Jump to content



Recommended Posts

52 minutes ago, salde said:

βάλθηκε να στείλει 8700Κ. Τι 8700Κ ρε Πέτα; Βγαίνουν άλλοι επεξεργαστές.

 

Α, δεν ξέρω. Εγώ αυτόν έχω.

 

Spoiler

Στο pc της δουλειάς :happy:

 

Έγινε επεξεργασία από PetrosD
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, p55 said:

Γιατί άραγε, γιατί;

ευκολάκι. Είναι σοφό το αστρολαβάκι, σου λέει που να μπλέκω τώρα. Ξέρει βαθιά μέσα του ότι αν καταφέρω να αντέξω τους φανταστικούς συμπαίκτες που μου έτυχαν στο αληθινό ΒοΤ,  ξεπερνώντας τις απανωτές τρικλοποδιές, καταφέρνοντας να νικήσω τον ακούραστο λόου λέβελ τσίτερ που μου έκατσε για εχθρός (τον διάλεξαν οι συμπαίκτες, τους είχα προειδοποιήσει προ ετών «όχι αυτόν, διαβάζει Σώρρα και τράπεζα της ανατολής, είναι και κακοήθης είναι και ημιάσχετος», μου λεγαν έλα μωρέ τώρα), αντέχοντας και τον κορωνοϊό που μας έσκασε από το πουθενά το ευτυχές 2020, θα επανακάμψω δριμύτερος.

φαντάσου τι περνάω αρχηγέ, την απάντησή μου άρχισα να την γράφω κάνα τέταρτο πριν ποστάρεις.

 

Έγινε επεξεργασία από salde
  • Haha 5
Link to comment
Share on other sites

Για τους άπιστους:

είχα μια χάλια μέρα, εντός μιας χάλιας βδομάδας. Θα συνεχιστεί φυσικά, ελπίζω για κάνα μήνα μόνο κι όχι για κάνα χρόνο. Θα μου πεις, ρε φίλε υπάρχει κι η κόβιντ19, τι χάλια μας λες. Δίκιο θα έχεις. Ενυγουέι χθες δεν πίστευα ότι το σήμερα θα ήταν πιο χάλια απο χθες. Κι όμως...

κάθε μισάωρο που περνούσε γινόταν ολοένακαι χειρότερο το σύμπαν. Κι όμως... αμέσως μετά  την εμφάνιση του ξέρετε ποιου, η πρώτη αχτίδα φωτός φάνηκε στον μακρινό ορίζοντα. Δεν έγινε ολική επαναφορά αλλά ήταν η πρώτη ελπίδα.

Εσείς μην πιστεύετε. Εγω μόλις ανασάνω λίγο σκεφτομαι ν' αρχίσω να κυκλοφορώ με εργαλεία Αστρολάβος. Γνήσια, επιστημονικά, διαστημικά εργαλεία: φυλαχτά, κομποσχοίνια, το υγρόν πυρ. Αν βρω και καμιά έκταση να καταπατήσω ίσως αναβαθμίσω την επιχείρηση σε μοναστήρι. Να φέρω και τον Κλεομένη.

Θενκς αρχηγούλη. 

(Πέτα, δεν σε έχω ξεχάσει. 8700-γουιν 7 στη δουλειά, ε στην κρεβατοκάμαρα θα 'χεις κάναν ENIAC ε...)

  • Haha 5
Link to comment
Share on other sites

weekend glow GIF by GianniArone

Έρχεται στον Λάμπη....

Η νέα σειρά μυστηρίου που θα σας καθηλώσει. Ποιοι κρύβονται πίσω από τη μουρτζούφλικη διάθεση των κατοίκων του Λαμποχωριού; 

Μήπως οι χόντας και άστρο, οι οποίοι ζουν απομονωμένοι στην έπαυλη της γρουσουζιάς;

Θα καταφέρουν οι καλημεράκηδες να σώσουν το Λαμποχωριό και τις καλημέρες; Πώς οργανώνουν την αντίστασή τους;

Η βραβευμένη με 10 καλημέρες σειρά έρχεται στις οθόνες σας.

Καλημέρα και καλό ΣΚ.

Έγινε επεξεργασία από DEADLAZARUS
  • Like 3
  • Haha 5
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, DEADLAZARUS said:

Έρχεται στον Λάμπη....

