Jump to content



Recommended Posts

10 minutes ago, PetrosD said:

Έχω δει τρύπες σε τζιν όπου όλο το μπούτι είναι έξω.

να κοιτάς που πατάς μην γλιστρήσεις. Δεν ειν' δουλειά σου να κοιτάς ξένα πόδια. Δεν είσαι περισκόπιο.

  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

On 25/8/2020 at 9:42 ΜΜ, το μέλος UltraB έγραψε:

Ρε παιδιά, ειλικρινά δε μπορώ να καταλάβω ορισμένα ελληνικά καταστήματα.

 

Αποστέλλω email για να μου επιβεβαιώσουν αν ένα προϊόν είναι διαθέσιμο και αν θα παραλάβω αυτό που θα παραγγείλω και όχι κάποιο αντίστοιχο άλλης μάρκας σε περίπτωση που δεν είναι διαθέσιμο. Μου απαντάνε με ένα ξερό "Είναι διαθέσιμο".

 

Προχωράω στην παραγγελία χθες και μου έρχεται απλά το αυτοματοποιημένο email επιβεβαίωσης και σήμερα το απόγευμα έλαβα email που επισήμαναν την παραγγελία ως "Ολοκληρωμένη" χωρίς να έχω παραλάβει το προϊόν και χωρίς πρώτα να έχει προηγηθεί κάποιο email ότι αποστάλθηκε η παραγγελία, κάποιο tracking number ή κάτι σχετικό.

 

Δηλαδή τι φάση;

Νταξει, οι τύποι δεν υπάρχουν.

 

Με κάλεσαν το πρωί ότι το προϊόν έχει αντικατασταθεί από την εταιρία με άλλο κωδικό και ότι είναι κατά 9€ φθηνότερο (huh?). Στο τηλέφωνο δεν κατάλαβα και πολλά γιατί ο υπάλληλος ακουγόταν λες και βρισκόταν μέσα σε πηγάδι και τους ξανακάλεσα εγώ έπειτα από καμία ώρα.

 

Μην τα πολυλογώ, ούτε ο κωδικός έχει αλλάξει, ούτε τίποτα. Οι τύποι απλά δεν είχαν το προϊόν και τους έβγαζε λέει αντικατάσταση άλλο κωδικό ο οποίος αφορά αντίστοιχο ανταλλακτικό για Seat, Skoda κλπ ενώ εγώ θέλω για Opel :hehe: Μάλιστα όταν ενημέρωσα τον πωλητή ότι είναι τελείως άλλο προϊόν μου άρχισε τα ταιριάζουν σε πολλά αυτοκίνητα κλπ και στο τέλος μου αράδιασε ένα δεν τα έχουμε και και θα σας στείλουμε άλλης μάρκας όπου και αρνήθηκα φυσικά.

 

Πόσο δύσκολο τους ήταν να ακυρώσουν εξ αρχής την παραγγελία από την στιγμή που είχα αφήσει και σχόλιο σε περίπτωση που δεν υπάρχει το προϊόν να μην αποσταλεί άλλης μάρκας και να ακυρωθεί η παραγγελία;

 

Γιατί τόσο αίσχος τακτικές ρε παιδιά;

  • Like 2
  • Sad 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 27 λεπτά, το μέλος acct έγραψε:

Σεξιστή

Σεξιστής, παραζαλιστής και αναρχοκαλημεριστής παρακαλώ.

 

 

πριν 22 λεπτά, το μέλος PetrosD έγραψε:

Έχω δει τρύπες σε τζιν όπου όλο το μπούτι είναι έξω.

Καλό είναι να βλέπεις αλλά το να το πιάνεις είναι καλύτερο.

 

 

πριν 7 λεπτά, το μέλος salde έγραψε:

Δεν ειν' δουλειά σου να κοιτάς ξένα πόδια.

Κοιτάει και τα δικά του αλλά θέλει και άλλο περιεχόμενο για να μπορεί να προβεί σε συγκρίσεις.

Βλέπει πολλά για να έχει μεγάλο στατιστικό δείγμα.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, salde said:

να κοιτάς που πατάς μην γλιστρήσεις. Δεν ειν' δουλειά σου να κοιτάς ξένα πόδια. Δεν είσαι περισκόπιο.

 

Εγώ τα αξιοθέατα τα κοιτάω, όπου και αν βρίσκονται.

  • Like 1
  • Agree 2
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, UltraB said:

Γιατί τόσο αίσχος τακτικές ρε παιδιά;

1. γιατί κάπου πιάνουν, αντίστοιχα με τα ιμέιλ-απάτες κλπ.
«αν πιάσει κέρδισα, αν δεν πιάσει δεν χάνω κάτι, απλώς του δίνω αυτό που έπρεπε να δώσω από την αρχή»

2. υπάρχει κι ενδεχόμενο να τον έχουν παίξει οι κατώτεροι υπάλληλοι αλλά δε νομίζω να ισχύει στο παράδειγμα σου. Συνήθως τέτοια μπορεί να συμβούν με μικρότερες επιχειρήσεις όπου ο υπάλληλος το παίζει βασιλικότερος του βασιλέως. Σπάνιο. Ακόμα και σε τέτοια το ψάρι βρωμάει από το κεφάλι.

