Jump to content



Recommended Posts

Καλημέρα και καλό μήνα!

 

Υ.Γ. Άμα περισσεύει κανένα κουλούρι ή μουστοκούλουρο φέρτε κι από εδώ! Καφέ θα βάλω εγώ.

Έγινε επεξεργασία από TopCLR
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, PetrosD said:

Δεν έγινα ακόμα τόσο μπάρμπατρον!


Δεν θα τρως τραγανά όταν γίνεις μπαρμπατρον αθώε Πέτα. Κι όταν γίνεις μπουμερ δεν θα τρως ούτε σοφτ. Τρώγε τα τώρα που μπορείς. Στην αποστολή να ξέρεις, μαλακό κουλούρι καταστρέφεται επί τόπου. 

Σε επαινώ όμως για τον συνδυασμό κουλούρι-καφές. Έτσι είχα αρχίσει την καριέρα μου στους καφέδες από νηπιακή ηλικία. Παρά τα τεράστια εμπόδια.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 16 λεπτά, το μέλος honda22 έγραψε:

 

Πού την είδες τη γκρίνια ρε μάστορη;

Ακόμα δεν κατάλαβες ότι είμαι ένα ωραίο κάθαρμα που του αρέσει να τρολάρει ;

 

πριν 37 λεπτά, το μέλος PetrosD έγραψε:

Μόλις τον ήπια, παρέα με κουλούρι.

Σε κηδεία είχες πάει ή σε μνημόσυνο ;

 

 

  • Like 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, salde said:

 μαλακό κουλούρι

 

Τραγανό ήταν, Θεσσαλονίκης. Από "Κου/ράδες" (για να μη κάνω και διαφήμιση!)

 

28 minutes ago, p55 said:

Σε κηδεία είχες πάει ή σε μνημόσυνο ;

 

Κοντά έπεσες! Στο γραφείο.

  • Like 3
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 41 λεπτά, το μέλος p55 έγραψε:

αλλο ένα ωραίο κάθαρμα που του αρέσει να τρολάρει

fixed

Μία ώρα πριν, το μέλος Simon έγραψε:

 

Χμμμ

Αμα το χεις χαρα... ?

Καλημερα καλο μηνα και καλα κρασα μας ευχομαι!

  • Like 3
  • Agree 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Σωστά Πέτα, μην κάνεις διαφήμιση. Αγοράζω κι εγώ από αυτούς, βεβαίως από όσα πουλάνε ως τραγανά 1 στα 30 είναι όντως τραγανό. Ο χόντας μην σε αποθαρρύνει που δεν τους ξέρει. Πού να μάθουν κει πέρα τις εξελίξεις στο κέντρο του σύμπαντος. Αυτοί λένε τα πανκέικς τηγανίτες ακόμα, οι πολυεθνικοί κολοσσοί δεν επενδύουν στην περιοχή τους. Πέρυσι είδαν για πρώτη φορά κόκα κόλα.
 

8 minutes ago, Seek & Find said:

και καλα κρασα μας ευχομαι!


άλλος ένας Φραντσέζος αριστοκράτης που ετοιμάζεται να πιει το ξίδι, το Μπωζωλέ Νουβώ.

  • Like 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 13 λεπτά, το μέλος salde έγραψε:

Σωστά Πέτα, μην κάνεις διαφήμιση. Αγοράζω κι εγώ από αυτούς, βεβαίως από όσα πουλάνε ως τραγανά 1 στα 30 είναι όντως τραγανό. Ο χόντας μην σε αποθαρρύνει που δεν τους ξέρει. Πού να μάθουν κει πέρα τις εξελίξεις στο κέντρο του σύμπαντος. Αυτοί λένε τα πανκέικς τηγανίτες ακόμα, οι πολυεθνικοί κολοσσοί δεν επενδύουν στην περιοχή τους. Πέρυσι είδαν για πρώτη φορά κόκα κόλα.

 

Φορτηγάκι αυτής της εταιρείας το πετυχαίνω το πρωί στον δρόμο κινούμενο προς τη φωλιά σας. Πρέπει να φορτώνει κουλούρια στον Ασπρόπυργο, για να μην πω Γκορυτσά. Καλή σας όρεξη.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Τωρα μαζευουμε καρυδια, σε 15 μερες καστανα, σε 25 ελιες και ροδια. Τα τσιπουρα σε 2 μηνες σε 5 τα κρασια.

Αν τυχει στο διαβα σας ρετσινα ονοματι Βασιλικη να την δοκιμασετε.. Τη καλημερα μου και καλο μηνα σε ολους.

  • Like 4
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, honda22 said:

Καλή σας όρεξη.


δεν είναι καλά ρε συ. Φαντάσου πόσο χάλια είναι τα υπόλοιπα. Υπάρχει ένα μαγαζί στου Ψυρρή, που φτιάχνει κουλούρια και δίνει σε αρκετούς πλανόδιους στην Αθήνα. Μερικές φορές πήγαινα εκεί για να πάρω απευθείας, ελπίζοντας να πετύχω κανονικό κουλούρι όπως ήταν μέχρι πριν καμιά εικοσαριά χρόνια. Ταφ λακ. Τυχαίο αν είναι καλύτερα ή όχι από αυτά που λες.
Ο δε φούρνος του Τάκη, στο Κουκάκι, που πλασάρεται ότι έφερε το αυθεντικό κουλούρι Θεσσ. στην Αθήνα προ δεκαετιών, επίσης δεν πετυχαίνεις κουλούρι παλαιού τύπου με την καμία.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, honda22 said:

 

Φορτηγάκι αυτής της εταιρείας το πετυχαίνω το πρωί στον δρόμο κινούμενο προς τη φωλιά σας. Πρέπει να φορτώνει κουλούρια στον Ασπρόπυργο, για να μην πω Γκορυτσά. Καλή σας όρεξη.

 

Από εκεί που το πήρα, τα φτιάχνει και τα φουρνίζει ο ίδιος. Μπροστά μου το έβγαλε από το ταψί από το φούρνο και μου το έδωσε. Ζεστό!

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

πριν 16 λεπτά, το μέλος salde έγραψε:

εκεί τα ζυμώνουν; Ή φέρνουν κατεψυγμένα, άψητα από αλλού και απλώς τα ψήνουν εκεί

 

Αν εννοείς τους Κουρα.δες, αυτοί τα ζυμώνουν και τα ψήνουν in house

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 25 λεπτά, το μέλος honda22 έγραψε:

Ε τότε θα φέρνουν το αλεύρι από τον Ασπρόπυργο

 

  Hide contents

Untitled-1.png

 

 

Εντάξει, με τέτοιο τρολομοντερειτορ λογικό να ακολουθούν και οι υπόλοιποι! :rofl:

  • Like 2
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 14 λεπτά, το μέλος p55 έγραψε:

Τα κουλούρια της AMD μενουν ζεστα για πιο πολύ ώρα και είναι πιο τραγανά.

 

imageproxy.php?img=&key=3b9a10ebd9aa7424cccc.png.98cf9dd02780ea805ca7e8b68bc202da.png

Ναι αλλα τα δικα μας εχουν πιο πολυ σουσαμι!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.