Jump to content


Εργαλεία που θα ήθελα και σκέφτομαι να αγοράσω...Wish List!!


Recommended Posts

Άρα ουσιαστικά οι διαφορές μεταξύ ΤHR2631FT (μπλε ) και M8701 (πορτοκαλί) είναι:

-το μπλε έχει επιπλέον το βαλιτσάκι

-το μπλε έχει δυο επιπλέον χρόνια εγγύηση

Σωστά δεν τα υπολογίζω;

Link to comment
Share on other sites

Και το πορτοκαλί δίνει βαλιτσάκι και από όσο βλέπω το μπλε δίνει μαζί και αυτόματο τσοκ. 

 

Μη το πολύ σκέφτεσαι πάρε το πορτοκαλί. Και εγώ το πορτοκαλί έχω για το σπίτι. Μια χαρά τα κατάφερε, ξήλωσε 2 κουζίνες πλακάκια, ξήλωσε 20τμ πάτωμα πλακάκια, τρύπησε καμία 100αρια τρύπες, εσκαψε τοίχους για καλώδια. Το καθάρισα με μωρό μαντήλα και είναι σα να μη βγήκε από το κουτί ποτέ... 

  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
Μία ώρα πριν, το μέλος pol77 έγραψε:

 

Άργησαν λίγο

 

WWW.AMAZON.CO.UK

Shop Heavy Duty Multi-function combi Gripping Pliers / Screw Extractors (non-slip jaws for quick removal of damaged screws). Made In Japan. Engineer pz-59 neji-saurus RX. Free delivery on...

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, ΓιαγκΤ said:

Άργησαν λίγο

 

WWW.AMAZON.CO.UK

Shop Heavy Duty Multi-function combi Gripping Pliers / Screw Extractors (non-slip jaws for quick removal of damaged screws). Made In Japan. Engineer pz-59 neji-saurus RX. Free delivery on...

 

 

 

Το ξέρω και το έχω. Αλλά είναι άλλο εργαλείο με πολύ διαφορετική προσέγγιση και αρκετά πλεονεκτήματα. Δες το video.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλησπερα σε ολους ηθελα να παρω ενα μικρο φλογιστρο στιλο για να το εχω μαζι μου για μικρο δουλειες αλλα το μαγαζι που πειρα μου ειπε οτι βγαζουν προβληματα στην βαλβιδα........ εχει κανει καποιο απο τα δυο αυτα να μας πει την γνωμη του αν ειναι καλα η οχι αν ειναι να παρω το μεγαλο που βαζεις μπουκαλα απο κατω .........;;;

1.jpg

2.jpg

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος dukepapas έγραψε:

 

Η φωτια που βγαζει ειναι ιδια με αυτη με το καμινέτο που παίρνει ΣΤΡΟΓΓΥΛΟ γκαζακι;

Είναι σαν το φλόγιστρο του υδραυλικού, αλλά σε μικρή κλίμακα. Πάντως δεν παίρνει πολύ και τελειώνει γρήγορα, γιατί το θες;

Link to comment
Share on other sites

Το πείρα σημερα και εγω........ να σε ρωτήσω εσυ ποσο το εχεις χρησιμοποιήσει;; γιατι αυτος λεει με τα πενιχρά πακιστανικά μου οτι βουλώνει μπροστά το στόμιο και πρεπει να το ξεβιδώσεις για να το καθαρίσεις........εσυ εχεις κανει τιποτα απο αυτα ; επισης ενα αλενακι βιδα που εχει εκει που το γυρνας για την ενταση σε τι χρησιμεύει;;

Link to comment
Share on other sites

On 31/8/2021 at 5:06 ΜΜ, το μέλος dukepapas έγραψε:

Το πείρα σημερα και εγω........ να σε ρωτήσω εσυ ποσο το εχεις χρησιμοποιήσει;; γιατι αυτος λεει με τα πενιχρά πακιστανικά μου οτι βουλώνει μπροστά το στόμιο και πρεπει να το ξεβιδώσεις για να το καθαρίσεις........εσυ εχεις κανει τιποτα απο αυτα ; επισης ενα αλενακι βιδα που εχει εκει που το γυρνας για την ενταση σε τι χρησιμεύει;;

Δεν μου έχει βουλώσει ποτέ. Το Άλεν δεν το θυμάμαι, εχω χρόνια να το χρησιμοποιήσω. Για χαβαλέ το είχα πάρει βασικά. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα,
θέλω να πάρω ενα μυτοτσίμπιδο και μια πένσα 1000V για ερασιτεχνική χρήση.Eίμαι ανάμεσα σε total ff group και dexter.

 

F.F Group

Total 1

Total 2

Dexter

 

Εχω ενα κόφτη τοταλ και ειμαι ευχαριστημένος.

Εσείς τι προτείνεται να συνεχίσω στα τοταλ ή να πάρω κάποια άλλη μάρκα;

Link to comment
Share on other sites

Το "ρεύμα" δεν κάνει διακρίσεις σε Ερασιτέχνες και Επαγγελματιες.
Εγώ σαν ερασιτέχνης πήρα αυτό το σετ το 2015.knipex2616200.thumb.jpg.55df074b2bee7315a07fde0496015bf7.jpg

https://www.amazon.de/-/en/Knipex-Pliers-Blade-Tested-2626200/dp/B07P5Z6L4Y/ref=sr_1_23?currency=EUR&dchild=1&keywords=knipex&qid=1635517449&sr=8-23&th=1

 

set_2616200-0306200.jpg.38d8ee993a7efc8941867f2ddc8f1b0d.jpg

Έγινε επεξεργασία από IOANNISTSA
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.