(διάβασα στο νήμα, να ξερεις αν σκοπεύεις όντως να αρχίσεις τις καταγγελίες -δεν ξέρω αν αξίζει εφόσον σου επιστρέφουν τα λεφτά- καλύτερα να κρατάς γραπτές  σημειώσεις, με ημερομηνίες, ώρες, ονόματα και ιδιότητες συνομιλητών)

12 minutes ago, PetrosD said:

Εγώ τα αξιοθέατα τα κοιτάω, όπου και αν βρίσκονται.

Χαίρομαι γιατί θα σου βγάλω πρόγραμμα επισκέψεων σε μουσεία, αρχαιολογικούς χώρους, πινακοθήκες.

Έγινε επεξεργασία από salde
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος astrolabos έγραψε:

 

Σιγά μη με πεις και κοκομπλόκο :hehe: 

Αυριο γιατι τωρα περασε..

Μία ώρα πριν, το μέλος salde έγραψε:

να κοιτάς που πατάς μην γλιστρήσεις. Δεν ειν' δουλειά σου να κοιτάς ξένα πόδια. Δεν είσαι περισκόπιο.

Με τα παιδια παντως απο μικρο τον φωναζαμε ο Πετρος ο 360ς.. και απο κονσολες μονο xbox o Πετραν ?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος salde έγραψε:

1. γιατί κάπου πιάνουν, αντίστοιχα με τα ιμέιλ-απάτες κλπ.
«αν πιάσει κέρδισα, αν δεν πιάσει δεν χάνω κάτι, απλώς του δίνω αυτό που έπρεπε να δώσω από την αρχή»

2. υπάρχει κι ενδεχόμενο να τον έχουν παίξει οι κατώτεροι υπάλληλοι αλλά δε νομίζω να ισχύει στο παράδειγμα σου. Συνήθως τέτοια μπορεί να συμβούν με μικρότερες επιχειρήσεις όπου ο υπάλληλος το παίζει βασιλικότερος του βασιλέως. Σπάνιο. Ακόμα και σε τέτοια το ψάρι βρωμάει από το κεφάλι.

(διάβασα στο νήμα, να ξερεις αν σκοπεύεις όντως να αρχίσεις τις καταγγελίες -δεν ξέρω αν αξίζει εφόσον σου επιστρέφουν τα λεφτά- καλύτερα να κρατάς γραπτές  σημειώσεις, με ημερομηνίες, ώρες, ονόματα και ιδιότητες συνομιλητών)

Χαίρομαι γιατί θα σου βγάλω πρόγραμμα επισκέψεων σε μουσεία, αρχαιολογικούς χώρους, πινακοθήκες.

1) Μα το θέμα είναι ότι δεν έχουν αυτό που ζητάει ο πελάτης και ας το αναγράφουν διαθέσιμο, γι αυτό το λόγο τα κάνουν όλα. Σου λένε ας αρπάξουμε την παραγγελία και από εκεί και πέρα βλέπουμε τι και πως.

 

2) Μπαα, θα έλεγα πως ξέρουν καλά τι κάνουν. Τους έχουν εκπαιδεύσει καλά.

 

Δεν νομίζω για καταγγελίες αν και θα έπρεπε κάποια στιγμή μήπως σταματήσει όλη αυτή η εσκεμμένη κοροϊδία σε βάρος των πελατών.

Άσχετο, σχετικό. Αξίζει αν δείτε και αυτό εδώ (τελευταίες σελίδες) που αφορά τα ΕΛΤΑ.

logo_insomnia.png.d64651e97e6a2b7940df44
WWW.INSOMNIA.GR

https://www.nonda.co/products/smart-vehicle-health-monitor-mini Καλησπέρα βρήκα αυτό εδώ το obd δεν ξέρω αν θεωρείται προσφορα η όχι πληρώνεις μόνο μεταφορικά και έρχεται φαίνεται καλή η εφαρμογή...
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 ώρες, το μέλος sstav έγραψε:

μια αλλαγή μονάχα αλλάζει ολη τη διαθεση

4-48.jpg

Κρατάμε την κοπέλα, πετάμε το αυτοκίνητο. Λεβιέ έχουμε.

  • Like 1
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Seek & Find said:

απο κονσολες μονο xbox o Πετραν ?

 

Πρέπει να πήρε ο αδερφός μου. Μια χορά έπαιξα και δεν ξανασχολήθηκα. Τώρ απρέπει να είναι σε μια ντουλάπα. Καλά που το θύμησες, θα του πω το απόγευμα να τη βγάλει έξω να παίξω.

 

26 minutes ago, DEADLAZARUS said:

Κρατάμε την κοπέλα, πετάμε το αυτοκίνητο. Λεβιέ έχουμε.

 

Τί αμάξι είναι;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 λεπτά, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Την κονσόλα, βρε πονηρό πνεύμα.

Τη βγάζει έξω και την παίζει...

 

Νομιζα την ντουλάπα

εσύ τι νομισες ότι νόμισα?

 

 

 

πριν 2 λεπτά, το μέλος Seek & Find έγραψε:

Απ τους λεβιεδες της...

 

Seksi Gifoteka GIF by P0.0SEBEN PO NARAVI

Έγινε επεξεργασία από Rusty_Cookie
  • Like 1
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.