Jump to content



Assassin's Creed Odyssey


Recommended Posts

πριν 2 λεπτά, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Edit: Σορρυ, η Gold δίνει το season pass αν βλέπω καλά τελικά! 

Στα 49 -20% (λογικά θα δεχτεί την προσφορά, δεν μπορεί, κάτι δεν έκανες σωστά ??) αξίζει με 1000. Εδώ 48 πήρα την απλή έκδοση. . . 

Ρε συ, πώς πήρα το origins; Απλά, δεν δεχόταν 2ο promo code (μην βγει υπερβολικά φθηνό το παιχνίδι, ubi είναι αυτή). Το odyssey στα 43 (με τον spare κωδικό) δεν το παίρνω. 

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Αααα, σωστό κι αυτό. Ποιο ήταν το άλλο promo? Μάλλον one at a time γίνεται. Δεν πειράζει. Next year χωρίς promo coins :bleh: 

Το θέμα είναι ότι φαίνεται να σε αφήνει να βάλεις και 2ο promo code. Το division το πήρα σε χαμηλή τιμή, βάζοντας 2 promo codes. Στο origins δεν μ' άφηνε να το κάνω. Δεν ξέρω για ποιον λόγο. 

Μάλλον, ξέρω. Ubisoft είναι αυτή.....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα Χρονια πολλα κ καλα Χριστούγεννα με υγεία..

Λοιπον απο χθες προσπαθω να αγορασω το παιχνίδι απο uplay...

Παταω να βαλω τα u coins για να παρω το -20% και οταν με πετάει στο λινκ δεν με αφηνει να μπω..μ λεει οτι ο κωδικός ειναι λάθος..

Έχω αλλάξει 10 φορες κωδικο απο χθες..κ παλι δεν μπαίνει...Στο uplay συνδέομαι κανονικά και στο ubiaccount...

Υπάρχει καμια λύση?

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος Darap21 έγραψε:

Καλησπερα Χρονια πολλα κ καλα Χριστούγεννα με υγεία..

Λοιπον απο χθες προσπαθω να αγορασω το παιχνίδι απο uplay...

Παταω να βαλω τα u coins για να παρω το -20% και οταν με πετάει στο λινκ δεν με αφηνει να μπω..μ λεει οτι ο κωδικός ειναι λάθος..

Έχω αλλάξει 10 φορες κωδικο απο χθες..κ παλι δεν μπαίνει...Στο uplay συνδέομαι κανονικά και στο ubiaccount...

Υπάρχει καμια λύση?

 

Ναι, να περιμένεις :bleh:

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 4 ώρες, το μέλος Darap21 έγραψε:

Καλησπερα Χρονια πολλα κ καλα Χριστούγεννα με υγεία..

Λοιπον απο χθες προσπαθω να αγορασω το παιχνίδι απο uplay...

Παταω να βαλω τα u coins για να παρω το -20% και οταν με πετάει στο λινκ δεν με αφηνει να μπω..μ λεει οτι ο κωδικός ειναι λάθος..

Έχω αλλάξει 10 φορες κωδικο απο χθες..κ παλι δεν μπαίνει...Στο uplay συνδέομαι κανονικά και στο ubiaccount...

Υπάρχει καμια λύση?

 

Ναι, να ανοίξεις το uplay με τον κωδικό σου και μετά να πατήσεις στο store. Θα σε πάει κατευθείαν εκεί που πρέπει. Μην επιχειρήσεις να το κάνεις μέσω της επιλογής sale, γιατί θα σου βγάζει το πρόβλημα με τον κωδικό. 

Την έπαθα κι εγώ έτσι χθες, μέχρι να βγάλω άκρη. 

  • Like 1
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 8 λεπτά, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Ναι, να ανοίξεις το uplay με τον κωδικό σου και μετά να πατήσεις στο store. Θα σε πάει κατευθείαν εκεί που πρέπει. Μην επιχειρήσεις να το κάνεις μέσω της επιλογής sale, γιατί θα σου βγάζει το πρόβλημα με τον κωδικό. 

Την έπαθα κι εγώ έτσι χθες, μέχρι να βγάλω άκρη. 

Ωραίος...Με έσωσες φιλε μ...:)

Link to comment
Share on other sites

Φαντάσου optimization που με 2080ti έχει 75fps Μ.Ο. σε 2Κ. Άσε που το benchmark δεν λέει απολύτως τίποτα.

