Jump to content



Recommended Posts

ντιζζζζζζζζλάικ. Ντιζζζζζζζζζζζζαπρούβ. Ρεπόρτ και καταγγελία στον εισαγγελέα υπηρεσίας. Πέτα σου έχουν υποδειχθεί επιτρεπόμενες χώρες. Ακόμα και για αυτές αν θελήσεις ποτό από τις αποικίες, δλδ ρούμι αγκρικόλ, θα ζητήσεις άδεια.

Για τα Χριστούγεννα που θα το κάψεις και θες κάτι σπετσιάλ, μπορείς ένα Γαλλικό, πολιτισμένο αρμανιάκ (Armagnac), να πιεις δυο ποτήρια, σιγά σιγά, μετά το δείπνο, καθώς διαβάζεις στην ζεστή πολυθρόνα σου το μάνιουαλ των γουίντοου 10 να μάθεις πώς εγκαθίστανται στο πε τσε. δισκέττες να έχεις πρόχειρες. 1.44

  • Like 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 λεπτά, το μέλος salde έγραψε:

πορείς ένα Γαλλικό, πολιτισμένο αρμανιάκ

 

Toτε γιατί να μην προτιμήσει ένα private reserve metaxa που είναι πολύ, πολύ, πολύ καλύτερο το γαλλικό μπουγαδόνερο?

  • Like 2
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

λυπήσου μας. Σε λίγο θα τον στείλεις να αγοράσει Λακ ντε Ρος. Ας πιει μια σουμάδα αν θέλει κάτι ελληνικό. Υπάρχουν και κάτι βινσάντα αλλά προτείναμε κάτι έξτρα, σε μπράντυ.

Link to comment
Share on other sites

ουισκι όλο τον χρόνο. Το παιδί θέλει κάτι γιορτινό, καθώς σιγοτραγουδά στην πολυθρόνα* του την Άγια Νύχτα και το τάννενμπάουμ. Το αρμανιάκ ενδείκνυται. Κι έχω το φαρμακερό φίδι τον Κούκι, να μου το παρασύρει σε σκουλήκια και κάκτους.

Πρόσεξες στην βιντεάρα πιο πάνω την ιστορία με το on the rocks; Τα είχα πει του Αρχηγούλη, μόνο στο βόρειο ημισφαίριο θα κοιτάς όταν θες να σηκώσεις σημαία. Γροιλανδία, Ισλανδία, άντε καμιά Σκωτία.  Άντε τώρα να ψάχνουμε βουνό με παγωμένο βράχο στο Εσβατίνι/Εσβατάνι/κάτι τέτοιο.
(αυτό με το ελάχιστο κρύο νερό είναι σοφό, ακόμα και σε blended, ελάχιστο, με το σταγονόμετρο αλλιώς νερώνει)

Σαλιγκάρια τρως Πέτα; 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 9 ώρες, το μέλος PetrosD έγραψε:

Πούλα τον όσο είναι καιρός...

Μπα, όσο δουλέψει και μετά ανακύκλωση. 

 

Μία ώρα πριν, το μέλος salde έγραψε:

Το παιδί θέλει κάτι γιορτινό,

 

Όπως ένα PS 5, Mία RTX 3090 ή μία RX 6900 XT.

 

Μία ώρα πριν, το μέλος salde έγραψε:

Σαλιγκάρια τρως Πέτα;

 

Μη του τα στείλεις με courier, μόνα τους θα πάνε πιο γρήγορα και θα κάνουν και τη βόλτα τους. :hehe:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, p55 said:

Όπως ένα PS 5, Mία RTX 3090 ή μία RX 6900 XT.

το καλό με τον Πέτα είναι πως βολεύεται με PS1 και καμιά αρχαία Matrox. Είναι παιδί για οικογένεια, όποιος διαθέτει θυγατέρα σε ηλικία γάμου ας τον έχει στα υπόψιν. Το μόνο που αποζητά είναι να παλουκωθεί ήσυχος στην πολυθρόνα* Του,  πίνοντας ένα -δυο ποτήρια εκλεκτών αποσταγμάτων.
 

Για τα σαλιγκάρια, παρακαλώ θερμά τα πλήθη να αποφύγουν τα σχόλια μέχρι να απαντήσει ο ερωτώμενος. Ας αγωνιστούμε όλοι μαζί μπας και τον σώσουμε από τις δόλιες δολωματοπαγίδες που του στήνει ο Κούκις.

 

7 hours ago, p55 said:

Μη του τα στείλεις με courier, μόνα τους θα πάνε πιο γρήγορα και θα κάνουν και τη βόλτα τους.

Τρομερό! Είναι κι ατίθασα αυτά από όσο θυμάμαι, έχουν ροπή να βολτάρουν στα πέριξ.  

