Jump to content



BATTLEFIELD V


Recommended Posts

Πραγματικά, είναι κρίμα να βλέπεις το παιχνίδι να καταστρέφεται. Παρατηρώ ότι όσοι το έχουν παίξει, λένε καλά λόγια. Φαίνεται, λοιπόν, πως η βάση υπάρχει.

Απλά, αντί να κτίσουν πάνω σ' αυτή τη βάση, οι ανόητοι της ea/dice πυροβολούν τα πόδια τους.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Θετικό το ότι άκουσαν την κοινότητα και άφησαν στην άκρη τους πειραματισμούς. 

Αποφασίστε, ρε παιδιά, τι θα κάνετε με το παιχνίδι και βελτιώστε το, ώστε ν' αποφασίσω αν θα το πάρω κι εγώ. Άντε, έρχονται και τα Χριστούγεννα....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλευε σωστα το παιχνιδι με το καινουργιο.

Ναι βολευει περισσοτερο αν ξερεις να σημαδευεις αλλα οταν ολο το παιχνιδι εχει σχεδιαστει για μικρο ttk δεν κολλαγε το καινουργιο. Εψαχνες σφαιρες συνεχεια μαζι με οτι αλλο κακο εχει.

Link to comment
Share on other sites

Με σωστή ομάδα - φίλους το παιχνίδι είναι 10 σκάλες επάνω.

χθες ημασταν τετράδα με discord ...επαιξα 2 πίστες όλες και όλες και το ευχαριστήθηκα.

σε εβλεπαν να πεφτεις και σε σήκωναν, πηγαίναμε όλοι μαζί προς κάποιο οbjective, υπήρχε ενδοεπικοινωνία για τα τανκ/τους εχθρούς , τις θέσεις τους κτλ

χαρακτηριστικό σκηνικό στην πίστα με την γέφυρα, όπου ήταν δύο αντιπαλοι στον πυλώνα της γέφυρας από κάτω και ψηλά...δίνει στίγμα ο μάριος...ανεβαίνει rockyracoon επάνω από τις σκάλες του πυλώνα ...ώσπου να ανέβει ειχα ακροβολιστεί εγώ σε κατάλληλο σημείο ..τρωω με sniperιες και τους δύο...Φτάνοντας επάνω ο rockyracoon  λέει... "εδώ είναι νεκροί και οι δύο"...

  • Like 3
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος sstav έγραψε:

Με σωστή ομάδα - φίλους το παιχνίδι είναι 10 σκάλες επάνω.

χθες ημασταν τετράδα με discord ...επαιξα 2 πίστες όλες και όλες και το ευχαριστήθηκα.

σε εβλεπαν να πεφτεις και σε σήκωναν, πηγαίναμε όλοι μαζί προς κάποιο οbjective, υπήρχε ενδοεπικοινωνία για τα τανκ/τους εχθρούς , τις θέσεις τους κτλ

χαρακτηριστικό σκηνικό στην πίστα με την γέφυρα, όπου ήταν δύο αντιπαλοι στον πυλώνα της γέφυρας από κάτω και ψηλά...δίνει στίγμα ο μάριος...ανεβαίνει rockyracoon επάνω από τις σκάλες του πυλώνα ...ώσπου να ανέβει ειχα ακροβολιστεί εγώ σε κατάλληλο σημείο ..τρωω με sniperιες και τους δύο...Φτάνοντας επάνω ο rockyracoon  λέει... "εδώ είναι νεκροί και οι δύο"...

Εγώ, δηλαδή, αν το πάρω, θα κάνω την υπολοχαγό Νατάσα; Αφού το sniper είναι άθλιο και ο medic δεν έχει όπλα, δεν μένει κάτι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Εγώ, δηλαδή, αν το πάρω, θα κάνω την υπολοχαγό Νατάσα; Αφού το sniper είναι άθλιο και ο medic δεν έχει όπλα, δεν μένει κάτι άλλο.

 

 

Τα οπλα που επαιζες στον medic (dmr) εξακολουθουν και υπαρχουν στο assault class. Λιγοτερα μεν, αλλα υπαρχουν. Το sniper δεν ειναι αθλιο, δυσκολοτερο ειναι. 

 

P.S. Μη γκρινιαζετε χωρις να το παιζετε ρε παιδες................................

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

 

 

Τα οπλα που επαιζες στον medic (dmr) εξακολουθουν και υπαρχουν στο assault class. Λιγοτερα μεν, αλλα υπαρχουν. Το sniper δεν ειναι αθλιο, δυσκολοτερο ειναι. 

 

P.S. Μη γκρινιαζετε χωρις να το παιζετε ρε παιδες................................

Δεν γκρίνιαξα. Πλάκα στον Σπύρο έκανα.

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος giorgos2187 έγραψε:

Δεν πηγαινε μονο σε σενα και μονο στο τελευταιο σου ποστ αυτο ?

Και στις προηγούμενες αναρτήσεις μου, αν προσέξεις, δεν γκρινιάζω.

