Jump to content



Recommended Posts

Καλημέρα. Δεύτερη συνεχόμενη Κυριακή που πρέπει να εκκλησιαστεί/κοινωνήσει η μικρή (από τις 3 στο σύνολο). Α, πρέπει να πλύνουμε τα ρουχαλάκια της στη θάλασσα. 

Και να κάψουμε τα πάμπερς (ευτυχώς, ξεκαθάρισα στη γυναίκα μου ότι δεν υπάρχει περίπτωση να κάνω κάτι τέτοιο). Τι τραβάω ο δόλιος πατέρας. Πατέρας Κλεομένης έχω γίνει......

 

  • Like 2
  • Haha 3
  • Confused 2
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, DEADLAZARUS said:

Καλημέρα. Δεύτερη συνεχόμενη Κυριακή που πρέπει να εκκλησιαστεί/κοινωνήσει η μικρή (από τις 3 στο σύνολο). Α, πρέπει να πλύνουμε τα ρουχαλάκια της στη θάλασσα. 

Και να κάψουμε τα πάμπερς (ευτυχώς, ξεκαθάρισα στη γυναίκα μου ότι δεν υπάρχει περίπτωση να κάνω κάτι τέτοιο). Τι τραβάω ο δόλιος πατέρας. Πατέρας Κλεομένης έχω γίνει......

 

 

Δεν θα σου πω κάτι για τα παραπάνω, απλά να μου βρεις στο ευαγγέλιο που ακριβώς αναφέρονται τα παραπάνω. Δεν μιλάω για τη θεία κοινωνία, αλλά για το πλύσιμο των ρούχων στη θάλασσα και το κάψιμο των pumpers.

Ξέρω ανοίγω συζήτηση αλλά...

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, DEADLAZARUS said:

Καλημέρα. Δεύτερη συνεχόμενη Κυριακή που πρέπει να εκκλησιαστεί/κοινωνήσει η μικρή (από τις 3 στο σύνολο). Α, πρέπει να πλύνουμε τα ρουχαλάκια της στη θάλασσα. 

Και να κάψουμε τα πάμπερς (ευτυχώς, ξεκαθάρισα στη γυναίκα μου ότι δεν υπάρχει περίπτωση να κάνω κάτι τέτοιο).

 

 

4e18150a_61278158.jpeg

  • Like 4
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Καλημέρα. Δεύτερη συνεχόμενη Κυριακή που πρέπει να εκκλησιαστεί/κοινωνήσει η μικρή (από τις 3 στο σύνολο). Α, πρέπει να πλύνουμε τα ρουχαλάκια της στη θάλασσα. 

Και να κάψουμε τα πάμπερς (ευτυχώς, ξεκαθάρισα στη γυναίκα μου ότι δεν υπάρχει περίπτωση να κάνω κάτι τέτοιο). Τι τραβάω ο δόλιος πατέρας. Πατέρας Κλεομένης έχω γίνει......

 

Ρε φιλε απο ενα σημειο και μετα ξεφευγουμε δε νομιζεις? Δεισιδαιμονια και προκαταληψη δεν ειναι αυτα?

  • Like 2
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 ώρες, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Καλημέρα. Δεύτερη συνεχόμενη Κυριακή που πρέπει να εκκλησιαστεί/κοινωνήσει η μικρή (από τις 3 στο σύνολο). Α, πρέπει να πλύνουμε τα ρουχαλάκια της στη θάλασσα. 

Και να κάψουμε τα πάμπερς (ευτυχώς, ξεκαθάρισα στη γυναίκα μου ότι δεν υπάρχει περίπτωση να κάνω κάτι τέτοιο). Τι τραβάω ο δόλιος πατέρας. Πατέρας Κλεομένης έχω γίνει......

 

 

this-is-my-favorite-post-77035.jpg

  • Like 2
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Γι' αυτό και δεν είναι διατεθειμένος να τα κάνω. Το κάψιμο κόπηκε εξαρχής, το πρώτο μπάνιο μετά τη βάπτιση έγινε στη μπανιέρα και όχι στη θάλασσα και έχει μείνει το πλύσιμο. Εντάξει, το ότι πρέπει να πάμε 3 συνεχόμενες Κυριακές στην εκκλησία, δεν είναι κακό. Βαρετό για μένα, αλλά εδώ μιλάμε για τη μικρή. Πρέπει να κοινωνήσει 3 φορές μετά τη βάπτιση. 

Προφανώς η εκκλησία βρίσκεται στον μεσαίωνα. Όσα έγραψα, είναι εντολές του ιερέα.

πριν 3 ώρες, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Wait , what???? 

?

What what, ρε; Enlighten me....

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Έτσι μας είπε ο ιερέας. Είναι το έθιμο μετά από κάθε βάπτιση. Μέχρι εκεί, ας πούμε ότι, δεν έχω θέμα. Τα παγανιστικά κόλπα του εμπρησμού των πάμπερς και του πλυσίματος των ρούχων στη θάλασσα είναι που με απωθούν. 

Έγινε επεξεργασία από DEADLAZARUS
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.