Jump to content



Recommended Posts

πριν 22 λεπτά, το μέλος minast έγραψε:

Έκαναν αλλαγές για ενεργοποίηση vectoring τον περασμένο μήνα, πιθανόν να σε πήρε η μπάλα...

Όχι, τις 2-3 τελευταίες μέρες έγινε όλο αυτό. Λογικά ανέβασαν (αυτόματα) το SNR τίποτα για να είναι πιο σταθερή η γραμμή καθώς θα είδαν αρκετές αποσυνδέσεις (έπεφτε /πέφτει το ρεύμα τώρα με την κακοκαιρία).

 

Ζάχο, άσε, δε θέλουμε να ξέρουμε καλύτερα ?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 35 λεπτά, το μέλος jax7480 έγραψε:

Να μου θυμίσετε κάποια στιγμή να σας πω εγώ που είχα πρόβλημα εδώ πως αντιμετωπίστηκε από τον ISP να γελάσουμε λίγο.

Να μην μας πεις.

Δεν θέλουμε να ξέρουμε.

Σ' εξυπηρέτησαν οι αγύρτες, σωστά;

Ε, εμείς εδώ γουστάρουμε ταλαιπωρία και παραμύθα. Δεν θα μας το χαλάσεις εσύ:p.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω μια μέρα λοιπόν την ταχύτητα πεσμένη στα 100Mbit.  Κάνω κάτι τεστ, κάτι download, restart το router, τίποτα. Εκεί, κολλημένη. 500αρα η γραμμή κανονικά, λέω κάποια στραβή έγινε με τον ISP και παίρνω τηλέφωνο.

Μια ευγενικοτατη κοπελίτσα, που ευτυχώς δεν ήθελε να μου πουλήσει τίποτα, με ρώτησε για τα λαμπάκια στο router. Της είπα πως όλα δείχνουν κανονικά και η επόμενη απάντηση της ήταν πως η γραμμή ΜΕΧΡΙ ΤΟ ROUTER δεν δείχνει να έχει κανένα απολύτως πρόβλημα. Αμέσως με ενημέρωσε αν θέλω να έρθει τεχνικός στο σπίτι την επόμενη μέρα με χρέωση δική μου για να βρει το πρόβλημα μέσα στο σπίτι. Αρνήθηκα ευγενικά γιατί κοιτώντας εκεί κοντά στο ρούτερ είδα και το πρόβλημα. Είχα συνδέσει το καλωδιο δικτύου σε άλλη κάρτα στον υπολογιστη. Αλλαγή και όλα δούλεψαν κανονικά. Είχα βγάλει τον υπολογιστη για καθάρισμα και όταν τον ξανασυνδεσα έβαλα το UTP σε λάθος κάρτα. Εξυπηρέτηση σου λέει μετά. Ούτε να προσφερθεί να έρθει στο σπίτι να δει το πρόβλημα η ίδια... ουστ από δω.

  • Like 1
  • Haha 6
Link to comment
Share on other sites

Πωπω...και τα 100mbit σέρνονται...τεσπα....

Όσο για την τηλεφωνική υποστήριξη..προσοχη παιδια στις γλυκές φωνές...μπορεί να βρεθείτε απένατι σε ΜΕΓΑΛΕΣ εκπλήξεις...μεγάλες...kg..!λολ

 

Αχμμμ...άλλο είναι το θέμα...κανείς κ αλλού τέτοια λάθη?όχι να μπερδευεις τις τρύπες....να μπερδευεις τπτ ....δώρα....

....

ΠΟΥΝΕ Ο ΑΓΙΟΣ ΒΑΣΙΛΟΖαΧΟΣ???

Ετοιμάζει κάνα come back άραγε...?

Να ανασυρω το gifaki άμα είναι.... Χαχα

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.