Jump to content



Assassin's Creed Odyssey


Recommended Posts

Spoiler

image.png

 

Spoiler

Το ξέρω ότι θα το έπαιρνα σε καμιά δεκαριά μέρες, αλλά μέσω uplay με -20% με 100 coins, ήταν κομπλέ. Στα κλειδάδικα έχει 50+ και θα αργήσει να πέσει, αφού το έχασα από preorder στα 40, καλά να πάθω , αλλά preorder και ubi ΠΟΤΕ μαζί :p 

 

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά δεν ξέρω πότε θα πέσει. Λογικά τα Χριστούγεννα. Εγώ τότε θα σκέφτομαι για το season pass :p (πέρυσι πήρα του Origins, με 16€. Από 40€ είχε 50% έκπτωση, και 20% κουπόνι εγώ, άρα από 20€, πήγε 16. Not bad όταν παντού στα κλειδάδικα το είχε 25€). 

Επομένως αφού τελείωσα και το Arkham Knight, there you go :p 

Αν κάποιος έχει ongoing games , δεν υπάρχει λόγος να το πάρει τώρα πάντως!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 55 λεπτά, το μέλος sstav έγραψε:

οπως τα λες...περιμένω να τελειώσω το origins...περνα αν θες μια βολτίτσα στο θέμα να απαντήσεις εδώ...

 

 

90 αποστολές; Εσύ έχεις περάσει τη δική σου οδύσσεια, πριν καν παίξεις το odyssey.

Link to comment
Share on other sites

πριν 21 λεπτά, το μέλος sstav έγραψε:

ειναι sidequests τα περισσότερα...

Ε, καλά, κι ο Οδυσσέας sidequests έκανε επί δέκα χρόνια μπας κι αποφύγει την παντόφλα. Που δεν την απέφυγε, γιατί αυτή είναι η μοίρα των παντρεμένων. Ακόμη κι αν ταξιδέψουν ανάμεσα σε Κύκλωπες και Λαιστρυγόνες. 

  • Like 4
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Έχω το PC της υπογραφής. Σε 1440p από 40-70 κυμαίνεται με τα πάντα ultra εκτός shadows & volumetric clouds που τα έχω ένα κλικ πιο κάτω. Αν πάω σε high στα περισσότερα ανεβαίνει ο μ.ο. των FPS αλλά προτιμώ να απολαύσω το παιχνίδι όπως είναι. Το ΑΑ δεν λέει να κλείσει, φαίνεται αρκετά, δίνει ένα μικρό boost στο performance όμως.

Σε άλλες περιοχές εικάζω θα είναι καλύτερα και σε άλλες χειρότερα τα πράγματα.

 

Αύριο βγαίνει patch γύρω στα 2GB , άγνωστο το τι διορθώνει. Btw ακούω άτομα να λένε πως με τους αμέσως προηγούμενους drivers της nvidia είχαν μ.ο. +10fps... Μαντάρα τα έκανε πάλι η πράσινη... 

 

Το παιχνίδι έχει αρκετά περισσότερα rpg elements σε σχέση με το Origins. Μοιάζει με reskin, όμως έχει βελτιώσεις σε σημεία. Πχ οι διάλογοι θεωρώ είναι καλύτεροι. Η ιστορία δεν ξέρω πως θα ξεδιπλωθεί γιατί το προσεγγίζω αλλιώς αυτό (κάνω πρώτα όλα τα side quest που βρίσκω και το grind που θα χρειαστεί μετά θα το κάνω στην πορεία). Αλλά είναι ένα κλικ καλύτερο συνολικά.

 

Δεν εστιάζω τόσο στο performance γιατί θα αρχίσει η γκρίνια :) Δεν μας αναγκάζει κανείς να το αγοράσουμε :p 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, tommybertsen said:

Έχω το PC της υπογραφής. Σε 1440p από 40-70 κυμαίνεται με τα πάντα ultra εκτός shadows & volumetric clouds που τα έχω ένα κλικ πιο κάτω. Αν πάω σε high στα περισσότερα ανεβαίνει ο μ.ο. των FPS αλλά προτιμώ να απολαύσω το παιχνίδι όπως είναι. Το ΑΑ δεν λέει να κλείσει, φαίνεται αρκετά, δίνει ένα μικρό boost στο performance όμως.

Σε άλλες περιοχές εικάζω θα είναι καλύτερα και σε άλλες χειρότερα τα πράγματα.

 

Αύριο βγαίνει patch γύρω στα 2GB , άγνωστο το τι διορθώνει. Btw ακούω άτομα να λένε πως με τους αμέσως προηγούμενους drivers της nvidia είχαν μ.ο. +10fps... Μαντάρα τα έκανε πάλι η πράσινη... 

 

Δεν εστιάζω τόσο στο performance γιατί θα αρχίσει η γκρίνια :) Δεν μας αναγκάζει κανείς να το αγοράσουμε :p 

 

Και εγώ με 1070@1440p είμαι, έχω αρκετά χαμηλότερο επεξεργαστή από σένα βέβαια. Φαντάζομαι οτι με μερικές υποχωρήσεις θα παίζει στα 60fps.

 

 

15 minutes ago, tommybertsen said:

Το παιχνίδι έχει αρκετά περισσότερα rpg elements σε σχέση με το Origins. Μοιάζει με reskin, όμως έχει βελτιώσεις σε σημεία. Πχ οι διάλογοι θεωρώ είναι καλύτεροι. Η ιστορία δεν ξέρω πως θα ξεδιπλωθεί γιατί το προσεγγίζω αλλιώς αυτό (κάνω πρώτα όλα τα side quest που βρίσκω και το grind που θα χρειαστεί μετά θα το κάνω στην πορεία). Αλλά είναι ένα κλικ καλύτερο συνολικά.

 

Ακριβώς αυτό διαβάζω από όλους και χαίρομαι ιδιαίτερα, λάτρεψα το origins αν και δεν είχα παίξει κανένα προηγούμενο ac πριν.

 

Μη spoilάρει κανείς τίποτα :D

 

Προς το παρών κάνω ακόμα υπομονή μπας και πέσει λίγο ακόμα αλλά δεν κρατιέμαι και πολύ είναι η αλήθεια.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις uplay coins (100 θέλει) , παίρνεις promo code -20% και το αγοράζεις στα 47.99€ (χαμηλότερα από κάθε κλειδάδικο, τουλάχιστον αυτά που εμπιστεύομαι). Αλλιώς περιμένεις κάνα δύο μήνες (θεωρώ θα έχει στρώσει και λίγο με κάποια patch). 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.