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Rusty_Cookie said:

Είμαι αδμίν αυτού του site.

 

Πώς με πετσόκοψες έτσι; :hehe:

16 hours ago, salde said:

των γουίντοου 10

 

Μη μου μιλάς για αυτό το λειτουργικό, γιατί τα έχω πάρει με 2-3 συγκεκριμένες συμπεριφορές τους.

Όπως έχω γράψει, τα έχω στο pc της δουλειάς και δεν μου αρέσουν.

Εκεί που έχωσε όλη τη μυτόγκα του μέσα στο ποτήρι, γέλασα. :hehe:

 

14 hours ago, salde said:

Σαλιγκάρια τρως Πέτα; 

 

Τρώω.

5 hours ago, salde said:

να παλουκωθεί ήσυχος στην πολυθρόνα* Του,  πίνοντας ένα -δυο ποτήρια εκλεκτών αποσταγμάτων.

 

Τελευταία φορά που τα ήπια καλά, βρέθηκα στο πάτωμα. :happy:

 

5 hours ago, salde said:

έχουν ροπή

 

Πιο πολύ κι από Honda; ;)

  • Like 1
  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, PetrosD said:

Τρώω

Οπότε θα περιοριστείς σε αυτά και θα αφήσεις τα σκουλήκια για τους μεξικάνους. Σαλιγκαράκια γιαχνί, καλύπτονται οι ανάγκες σου σε ζωάκια που σέρνονται,είναι νόστιμα, τέρμα η αναζήτηση. Αυτό με την μύτη ας μην το κάνεις στα ουίσκι, τώρα με τον σαρσκοβ δεν επιτρέπεται κιόλας. Ήταν λιγακι υπερβολικός, παρατήρησε προσεκτικά όμως πόσο λίγο νερό έβαλε. Ούτε αυτό με το δάχτυλο χρειάζεται. Ποτηρι δεν πειράζει να είναι κι από τα άλλα, που δεν τα συνιστά, με μέτρο οι χιπστεριές γιατί οι εχθροί κοροϊδεύουν.

Θα σου δώσουμε κι ένα ωντιοφάιλ βίσκι, δεν το έχουμε δοκιμάσει. το ανακαλύψαμε διαβάζοντας το βιβλιαράκι του jason stoddard από μια άγνωστη σου εταιρεία, την Schiit. springbang το ουίσκι.
Πάρε και το σχετικό θρεντ, δημοσιεύει τα κεφάλαια στο νήμα που κάνω λινκ, κάπου είχα εντοπίσει ένα αρχείο σε epub μορφή αλλά δεν το βρίσκω. Να σου έστελνα το αρχείο για όταν κάθεσαι παλουκωμένος στην πολυθρόνα σου, μη σου μπαινουν ιδέες για γύρες παράνομες εν μέσω λοκδάουν.
Είναι ευχάριστο κι επιμορφωτικό ανάγνωσμα, για την επίσκεψη μιλά στο κεφάλαιο 8.

https://www.head-fi.org/threads/schiit-happened-the-story-of-the-worlds-most-improbable-start-up.701900/page-413

 

Link to comment
Share on other sites

δεν ασχολούμαστε με χόντα Πέτα. Το τελευταίο που μας αφορούσε το κατάφερε ο ιδιοκτήτης για καλιμπράρισμα, κατάστρεψε κι ένα αγροτικό κατά τον άθλο, ευτυχώς οι επιβάτες του αγροτικού έζησαν, ευτυχώς η κοπέλα στο χόντα έζησε, δυστυχώς ο ιδιοκτήτης του χόντα έζησε κι αυτός. Είχε κάνει και μικτή ένα μήνα πριν το ροπαλέο χόντα, μόνο η ασφαλιστική έκλαιγε. Ιστορία του περασμένου αιώνα αν θυμάμαι, ίσως των αρχών ετούτου.

Οπότε δεν μας αφορούν τα χόντα, τα ξεπεράσαμε. Σου έχω αναθέσει να βρεις απόκρυφο ελάττωμα, δυσνόητο κι άκρως τεχνικό, όχι από εκείνα που μπορεί να διαβάσει κάποιος στους 4 τροχούς. Στο ομόσταυλό σου με τ΄τλο γιόχαν κούπερ βερκς, έκδοση φετεινή -μάλλον ψέμα μου λέει-, ας πούμε έκδοση του 2019. Θέλω μια πληροφορία απόκρυφη, να είναι κάτι τεχνικό, με κινητήρα κατά προτίμηση, να είναι απολύτως βέβαιο ότι αποκλείεται να το έχω βρει μόνος μου στο διαδίκτυο. διότι μου τα έχει κάνει τσουρέκια ο πρώην ιδιοκτήτης του σι αρ ιξ,  «έλα να δεις το νέο μου αουτο», επομένως έχω συλλάβει στρατηγικό σχέδιο αντιμετώπισης της κατάστασης. Που περιλαμβάνει ΕΣΕΝΑ να βρεις την πληροφορία. Ελάττωμα απόκρυφο. δεν με νοιάζει να είναι αληθινό, πρέπει όμως να είναι απολύτως αληθοφανές, άγνωστο στις μάζες και πολύ δύσκολα ανιχνεύσιμο από έλληνες συνεργατζήδες.
Τα υπόλοιπα θα τα φροντίσω προσωπικώς. Γιόχαν κούπερ βερκς.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 6 λεπτά, το μέλος Rusty_Cookie έγραψε:

