Jump to content


Assassin's Creed Odyssey


Recommended Posts

:hehe: 

Η κλωτσιά πάντως είναι λες και ο τύπος φοράει nanosuit :rofl: Στο επόμενο trailer ο poor guy θα βρεθεί σε άλλο γαλαξία ? 

 

Κάτι μου λέει ότι και τα δικά μου money θα πάρει, ελπίζω να είναι τουλάχιστον αρκετά καλό, όπως το Origins. Ελπίζω να μην βγει φέτος :p 

Link to comment
Share on other sites

δεν μας πειράζει...μόνο μην έχει ο ερυθροχιτώνας του Λεωνίδα (legendary item) απειρο αρμορ...

Μην τα κάνουν σαλάτα με την γλώσσα...

Το όνομα ODYSSEY δεν προδιαθέτει για τόσο ιστορικό όσο μυθολογικό περιεχόμενο...

Έγινε επεξεργασία από sstav
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εδώ μία γεύση. Από το Origins το τράβηξα βέβαια, αλλά, δεν νομίζω να δούμε τρελές διαφορές :p 

πριν 7 λεπτά, το μέλος honda22 έγραψε:

Η κλωτσιά είναι κλεμμένη από τους 300...

ccf1a7d1a506ab62826a898841ab467ad96775a3:hehe: 

Link to comment
Share on other sites

Ο Οδυσσέας, που δεν τον λένε Οδυσσέα αλλά James-Ethan, επιστρέφει στην Ιθάκη, αφού κατέκτησε την Τροία με τη βοήθεια του Δούρειου Ίππου (τον έφτιαξε ο Δαίδαλος?), μεταμφιεσμένος σε γέροντα ζητιάνο και έχοντας μια τελευταία, πριν την αποστράτευσή του, αποστολή. Να βρει τον π@@@στη μνηστήρα που τακτοποιεί την Πηνελόπη. Επειδή έφτασαν οι πομπές της στ' αυτιά του, παρατάει το ωραίο και ηλιόλουστο Ίλιον και επιστρέφει στο κ@@@λονήσι. Στον δρόμο, βέβαια, παίρνει την εκδίκησή του, καθώς πηγαίνει με την Κίρκη, την Καλυψώ, τον τελευταίο θηλυκό Κύκλωπα και τη Ναυσικά (μαζί με τις φίλες της).

Γυρνώντας, βρίσκει τον Άργο, τον πιστό του σκύλο (dog's vision), τον Τηλέμαχο, ο οποίος ήθελε να γίνει Jason-Aντιγόνη, αλλά σώζεται την τελευταία στιγμή από τον ερχομό του πατέρα του, και μυείται στα μυστικά των ασσασσίνων, προοριζόμενος για διάδοχός του (plot twist, Ο Λαέρτης είναι ο master assassin και δεν έχει πεθάνει αλλά κρύβεται), μέχρι τη στιγμή που η τραγική αλήθεια έρχεται  στο φως: προσπαθώντας να ξεπεράσει το κέρατο της Πηνελόπης και να τη συγχωρέσει, ο Οδυσσέας μαθαίνει ότι η γυναίκα του είναι η master templar και του τα φορούσε γιατί δεν άντεχε την κακιά πεθερά της και μητέρα του ήρωά μας, την Αντίκλεια. Τη σκότωσε λοιπόν και ξεκίνησε την καριέρα της ως εταίρα.

Σταματώ εδώ, γιατί έχει κι άλλα, αλλά δεν θέλω να χαλάσω το σενάριο των ubisoftιανών.

  • Haha 4
  • Wow 1
Link to comment
Share on other sites

κακό humor mode engaged
 

Spoiler

 

τι έγινε παιδιά όλοι Χρυσαυγήτες μετά το realease του AC Odyssey , αν έχει μπλουζάκια ?

 

image.png.0d018e0d1b36a5db99d729b7b8d10149.png

 

 

και όπως έγραψα και στο AC Origins

3 hours ago, ARMAGEDDON said:

τελικά το origins δεν είναι το origins

και εξηγώ η Οδύσσεια είναι παλαιότερη

Η Οδύσσεια καταγράφηκε επίσημα στην αρχαία Αθήνα περί τον 6ο αιώνα π.Χ.  αλλά είναι παλαιότερη

Αλλά ο Όμηρος που την έλεγε έζησε 9ο με 8ο αιώνα π.Χ και αυτά που έλεγε περί Τρωικού πολέμου κλπ κλπ έγιναν περίπου μεταξύ από 13ο μέχρι 11ο αιώνα π.Χ

για να δούμε χρονολογικά που θα το εντάξουν

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα την Αλέκα Παπαρήγα σε νέες περιπέτειες :hehe: 

Μου φαίνεται αρκετά... τετριμμένο. Rejected by your family και προς την δόξα τραβά ξέρω γω. Δεν ξέρω. Αν είναι καλή η υλοποίηση, θα τιμηθεί εννοείται. 

Link to comment
Share on other sites

Χμ, κάτι σε light version of Kratos. Σπαρτιάτης ήρωας, οικογενειακή απόρριψη κλπ.

Ή αυτό ή μπέρδεψαν τον Οδυσσέα με τον Μενέλαο. Τουλάχιστον, να δούμε την ωραία Ελένη (εννοείται ότι θα πρέπει να έχει και sex mini game).

Link to comment
Share on other sites

https://www.dsogaming.com/screenshot-news/first-screenshots-for-assassins-creed-odyssey-have-been-leaked-online/

LOL. 

Reskin κάργα. 

AC:Origins "Odyssey DLC". 

Έτοιμα assets, Copy-Paste μπλα μπλα μπλα. Μιλάμε για καρμπόν...

* Αν ισχύουν τα screenshots.

Link to comment
Share on other sites

κλασική ubisoft ξεκίνησε τις μλκ ξανά ? , τι είναι αυτά που είναι είναι η Μακεδονία που είναι ο μέγας Αλέξανδρος άχρηστοι ούτε ένα Σενάριο δεν μπορείτε να φτιάξετε !

βάλτε εκεί να είναι το πρωτοπαλίκαρο του Μέγα Αλεξάνδρου να τρέχουμε στην Αίγυπτο στις Ινδίες κλπ κλπ

φτιάχτε ρε λίγο τον κώδικα που τρέχει σαν μπ2222ρδέλο !

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.