Η νέα σειρά μυστηρίου που θα σας καθηλώσει. Ποιοι κρύβονται πίσω από τη μουρτζούφλικη διάθεση των κατοίκων του Λαμποχωριού; 

Μήπως οι χόντας και άστρο, οι οποίοι ζουν απομονωμένοι στην έπαυλη της γρουσουζιάς;

Θα καταφέρουν οι καλημεράκηδες να σώσουν το Λαμποχωριό και τις καλημέρες; Πώς οργανώνουν την αντίστασή τους;

Η βραβευμένη με 10 καλημέρες σειρά έρχεται στις οθόνες σας.

Καλημέρα και καλό ΣΚ.

 

Δεν εδωσες teaser, cast etc.

 

Με Πετα

Spoiler

5d6f6ef6f014b-BMW-24hFailx.gif

 

Κουκι

Spoiler

Bunny-steals-cookie.gif

 

Wise Salde

Spoiler

tenor.gif

 

Dead laz are US

Spoiler

9_resized.gif

 

Astro

Spoiler

giphy.gif

 

guest star gffermari

Spoiler

tenor.gif

 

....για οσους παρελειψα:

Spoiler

giphy.gif

 

  • Like 1
  • Haha 8
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, DEADLAZARUS said:

Ποιοι κρύβονται πίσω από τη μουρτζούφλικη διάθεση των κατοίκων του Λαμποχωριού; 

 

(Θεός ο GFF από πάνω, cheers για το χαμόγελο)

Λάζαρους, στην δική μου περίπτωση η ερώτησή σου έχει απαντηθεί προ ημερών. Από εσένα. Εσύ τα έγραψες άριστα τα πράγματα, άντε να κάνεις τώρα ενέσεις εγκεφάλου στους συμπαίκτες μου να τα καταλάβουν.

(τα απάντησες όταν εξήγησες στον Γρίγα κάποια πράγματα για τον συμμαθητή χωρίς μάσκα κλπ). Έγραψες εκεί Μεγάλες Αλήθειες.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, salde said:

(Πέτα, δεν σε έχω ξεχάσει. 8700-γουιν 7 στη δουλειά, ε στην κρεβατοκάμαρα θα 'χεις κάναν ENIAC ε...)

 

Ε, μπερδεύτηκες! Σπίτι έχω win7. Στη δουλειά με τον 8700K έχω Win10.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

παιδιά, οκ να το προσέχετε αυτό (πού είναι τα κρούσματα)  αλλά μην φρικάρετε απευθείας: σκέτα τα κρούσματα δεν λένε απαραιτήτως κάτι. Αν μοιράζονταν ισομερώς σε όλη την χώρα, αναλογικά με τον πληθυσμό, οι μεγαλύτεροι πληθυσμιακά δήμοι θα είχαν περισσότερα κρουσματα.

Αν π.χ. το 5% κάθε  πληθυσμού κολλήσει, τότε το 5% του Περιστερίου (από τους μεγαλύτερους δήμους της χώρας) αντιστοιχεί σε πολύ μεγαλύτερο απόλυτο αριθμό από το 5% του Δήμου Κάσου.
επιπλέον, παίζουν ρόλο πολλοί άλλοι παράγοντες: πόσα τεστ γίνονται, πού γίνονται, με ποον τρόπο γίνονται, τι είδους τεστ είναι, σε ποιο τμήμα του πληθυσμού γίνονται, δημογραφικά, ηλικιακά κλπ Ένα σωρό πράγματα.
Ακόμα και εντός ενός δήμου παίζει ρόλο το πώς κατανέμονται (είναι απλωμένα σε όλον τον δήμο ή σε μια γειτονιά/ένα τετράγωνο/ένα κτίριο κλπ). Μην φρικάρετε αυτομάτως αν και θέλει προσοχή όταν ακούτε ότι υπάρχουν κρουσματα κοντά σας. IMHO, δεν είμαι γιατρός κλπ Τα γνωστά disclaimers

