Jump to content



Assassin's Creed Odyssey


Recommended Posts

Spoiler

Έχω φτάσει στη Νάξο, μίλησα με τη μαμά και πήγα σχεδόν κολυμπώντας στην Πάρο να βρω τον καπετάνιο που έστειλε για διαπραγματεύσεις. Δε συνέχισα μετά από αυτά. 

 

Για το μέγεθος του χάρτη που έγραψα, θεωρώ πως θα κουράσει τον παίχτη γιατί δε ξέρει τις περιοχές την ιστορία κ νομίζω πως θα του είναι αδιάφορο άσχετα με το γεγονός οτι η χρωματική παλέτα αλλαζει και το στυλ κάθε μιας είναι διαφορετικό.

Προσωπικά μου αρέσει γιατί έχω γυρίσει όλη την mainland (91% :p) και αρκετά νησιά και βλέπω ομοιότητες/διάφορες κλπ. 

 

Για τα γραφικά δεν έγραψε κανείς...

ψιλοκαλα προς μέτρια δεν είναι? Ωραία τοπία κλπ κλπ αλλά πχ βράχια, πέτρες κλπ θα πρέπε να έχουν καλύτερα textures αλλά και μοντέλα.

Έγινε επεξεργασία από GFFermari
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Spoiler

Έχει αποστολή με τουλάχιστον επτά (7) καράβια, οπότε δεν την γλιτώνεις :hehe: 

 

Ρώτησα ένα παιδί από Ιορδανία (ναι, παίζει το AC Odyssey, στην Δανία όπου σπουδάζει :p - τι Δανία τι ΙΟΡδανία :p )και το βρήκε εκπληκτικό. Τον έχει κάνει να θέλει να επισκεφτεί την Ελλάδα :hehe: Έχω και έναν ακόμη που δεν μου απάντησε, από Ουγγαρία!

 

Τα γραφικά είναι φοβερά ρε συ. Με εξαίρεση ακριβώς αυτά που έγραψες (βράχια κλπ) όπου κάποια textures είναι μέτρια, το υπόλοιπο τοπίο είναι φοβερό! 

Εξαιρετικό νερό,σύννεφα, κατά τόπους βροχές :p 

Γενικά θέλει οπωσδήποτε ΑΑ στο high μέχρι και 2Κ ανάλυση. Δεν παλεύεται χωρίς.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία είναι αλλά δεν έχει αυτό το next gen feeling που έχει πχ το Battlefield 1 η το Quantum Break.

Τα animation δεν ειναι καλά, κάποια μοντέλα είναι απλοικά φτιαγμένα, λείπει το destructibility, ο φωτισμός κάνει την εικόνα να φαίνεται τελείως επίπεδη όταν είναι μέρα με τέρμα ήλιο και βρίσκεσαι σε ανοιχτό πεδίο πχ σε παραλία κλπ κλπ.

 

Νομίζω μόνο το Unity κατάφερε να ξεφύγει. Τα Syndicate, Odyssey και ίσως και το Origins (δεν είδα πολλές περιοχές για να κρίνω), αν και όμορφα στο μάτι, μου αφήνουν μια γεύση 2005.

Το Unity ακόμα και σήμερα το βλέπω και δακρύζω. Όμως αρκετά με την AnvilNext 2.0. Ήρθε καιρός να προχωρήσει η ubi.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, GFFermari said:

 Το Unity ακόμα και σήμερα το βλέπω και δακρύζω. Όμως αρκετά με την AnvilNext 2.0. Ήρθε καιρός να προχωρήσει η ubi.

 

Έχουν πει οτι του χρόνου δεν θα βγάλουν assasins creed οπότε το επόμενο θα είναι cross gen και φαντάζομαι με καινούρια μηχανή.

Τουλάχιστον θα παίξουν το rdr2 και θα πάρουν μερικά μαθήματα.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος wargasm έγραψε:

Παιδια για καποιον που εχει παιξει μονο το ac2 και δεν τον κρατησε αξιζει να ασχοληθει με αυτο???

Τι μου θύμισες τώρα. Το ac2... Επικό παιχνίδι.

Κοίτα, η σειρά, μετά το brotherhood+revelations, άλλαξε εντελώς. Είναι σαν να παίζεις διαφορετικό παιχνίδι. Για τον malakas, ρε γαμώτο?....

Link to comment
Share on other sites

Το κακό με την ubisoft είναι οτι το ιδανικό είναι να περιμένεις μερικούς μήνες για να φτιάξουν όλα τα θέματα (που δεν θα έπρεπε να υπάρχουν εξαρχής βέβαια)

Όχι οτι αντιμετώπισα κάποιο σοβαρό πρόβλημα αλλά όπως και να χει

 

Με το level cap δεν ξέρω τι θα κάνουν, γίνονται συζητήσεις για να αφαιρεθεί εντελώς το cap αλλά ίσως επηρεαστεί το balance του παιχνιδιου;

 

Με το season pass μπορεί να μου εξηγήσεις κάποιος τι παίζει;

Έχει βγει εξτρά περιεχόμενο ήδη και περιμένουμε κι άλλο τους επόμενους μήνες;
Αξίζει;

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.