Jump to content



Recommended Posts

Καλά, έχουμε πεταχτεί επάνω αρκετές φορές επειδή η μικρή πνιγόταν, και πάλι καλά που είχαμε την ενδοεπικοινωνία.

Το θεωρώ απαραίτητο για να εκπαιδεύσεις αργότερα το μωρό να κοιμάται στο δικό της δωμάτιο, με κλειστά φώτα (μόνο με λαμπάκι νυκτός ή αστεράκι αναμμένο).

Έγινε επεξεργασία από hurin
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 5 λεπτά, το μέλος Simon έγραψε:

Ήρθε και το δεύτερο σε εμάς. Δόξα τω θεώ όλα πήγαν καλά, σε ένα τέταρτο είχε γίνει η δουλειά. Κορίτσι 3450 γραμμάρια. Άντε και στα δικά σας! :p

Να σας ζήσει. Ετοιμάσου για νάζια?..

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Simon said:

Ήρθε και το δεύτερο σε εμάς. Δόξα τω θεώ όλα πήγαν καλά, σε ένα τέταρτο είχε γίνει η δουλειά. Κορίτσι 3450 γραμμάρια. Άντε και στα δικά σας! :p

 

 

Να σας ζησει.  Ευχομαι υγεια και να ειναι καλοτυχο ! 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ όλους για τις ευχές!! Μου δίνουν κουράγιο, δεν είχα ποτέ επαφή με μικρό κορίτσι και αυτό με αγχωνει! Τα αγόρια είναι πιο εύκολα! ?

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Simon said:

..... Τα αγόρια είναι πιο εύκολα! ?

 

 

 Κατι που καταλαβα με την κορη....Τελικα οι γυναικες ειναι περιεργες απο το πρωτο λεπτο της γεννησης τους....

Καλη υπομονη.. :hehe: 

  • Like 3
  • Agree 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Εμάς το κοριτσάκι έχει αρχίσει να έχει προτιμήσεις από νωρίς πριν βγει 
Όταν η σύζυγος τρώει κάτι και της αρέσει όταν σταματήσει μετά από λίγο αρχίζει τα σκουντήματα από την άλλη όταν δεν της αρέσει κάτι αρχίζει τα σκουντήματα μέχρι να σταματήσει να τρώει

Από την άλλη πλευρά το αγόρι δεν φαίνεται να έχει προτιμήσεις κάθεται αραχτός και σκουντάει μόνο όταν θέλει να βολευτεί σε διαφορετική θέση

 

Έχω αρχίσει να ψωνίζω πράγματα και όλα είναι x2 ή double size-double prise , έχουμε ξεπαραδιαστεί

Έγινε επεξεργασία από Deus
  • Like 4
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πρόσφατα έψαχνα και εγώ για τα πρώτα καθίσματα που θα χρειαστώ τα λεγόμενα αυγά όπως τα λένε και σαν άσχετος έψαχνα να βγάλω άκρη 
Παρήγγειλα και έχουν έρθει στο κατάστημα 2 Cybex Aton M I-Size που κουμπώνουν επάνω στο καρότσι  Bugaboo Donkey 3 Twin

Από διαβάζω κάποιοι είστε έμπειροι  γονείς και έχετε περάσει η βρίσκεστε ήδη σε αυτό το στάδιο ποια είναι η γνώμη σας σχετικά με τις isofix βάσεις?
 Το δέσιμο του πρώτου παιδικού καθίσματος με τη ζώνη ασφαλείας είναι επαρκές?  Από τη μια είναι θέμα ασφάλειας αλλά για να υπάρχει και να το υποστηρίζουν και όλες οι εταιρίες σίγουρα έχει και κάποιον βαθμό ασφάλειας... από την άλλη είναι και οικονομικό η κάθε βάση κοστίζει 180-190 euro περίπου όσο και η τιμή του καθίσματος και είναι για χρήση σχετικά περιορισμένης διάρκειας 1 έως 1.5 χρόνο....

WWW.ADAC.DE

Sehr leichte und sichere Babyschale, die nach UN ECE Reg. 129 („i-Size“) zugelassen ist. Laut Hersteller ist die Babyschale so ausgelegt, dass sie innerhalb ihrer maximalen Produktlebensdauer von 7 Jahren ihre...
WWW.ADAC.DE

Sehr sichere Babyschale mit ISOFIX-Basis, auf der sich der Sitz einfach und stabil montieren lässt. Die Babyschale ist nach UN ECE Reg. 129 („i-Size“) zugelassen. Das ADAC Urteil bezieht sich auf die Verankerung mit...

 

Link to comment
Share on other sites

Το isofix προσφέρει σταθερότητα και απλότητα εγκατάστασης. Με τη ζώνη η δουλειά γίνεται αλλά σε κάποιες βάσεις ιδρώνεις για να τις στήσεις σωστά.

Με ζώνη έχω κι εγώ, μιας και αγόρασα όταν το αμάξι δεν είχε isofix. Αν αγόραζα τώρα θα προσπαθούσα να πάρω isofix.

Δεν ξέρω αν υπάρχουν μτχ αλλά μπορείς να το ψάξεις, αν είναι σχετικά καινούρια η βάση.

Έγινε επεξεργασία από schumifer
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.