Από κει και πέρα, μιας κι είμαστε ΠΟΘ, αν θέλετε να κάνουμε πλάκα I am game (συνήθως) :p
το τυχερό μου της ημέρας μέχρι στιγμής, έχει άρωμα χόντα (τον σκέφτηκα όταν συνέβη, μαζί με κάποιους άλλους). Περπατάω στην άκρη του δρόμου για να περάσω στο άλλο πεζοδρόμιο, περνά αυτοκίνητο δατσουν ή κάτι τέτοιο, ανοιχτά παράθυρα, μουσικούλα, yolo όλα, οδηγός από συγκεκριμένο ειδικό πληθυσμό, καθώς περνά δίπλα μου. ο οδηγός (εννοείται άνευ μάσκας) τραβάει φτέρνισμα τρελλό. Ευτυχώς γύρισε το κεφάλι του προς τα έξω και περπατουσα από την μερια του συνοδηγο΄΄υ. Όποιος είχε το παρκαρισμένο από εκείνη την πλευρά του φτερνίσματος και πάει να ανοίξει καμιά πόρτα, θα φάει καλά. Ας προσεύχεται να μην ήταν φορέας ο οδηγός. Το φυλαχτό του αρχηγού με φύλαξε και δεν είχα προλάβει να περάσω απέναντι. Προχώρησα μπροστά, πυραυλοκίνητος.

  • Like 1
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος salde έγραψε:

παιδιά, οκ να το προσέχετε αυτό (πού είναι τα κρούσματα)  αλλά μην φρικάρετε απευθείας: σκέτα τα κρούσματα δεν λένε απαραιτήτως κάτι. Αν μοιράζονταν ισομερώς σε όλη την χώρα, αναλογικά με τον πληθυσμό, οι μεγαλύτεροι πληθυσμιακά δήμοι θα είχαν περισσότερα κρουσματα.

Αν π.χ. το 5% κάθε  πληθυσμού κολλήσει, τότε το 5% του Περιστερίου (από τους μεγαλύτερους δήμους της χώρας) αντιστοιχεί σε πολύ μεγαλύτερο απόλυτο αριθμό από το 5% του Δήμου Κάσου.
επιπλέον, παίζουν ρόλο πολλοί άλλοι παράγοντες: πόσα τεστ γίνονται, πού γίνονται, με ποον τρόπο γίνονται, τι είδους τεστ είναι, σε ποιο τμήμα του πληθυσμού γίνονται, δημογραφικά, ηλικιακά κλπ Ένα σωρό πράγματα.
Ακόμα και εντός ενός δήμου παίζει ρόλο το πώς κατανέμονται (είναι απλωμένα σε όλον τον δήμο ή σε μια γειτονιά/ένα τετράγωνο/ένα κτίριο κλπ). Μην φρικάρετε αυτομάτως αν και θέλει προσοχή όταν ακούτε ότι υπάρχουν κρουσματα κοντά σας. IMHO, δεν είμαι γιατρός κλπ Τα γνωστά disclaimers

Από κει και πέρα, μιας κι είμαστε ΠΟΘ, αν θέλετε να κάνουμε πλάκα I am game (συνήθως) :p
το τυχερό μου της ημέρας μέχρι στιγμής, έχει άρωμα χόντα (τον σκέφτηκα όταν συνέβη, μαζί με κάποιους άλλους). Περπατάω στην άκρη του δρόμου για να περάσω στο άλλο πεζοδρόμιο, περνά αυτοκίνητο δατσουν ή κάτι τέτοιο, ανοιχτά παράθυρα, μουσικούλα, yolo όλα, οδηγός από συγκεκριμένο ειδικό πληθυσμό, καθώς περνά δίπλα μου. ο οδηγός (εννοείται άνευ μάσκας) τραβάει φτέρνισμα τρελλό. Ευτυχώς γύρισε το κεφάλι του προς τα έξω και περπατουσα από την μερια του συνοδηγο΄΄υ. Όποιος είχε το παρκαρισμένο από εκείνη την πλευρά του φτερνίσματος και πάει να ανοίξει καμιά πόρτα, θα φάει καλά. Ας προσεύχεται να μην ήταν φορέας ο οδηγός. Το φυλαχτό του αρχηγού με φύλαξε και δεν είχα προλάβει να περάσω απέναντι. Προχώρησα μπροστά, πυραυλοκίνητος.

 

Donald Trump Reaction GIF

  • Like 2
  • Haha 5
Link to comment
Share on other sites

έχει και μετοχές σε δύο από τα φάρμακα που πήρε και τα λέει και τα ξαναλέει. Αλλά όντως μην φρικάρετε, μεγάλη προσοχή ναι, υστερίες δεν βοηθούν. Δεν το γράφω για σένα Χο, το λέω μην τρομάξει υπερβολικά κάποιο παιδί.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.