Jump to content



Recommended Posts

Επίσης παιδιά, καλά Χριστούγεννα σε όλες κι όλους, στον Αστρολαβάκο που νηστεύει την Μικρή Σαρακοστή πολλαπλές σαραντοευχές. Την αξίζεις την μαρουλοσαλάτα σου με μανιτάρια αύριο αγαπούλα, βάλε και λίγο ρόδι να το ρίξεις έξω. 

  • Like 2
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

πστ (δεν είναι ψιτ τούτο ςίναι !@#$%) καλή σου όρεξη! Αππρουβντ! Ευτυχώς έχουμε τέτοια κι εδώ πέρα, δεν μου λείπουν. Αν είναι σύγκλινο, αν είναι γρνπλα, κουλ αλλά την προτιμώ σκέτη με μουστάρδα. Το λαβ σε ομελέτα είναι συγκλινο, σουτζούκι, παστουρμάς ή καλό λουκάνικο. Το σχοινόπρασσο ξέχασες! Εστραγκόν!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

παστό ταιριάζει με το αυγό! αππρουβντ λέμε. Δεν αποκλείεται να είναι σύγκλινο κι η ονομασία να είναι δική σας απάτη. Δεν μπορείς να με αγγίξεις για λίγα εικοσιτετράωρα, έχω αποφασίσει να είμαι σοβαρός για κάνα 24ωρο, 48ωρο, 72ωρο, όσο αντέξω. Έχω υποστεί μεγάλες ήττες με το λάθος μου να αγοράσω πριν την ημερομηνία τους. Αυτοτιμωρούμαι.

  • Like 3
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, suboy said:

Και οι αρκάδες παστό το λέμε. Τα καλοκαίρια μεγάλωσα με καγιανά με παστό.

μου δημιουργείς προβληματα από το πουθενά. Τρία σε ένα:

α) είναι το ίδιο πράγμα με άλλη ονομασία όπως φαντάζομαι;
β) συντάσσεσαι με τον κολιανδρόδουλο δημοσίως, προσπαθείς να μας στερήσεις την χαρά να του την λέμε
γ) το σημαντικότερο όλων: εκ μνήμης το γνωρίζουμε ως σύγκλινο καθότι μανιάτες μας το πρωτοτάισαν. Οπότε είχα μείνει σε αυτή την ονομασία. Αν είναι να μου πετάς τους Αρκάδες στην μέση της μάχης, μας τίθεται το σοβαρό δίλημμα αν πρέπει να υποστηρίξουμε την λακωνική μνήμη ή εξ΄ αίματος την αρκαδική εκδοχή. Δίλημμα που δεν είχα πριν το εμφανίσεις. Να τιμώ την μνήμη ή το αίμα; (το οποίο αίμα με είχε βασανίσει αγρίως μικρό, διότι όταν ζητούσα κάτι τέτοιο εντός της ομελέτας, μου σέρβιρε το αυγό βάζοντας μέσα το παλιοκρέας που αρνιόμουν να φάω και προσπαθούσε να με τρελλάνει ότι δεν είναι το κρέας που είχα αρνηθεί αλλά μπέικον, ζαμπόν, λουκάνικο, κάτι σε παστό τέλος πάντων που ζητούσα)

Τον καγιανά έτσι τον λέω κι εγώ. Να δεις που θα πεταχτει να πει την ομελέτα του καλύτερη από καγιανά (έτσι θα έλεγα, την έκανε νόστιμη ο άτιμος).

  • Like 3
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος Seek & Find έγραψε:

Εγω που εχω φιλιες μπορω να πω οτι θελω;:p

 

Λέγε ότι θες (φτάνει να είναι κόσμιο) γιατί ισχύς σου είναι η αγάπη του λαμπίτικου λαού.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Rusty_Cookie said:

admin είμαι οτι θέλω λέω

βία στη βία της εξουσίας!

Τοπ, χρόνια σου πολλά!

Σπέσιαλ ευχές σε Χρήστους/Χριστίνες του φόρουμ.
 

Just now, p55 said:

γιατί ισχύς σου είναι η αγάπη του λαμπίτικου λαού.

Μerry Christmas p55. Να το επαναλάβουμε, Δημήτρης Τσοβόλας μετά από τροχαίο: « Μ' έσωσε η αγάπη του λαού κι η ζώνη ασφαλείας»

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.