 Βάλε medium volumetric clouds και shadows και κέρδισε 7-8 fps για πλάκα, μιας και σε ενδιαφέρει στο monitor που έχεις.

Link to comment
Share on other sites

πριν 25 λεπτά, το μέλος GFFermari έγραψε:

Δοκίμασε τα settings του HU και χτυπάς ~100fps χωρίς να χάσεις τίποτα σε ποιότητα.

 

 

Ξέρεις τι; Αν δεν θέλει, τον καταλαβαίνω. Παίζει με μια κάρτα 1200€. Ε δεν λέει να ψάχνει τι να τροποποιήσει για να έχει ένα ικανοποιητικό framerate ;) 

Μόνο τα volumetric clouds έχουν 10-15% επίπτωση στο framerate. Σύννεφα που θα έπρεπε να υπάρχουν χρόνια στα παιχνίδια, η ubi τα "κοστολογεί" με ένα γερό performance hit.

Link to comment
Share on other sites

Κάποια φίλτρα είναι λογικό να έχουν μεγάλη επίπτωση στο frame rate, ειδικά σε παιχνίδια αυτού του είδους λόγω κλιμακας.

Πχ αν το ΑΑ εφαρμοζόταν όπως παλαιότερα, δλδ σε κάθε αντικείμενο ξεχωριστά και με το ίδιο βάθος, τότε η 2080Ti θα έτρεχε το εν λόγω παιχνίδι με 10-15fps. Η τεχνική υπολογισμού και εφαρμογής άλλαξε, εξελίχθηκε και τώρα βλέπεις κάτι Ultra extra super AA φίλτρα να ρίχνουν τα fps από 100 σε 95.

Το ίδιο συμβαίνει και με άλλα φίλτρα, εφέ ή μηχανές γραφικών γενικά ανα περιόδους (πράγματα γνωστά σε όλους μας).

 

Όταν βγήκε το Unity, κλαίγανε μανούλες. Τώρα κάνει μόνο για ζέσταμα της gpu.

Η AnvilNext 2.0 έχει βελτιωθεί αρκετά έως πολύ στα τελευταία δυο παιχνίδια. Μπορεί να μην έχει τα κινηματογραφικά εφέ και γραφικά της Frostbite, αλλά η κλίμακα που τρέχει είναι σε άλλο επίπεδο.

 

 Ότι υπολογιστή και να έχει κάποιος, όσο καλή και αν είναι μια μηχανή γραφικών, ένα και μόνο φίλτρο μπορεί να τσακίσει το performance κατα 70-80-90% χωρίς προφανή λόγο (βελτίωση στα γραφικά δλδ). Αυτό δε σημαίνει οτι φταίει η κάρτα γραφικών. Αλλά ούτε και η μηχανή γραφικών.

 

Φταίνε οι developers και απο τις δυο πλευρές. Οι πρώτοι που δε βελτιστοποίησαν τη κάρτα γραφικών έτσι ώστε να υπολογίζει τα φίλτρα αυτά γρηγορότερα και οι δεύτεροι που δεν απλοποίησαν τον τρόπο υπολογισμού τους ή το εφάρμοσαν χωρίς να ενημερώσουν τους πρώτους.

Link to comment
Share on other sites

πριν 53 λεπτά, το μέλος GFFermari έγραψε:

Φταίνε οι developers και απο τις δυο πλευρές

Σωστό. 

Απλά μιλάω για ένα από την πληθώρα των setting που το performance hit του είναι αδικαιολόγητο. Καταλαβαίνω ότι το παιχνίδι είναι open world κλπ κλπ, ότι η anvil είναι βελτιωμένη (still τα textures σε σημεία είναι στην καλύτερη 5ετίας), αλλά περισσότερη ευθύνη ρίχνω στους devs του game, παρά στης κάρτας. :) 

πριν 2 λεπτά, το μέλος Lazy Dog έγραψε:

Ρε σεις το ξερω για τα volumetric clouds...εγω πρωτος εβαλα το βιντεακι των HU ^_^

 

Απλα με την 2080Ti δεν χρειαζεται να μειωσεις τιποτα :bleh:

Βρε με 144hz οθόνη είσαι , ρίχτα στο medium λέμεεεεεεεε :bleh: 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.