surprised pikachu GIF

 

Ήρθε η πρώτη drunk-παραγγελιά μου. !!!

με speedex κουριερ, αυτό που είχα κηδέψει και δεν περίμενα καθόλου. woot

 

Με το καλό και τα υπόλοιπα, θα κοιτάμε τις αγγελίες με ανυπομονησία ;).

  • Like 2
  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, minast said:

Με το καλό και τα υπόλοιπα, θα κοιτάμε τις αγγελίες με ανυπομονησία

πλάκα πλάκα... Αν και δεν έχει παραγγείλει cpu, του τα φαγαν τα μεσκάλ κι ο Μεταξάς να τσίμπαγε 5800. Είμαι περίεργος ποια μητρική διάλεξε.

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 6 λεπτά, το μέλος salde έγραψε:

πλάκα πλάκα... Αν και δεν έχει παραγγείλει cpu, του τα φαγαν τα μεσκάλ κι ο Μεταξάς να τσίμπαγε 5800. Είμαι περίεργος ποια μητρική διάλεξε.

 

Cpu/ram/mobo ακυρώθηκαν μαζί. Ήθελα τον 5600 και μου είπαν δεν υπάρχει. Mητρική ήταν μια asrock steel something 550, που αφού την είχα ακυρώσει, διάβασα reviews και είδα πως είναι ότι χειρότερο για linux. :hehe:

Ο πιο επιτακτικός λόγος που θέλω να αναβαθμίσω το desktop είναι για να μην ακούω γκρίνιες για το πόσο άσχημο και αντιαισθητικό είναι το ghetto build μου.

Αλλιώς την δουλειά μου την κάνω με το λαπτοπ* και 2 24άρια μόνιτορ. Ότι ζόρικο και να χρειαστεί να τρέξει τρέχει στο σύννεφο. 

 

*=

Έχει τον 1065g7, και το πως συμπεριφέρεται με κάνει να γλυκοκοιτάζω και τον 10700K.

Η amd με τις διαθεσιμότητες με κάνει να αισθάνομαι σαν να πάει η παοκάρα τελικό τσουλου και να ακυρώνει τα διαρκείας μέσα στη τουμπα.

 

  • Like 1
  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Rusty_Cookie said:

Η amd με τις διαθεσιμότητες με κάνει να αισθάνομαι σαν να πάει η παοκάρα τελικό τσουλου και να ακυρώνει τα διαρκείας μέσα στη τουμπα.

θέλει υπομονή. Αν δεν έχεις θέμα με όποια εργασία κάνεις, θα περίμενα. Είναι αυτοκτονικό για αυτούς να μην το λύσουν πέραν του καλοκαιριού. Υποτίθεται ότι κάπου εκεί κάποιος είναι να ανακοινώσει νέα σειρά. Λογικά η AMD αν η intel έχει βγάλει στο Q2.

Οι άλλοι έχουν επίσης θέμα. Η Nvidia έσκασε σε conference call της Wells Fargo, ότι η ζήτηση για Α100 (10-15+ χιλιάρικα ο ένας, πάνε σε datacenter, high performance, scientific applications etc) ξεπερνά κατά πολύ τις δυνατότητες κατασκευής -τους φτιάχνει σε 7nm TSCM, οι 30ΧΧ είναι 8nm Samsung- και θα πρέπει οι πελάτες να αναμένουν καθυστερήσεις μηνών (tom's hardware, seekingalpha έχει το transcript δεν το βάζω μου την σπάει το αναγκαστικό free registration, δεν λέει και κάτι άλλο).

Οι intel δεν είναι απαράδεκτη επιλογή αλλά α) μάλλον έχει δίκιο ο τζιντις που τα λέει τερατάκια κατανάλωσης β) για να κάνουν κάτι φτηνιάρικα κόλπα με κλάψα για τα benchmarks και της εξοικονόμησης που έχει επιλέξει η AMD για τα φορητά imho δεν βλέπουν φως οι ίδιοι έναντι των AMD για εφέτος. Αν πετύχεις κάνα φτηνό οκ αλλιώς άντε γεια.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.