Jump to content



Assassin's Creed Odyssey


Recommended Posts

Επιτέλους, αφήσαμε τον κάτω κόσμο και προσγειωθήκαμε στη μαγευτική Ατλαντίδα.

Πολύ όμορφη η πόλη, δεν μπορώ να πω (λέμε και καμιά καλή κουβέντα).

Πιστεύω πως σε 8-10 ωρίτσες θα τελειώσω κι αυτό το επεισόδιο, ώστε να βάλω στο χρονοντούλαπο της ιστορίας το παιχνίδι.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Το παιχνίδι το τερμάτησα πριν πολλούς μήνες χωρίς τα DLC....

 

Τα πήρα πριν καιρό σε καλή τιμή αλλά δε τα έπιασα ακομα, ψιλό βαριέμαι είναι η αλήθεια αλλά θέλω να δω και τα καινούρια μέρη.

 

Το legacy of the blade λέει τίποτα;;;  Να πιάσω κατευθείαν το Ατλαντίς ;;;; Πόσες ωρες στο περίπου παίρνει το καθένα;; Καθαρά  τα main story 

 

@DEADLAZARUS ;;;;  ο πλέον ειδικός μετά το φοβερό review :p

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος lefteriz έγραψε:

Το παιχνίδι το τερμάτησα πριν πολλούς μήνες χωρίς τα DLC....

 

Τα πήρα πριν καιρό σε καλή τιμή αλλά δε τα έπιασα ακομα, ψιλό βαριέμαι είναι η αλήθεια αλλά θέλω να δω και τα καινούρια μέρη.

 

Το legacy of the blade λέει τίποτα;;;  Να πιάσω κατευθείαν το Ατλαντίς ;;;; Πόσες ωρες στο περίπου παίρνει το καθένα;; Καθαρά  τα main story 

 

@DEADLAZARUS ;;;;  ο πλέον ειδικός μετά το φοβερό review :p

 

Κοίτα, στο legacy θα πας σε 3 περιοχές: Αχαΐα, Μεσσηνία, Μακεδονία (από την οποία ξεκινάς κιόλας).

Να υπολογίζεις περί τις 10-12 ώρες για full map cleaning. Έχει ένα ενδιαφέρον η υπόθεση και μαθαίνεις κάποια πράγματα για το background των assassin's, ενώ η ιστορία συνδέει τα κενά με το Origins.

Το fate of Atlantis διαρκεί 10-12 ώρες κι αυτό. Τα Ηλύσια Πεδία είναι το πιο βαρετό κομμάτι. Ο κάτω κόσμος έχει το ενδιαφέρον του και περνάς σχετικά ανώδυνα την ώρα σου, η δε Ατλαντίδα αξίζει μόνο και μόνο για την πόλη. Από υπόθεση μην περιμένεις πολλά. Ενδιαφέρουσα η ιδέα της φαινομενικά τέλειας κοινωνίας, κακή η εκτέλεσή της.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και το τέλος της Οδύσσειας μού άφησε μια πικρή γεύση.

Spoiler

Καλά, είναι δυνατόν; Η ηλίθια η Layla ''πετάει'' ένα ''μπαίνω στο animus, γιατί θέλω να αποχαιρετήσω πολλά πρόσωπα'' (αφού έχει σκοτώσει την καλύτερή της φίλη και τραυματίσει με βάναυσο τρόπο τον Otso) και βρίσκεσαι, απλά, πίσω στην Κεφαλονιά.

Αυτό ήταν, τέλος. Ούτε end credits ούτε μια τελευταία, scripted έστω, αποστολή, τίποτα.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Απο προχθες το παιζω και γω , καιρος ηταν ε ?

+ωραια γραφικα ακομα και με την ταπεινη ρ9 380 , 30-40fps custom , ορισμενα medium + high αλλα φυσικα τα βαρυα χαρακτηριστικα ειναι low .... φανταζομαι γραφικα κονσολας , τουλαχιστον δεν μου κανει σπασιματα για να ενοχλει . 

 

-μου πηρε αρκετα να καθαρισω την κεφαλονια , και οταν μπηκα στο καραβι μου εβγαλε "assassin creed odyssey" ....ολο αυτο δηλαδη ηταν το opening .....

-ο χαρτης χαοτικος , σιγα μη τα καταφερω , σιγουρα θα το παρατησω .... ειδικα με τον ρυθμο που κανει level up

-τα αγγλικα που μιλανε ειναι λες και εχεις βαλει μπουρτζοβλαχο να διαβαζει μεταφρασει απο καποια αλλη γλωσσα .

-δεν ξερω τι τραγουδανε οταν εισαι στο καραβι αλλα καμια σχεση με το drunken sailor του black flag ? 

 

 

Έγινε επεξεργασία από kpetros
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 21 ώρες, το μέλος kpetros έγραψε:

-ο χαρτης χαοτικος , σιγα μη τα καταφερω , σιγουρα θα το παρατησω .... ειδικα με τον ρυθμο που κανει level up

 

τζάμπα ξεκίνησες το game , εν ολίγης :hehe: :p 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ρε παίδες το έχω βάλει στο easy και οι αντίπαλοι για να πεθάνουν θέλουν ένα σωρό μαχαιριές . ακόμα και οι απλοί θέλουν πολλά combo με τις πέντε σουβλιές που κάνει . Γιατί ? Νιώθω σαν να σκάβω .  Έπαιξα με ένα σαν τους phylakes από το origin και πρέπει να του έκανα 15 κόμπο. Εσεις δεν βαρεθήκατε ? στο origins θέλουν λίγα hit  στο easy . Για αυτό το παίζω πιο πολύ το origins . ευτυχώς στο valhala είδα ότι θέλει λίγα χτυπήματα για να πεθάνει ο αντίπαλος . 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως το παιχνίδι δεν μου φάνηκε δύσκολο. Ίσα ίσα μου άρεσε όταν είχα ένα τσούρμο εχθρούς να με κυνηγούν (ακόμα και όταν ήταν 4-5 Gold παραπάνω level). Οκ, όχι πάντα αλλά ήταν ωραία φάση.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος GFFermari έγραψε:

Ακομα κ στο easy, η δυσκολια πηγαινει συγκριτικα με το επιπεδο σου.

Αν εισαι πχ. level 10 κ οι αντιπαλοι ειναι 15, τοτε θελουν πολλες...

 

Όταν είσαι παρακάτω, δεν μπορείς να κάνεις πολλά. Όταν είσαι παραπάνω, μπορείς να τους έχεις πιο εύκολους ή πιο δύσκολους.

Ορίστε και οι επιλογές για το scaling:

Screen_Shot_2018_09_10_at_12.07.18_PM.pn
WWW.POLYGON.COM

The fans were asking for it, and Ubisoft is delivering an option to adjust enemy scaling

 

Έγινε επεξεργασία από minast
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

755724023_Screenshot2021-12-1809_09_10.thumb.png.386a48706509d0aea09d4694bb5cc5f6.png

 

Let it die....

 

Προσεθεσαν μια αποστολη, οποτε ειπα να κανω, ξανα, ενα break απο το Death Stranding....

Το θεμα ειναι οτι αυτοι βαλανε ολοκληρο χαρτη.

 

ΥΓ. Τα γραφικα του πλεον μου φαινονται αστεια. Α ρε Cyberpunk....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.