Ίσα- ίσα. Το παιχνίδι φαίνεται να έχει θετικά στοιχεία, στα οποία μπορεί να κτίσει. Για δικούς μου λόγους, δεν το έχω αγοράσει ακόμη.

Τώρα, αν θεωρείται γκρίνια η άσκηση κριτικής για τις αλλοπρόσαλλες επιλογές της ea/dice (βραχύβιες αλλαγές στο ttk επί παραδείγματι), ναι, είμαι γκρινιάρης.

Link to comment
Share on other sites

ελα και θα σου πάρω μαλλί της γριάς...και σε σένα και στο άλλο το φαλακρό αγόρι...θα τρώμε γουρουνοπούλα (την πέτσα) κάθε μέρα...τρώγεται ζεστή και κρύα...?

πόσοι (και από δω μέσα) εκραζαν για τους snipers στα bf.; ε λοιπον είναι πιο challenging να παίζεις και να τρως τα μούτρα σου μαζί τους ... όταν όμως σου' ρχεται η headshotia να μην γκρινιάζεις από που διάολο σε βρήκε ....γιατί αυτός που στην έριξε έχει ρίξει προς εσένα 10 βολές μέχρι να σε βρει λόγω bullet drop, μέχρι να σε πετύχει την στιμγή που είσαι ακίνητος , την στιγμή που έχει αφήσει να σε "πληγώσει" πρώτα κάποιος άλλος για να πάρει το kill...

Έγινε επεξεργασία από sstav
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν φτιαξουν το netcode - ναι αυτον τον μονοκερο που τον κυνηγαμε απο το 3 κ ακομη δεν τον εχουμε πιασει - οτι διορθωση κ να προσπαθησουν θα πεφτει στο κενο κ το παιχνιδι θα συνεχισει να ειναι ΑΘΛΙΟ

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Τώρα, αν θεωρείται γκρίνια η άσκηση κριτικής για τις αλλοπρόσαλλες επιλογές της ea/dice (βραχύβιες αλλαγές στο ttk επί παραδείγματι), ναι, είμαι γκρινιάρης.

 

Ωραια. Ας διορθωσω το "μην γκρινιαζετε" με το " μην κατακρινετε" η εστω μην πολυ "κρινετε". Anyway, συνιστω να μην κανετε τιποτα απο τα παραπανω χωρις να το εχετε παιξει. Το bold ηταν το point και οχι το ρημα. 

Δεν προσπαθω να αλλαξω τη γνωμη κανενος και ουτε να παρουσιασω το παιχνιδι ως τελειο (lol εδω) . Απλα βλεπω σχολια για το ttk,τα οπλα του medic και του scout, το team play και διαφορα αλλα, τα οποια ειναι απο κυριως επικριτικα εως και καταδικαστικα και προερχονται και απο μελη που δεν το εχουν παιξει καν. Ειπε κατι ο @sstav. Με ενα καλο squad το παιχνιδι ειναι 10 σκαλες πανω. Και το χω γραψει κι εγω εμμεσως. Αυτο το λες σιγουρα επιτυχια γτ σημαινει οτι το teamplay ενισχυθηκε.

Και επισης εχω γραψει οτι πολλα πραγματα διαφερουν απο το 1, με αποτελεσμα καποιοι να ξεβολευονται απλως μεχρι να ξαναβολευτουν. Το οτι δε θα κανεις τα kill που εκανες , ακριβως οπως τα εκανες, απο την πρωτη στιγμη δεν σημαινει οτι το παιχνιδι ειναι για πεταμα. Οτι πρεπει να το ξαναμαθεις απο την αρχη σηναινει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπαμε οτι είναι πιο ωραίο με παρέα. Είναι πολύ καλύτερο. Αυτό είπαμε. Το ωραίο η άσχημο ποτέ δε λέει τίποτα γιατί είναι υποκειμενικό έτσι κι αλλιώς. Θέλει χρόνο το παιχνίδι για να το συνηθίσεις και να βρεις τρόπους παιξίματος ώστε να το ευχαριστιεσαι. Χρόνο αρκετό, όχι μόνο μιας beta, και χρόνο παίζοντας, όχι διαβάζοντας σχόλια δεξιά κι αριστερά η βλέποντας βίντεο. Τα προβλήματα που υπάρχουν, θα υπάρχουν και θα ελπίζουμε να λυθούν, όπως το netcode που πολύ σωστά αναφέρεις. Το θεωρώ πολύ σημαντικότερο από το αν υπάρχουν γυναικείες φιγούρες, η από το αν ο sniper παίρνει εύκολα μονοχιτα kills η όχι.

Link to comment
Share on other sites

Ας εδιναν ολοκληρωμενο το παιχνιδι και ας ειχαν μεσα κ την Μαιρη την Ποπινς 

 

Το γεγονος οτι καταναλωθηκαν σε αλλά θεματα(ας μην τα ξαναλεμε) ενω επρεπε να τελειωσουν το παιχνιδι, τωρα δειχνει ποσο κακο τους εκαναν(αλλά κ σε εμας σαν παιχτες)

 

Περιμενω να δω patch notes που θα γραφουν για netcode fixes...μεχρι τοτε δεν το πλησιαζω

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.