Jump to content



Assetto Corsa Competizione


liakjim

Recommended Posts

On 9/13/2018 at 2:31 AM, konnos said:

Συμφωνώ γενικώς με αυτά που λέει ο Jimmy (Jim.. Jimmeh? Timmeh!)

Αυτό που με ξένισε λιγάκι είναι οτι στις πολύ χαμηλές ταχύτητες και όταν αφήσει γκάζι, το Lambo αρχίζει να πετάει κώλο αλλά δεν το νιώθεις καλά στο FFB και πρέπει να βασιστείς κάπως στα μάτια σου και στην πρότερη εμπειρία διότι σ το ξαναέκανε στον προηγούμενο γύρο. Σίγουρα είναι δείγμα ότι πίεσες πολύ, απλώς είναι λίγο κουλό διότι αρχίζεις με υποστροφή, αφήνεις γκάζι και σου γυρνάει αργά αργά αλλά πρέπει να το διορθώσεις γρήγορα. Μπορεί να είναι χαρακτηριστικό του Lambo ή να φταίει το σετάπ. So far, so good, τα γραφικά είναι τίμια αλλά το AA θέλει tweaking ακόμη. Είναι θολό στο Temporal και τίποτα ιδιαίτερο στο FXAA.

 

Ομοίως.

Το πήραμε προχτες και έπαιξα πρώτη φορά χτες. Τα παρατήρησα κι εγώ αυτά. Επίσης έχω την εντύπωση ότι με χαμηλή ταχύτητα (<ή= 50 Km/h) δεν φρενάρει όσο γρήγορα θα έπρεπε με το ABS στα 6/11. Μόλις το έσβησα σα να διορθώθηκε.

Άμα είναι πάντως να πρέπει να κάνω διδακτορικό στις ρυθμίσεις του FFB, όπως το προηγούμενο, άστο καλύτερα...

Έγινε επεξεργασία από PetrosD
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 λεπτά, το μέλος liakjim έγραψε:

Unplayable στο pc μου. Για να έχω 60fps πρέπει να παίζω σαν PS3...στις 2 ώρες έχω refund ε?

Τι εννοείς unplayable? Κατέβασες shadows από epic πχ και δεν; Με την ταπεινή 770 2GB με σχεδόν όλα epic πλην shadows, AA και ένα δυο ίσως ακόμα, ακόμα και σε αγώνα είναι οκ. Μόνο στα ανοιχτά πλάνα του replay στον αγώνα έχω drops. Αλλά οκ, κλάιν μάιν.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει καταλαβαίνω, αλλά δεν είναι τίποτα. Σε επόμενο build λογικά δεν θα έχεις θέμα. Σε συνδυασμό και με νέους drivers. Πάντως δοκίμασε να ρίξεις την ανάλυση από στα 1080(1440? νόμιζα tv έχεις), και απενεργοποίησε vsync και fullscreen. Φαντάζομαι θα δεις διαφορά. Και βέβαια εννοείται το AC έχει λιγότερες απαιτήσεις και δεν είναι σε early, άρα αποδίδει καλύτερα ?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, PetrosD said:

 

Ομοίως.

Το πήραμε προχτες και έπαιξα πρώτη φορά χτες. Τα παρατήρησα κι εγώ αυτά. Επίσης έχω την εντύπωση ότι με χαμηλή ταχύτητα (<ή= 50 Km/h) δεν φρενάρει όσο γρήγορα θα έπρεπε με το ABS στα 6/11. Μόλις το έσβησα σα να διορθώθηκε.

Άμα είναι πάντως να πρέπει να κάνω διδακτορικό στις ρυθμίσεις του FFB, όπως το προηγούμενο, άστο καλύτερα...

 

 Να σου πω την αλήθεια, σήμερα το μεσημέρι μου φάνηκε αρκετά πιο στρωτό από χθες. Το μόνο που έκανα είναι κατεβάσω το Gain στο 82 ή 85 νομίζω. Μπορεί να αρχίζω να προσαρμόζομαι στην αίσθηση και μου φαίνεται οκ. Επίσης το AC δεν είχε τίποτα ιδιαίτερο να ρυθμίσεις στο FFB, μόνο να βάλεις gyro και να ρυθμίσεις το ffb clip να μην έχεις clipping και τέλος. Στο ProjectCars 1 k 2 να δεις ρυθμίσεις να σου φύγει η μαγκιά ? Όλα μου φαίνονται εύκολα τώρα...

 

@liakjim To temporal είναι πιο ελαφρύ απ το FXAA? Για ρίξε και το mirror quality και ξαναπες. Σίγουρα σηκώνει optimization βέβαια, αλλά δυστυχώς με την κάρτα αυτήν δε θα πας μακριά από δω και μπρος, UE4 είναι θηριάκι.

Έγινε επεξεργασία από konnos
Link to comment
Share on other sites

0.1.1

- fixed AI remaining without fuel
- fixed crash caused by faulty recognition of T500 Gear Shifter
- fixed time loop after midnight
- added starter and ignition command on Controller Page
- fixed car lights not working when opponents visibility video option is used
- fixed backfires and other particles visible on hidden cars when opponents visibility video option is used
- fixed misleading option values with AA and visible opponents
- fixed marshal spline detection
- expanded camera FOV and frame rate limits
- visual and LOD tweaks to the Lamborghini Huracán GT3
- disabled saving the discord username for in build configuration
- slightly increased the retry-interval after a disconnect from the servers
- added proximityIndicatorsVisible setting to hud.json
- fixed music looping in some conditions
- tweaked volume for reverb zones

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω το χρησιμοποιω για τα εξτρα buttons(abs, tc κτλ)

9 minutes ago, liakjim said:

ΌΧι

 

 "οχι, λες μ@λ@κιες?" ή οχι δεν χρειαζεται?...τα επεξηγούμε αυτα :spell:

Έγινε επεξεργασία από Lazy Dog
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Πολυ θα ηθελα να μαθω ΤΩΡΑ,μετα το hotfix,τι λεει ο οδηγος αγωνιστικου που ενιωθε τελειο το ffb!?

Οταν εχεις τρεξει το Norma@Sebring ξερεις τι θα πει ffb και πως πρεπει να σου μιλαει το τιμονι και ας ειναι απο τα φτηνοτερα.

Κινηση φοβερη ο Αριστοτελης,ακουσε-το εφτιαξε,μπραβο!

Εχουν πολυ δουλεια μπροστα τους,ο μονος τομεας που καπως δεν ποναει ειναι ο ηχος.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.