Jump to content



Πια εινε η γνωμη σας για τα akg 712 pro


Recommended Posts

γεια σας αγορασα  τα  akg  712  pro  κα την καρτα ηχου  soundblaster ae-5.. πιστευετε οτι η επιλογη  που εκανα στα ακουστικα και στην καρτα  ηχου εινε καλη?

 

απλα διαβασα αρκετα καλα σχολια για  τα   akg  712  pro  κα την καρτα ηχου  soundblaster ae-5 απλα επειδη ακομα δεν τα εχω δοκιμασει  γιατι ακομα εχω τα παλια ακουστικα

θελώ να ρωτησω  πως εινε η αποδοση τους στα παιχνιδια και στην μουσικη και στις ταινιες?

 

περα  απο αυτο  για να στρωσω αυτα τα ακουστικα σε τι εντασεις πρεπει να τα παιζω?

σαν  ακουστικα πιστευετε οτι θα εινε παρα  πολυ καλα στο θεμα παιχνιδια και στην μουσικη και στις ταινιες?,

απλα ακομα δεν τα εχω δοκιμασει. απλα ρωταω  καπια πραγματα πρωτου τα δοκιμασω  γιατι καμια σχεση με  τα ακουστικα  τα  παλια που εχω.,

απλα τι στρωσιμο χρειαζοντε τα  akg  712  pro?>? μεγαλες η χαμηλες εντασεις??

ρωταω  γιατι πρωτη  φορα εχω  αγορασει  τετοια  ακουστικα,, και θελω να γνωριζω το τι πρεπει να προσεξω.

 

περα απο αυτο  τα   akg  712  pro στο  θεμα το Isolation/Leakage:?
το μπασο τους πως εινε?
το Mids και το Treble εινε αρκετα καλο?
το Soundstage: και το Positioning?σε τι επιπεδα εινε?
το Clarity? σε τι επιπεδα εινε?

 

δεν τα εχω  δοκιμασει ακομα και ρωταω ολα αυτα  περι Isolation/Leakage:?
το μπασο τους 
το Mids και το Treble 
το Soundstage: και το Positioning?
το Clarity?   επειδη δεν ειμε εμπειρος σε  τετοια ακουστικα..  απλα  θα ειθελα να μου πειτε  αν τα εχετε δοκιμασει και εσεις και να μου πειτε την  γνωμη σας.

 

περα απο αυτο το dac της  soundblaster ae-5 εινε αρκετο  για τα   akg  712  pro   η πρεπει να  αγορασω και επιπλεον  amplier?>?

Link to comment
Share on other sites

πριν 38 λεπτά, το μέλος GRAVITY έγραψε:

περα απο αυτο  τα   akg  712  pro στο  θεμα το Isolation/Leakage:?
το μπασο τους πως εινε?
 

Spoiler

 

το Mids και το Treble εινε αρκετα καλο?
το Soundstage: και το Positioning?σε τι επιπεδα εινε?
το Clarity? σε τι επιπεδα εινε?

 

δεν τα εχω  δοκιμασει ακομα και ρωταω ολα αυτα  περι Isolation/Leakage:?
το μπασο τους 
το Mids και το Treble 
το Soundstage: και το Positioning?

 


το Clarity?   επειδη δεν ειμε εμπειρος σε  τετοια ακουστικα..  απλα  θα ειθελα να μου πειτε  αν τα εχετε δοκιμασει και εσεις και να μου πειτε την  γνωμη σας.

όλα ινε σε τop πιπεδο.

παρι τηλ στα μαγαζια να δι πιοι τα χουν,  ακουσεις απο κοντα.

 

Έγινε επεξεργασία από idonthave
  • Agree 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, idonthave said:

παρι τηλ στα μαγαζια να δι πιοι τα χουν,  ακουσεις απο κοντα. 

αφου τα αγορασε τωρα ειναι αργα...........

1 hour ago, GRAVITY said:

γεια σας αγορασα  τα  akg  712  pro

φιλε εκανες πολυ μεγαλο λαθος και θα σου το γιατι

με την καρτα ηχου που εχεις επρεπε να παρεις τα sennheiser hd-700

μπορει να ειναι λιγο ακριβα αλλα θα τα ευχαριστηθεις

https://www.skroutz.gr/s/2623414/Sennheiser-HD-700.html

μεγιες κι'ολλας

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ @GRAVITY @moxamd @μηχαλης πανουσης και τα υπόλοιπα 15 ονόματα που βαριέμαι να κάνω tag

 

Παρακαλώ , σεβαστείτε (μιλάω σε έναν; Σε όλους; Ούτε και εγώ ξέρω), τον κόσμο στον οποίο απευθύνεστε και ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ να μας κοροϊδεύετε. Σε περίπτωση που δω μήνυμα του τύπου "μα εγώ ζήτησα βοήθεια" κλπ κλπ, (που αυτό θα δω), το ΒΑΝ δεν  το γλιτώνετε. 

Περιμένω να διαβάσετε τους κανόνες χρήσης του φόρουμ (και γενικά ΤΩΝ φόρουμ) , και να επανέλθετε σοφότερος σε 24 ώρες. 

 

Ευχαριστώ.

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 λεπτά, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Αγαπητέ @GRAVITY @moxamd @μηχαλης πανουσης και τα υπόλοιπα 15 ονόματα που βαριέμαι να κάνω tag

 

Παρακαλώ , σεβαστείτε (μιλάω σε έναν; Σε όλους; Ούτε και εγώ ξέρω), τον κόσμο στον οποίο απευθύνεστε και ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ να μας κοροϊδεύετε. Σε περίπτωση που δω μήνυμα του τύπου "μα εγώ ζήτησα βοήθεια" κλπ κλπ, (που αυτό θα δω), το ΒΑΝ δεν  το γλιτώνετε. 

Περιμένω να διαβάσετε τους κανόνες χρήσης του φόρουμ (και γενικά ΤΩΝ φόρουμ) , και να επανέλθετε σοφότερος σε 24 ώρες. 

 

Ευχαριστώ.

Απίστευτος αλλά με τίποτα ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ  :)

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω να έγινα κατανοητός. Αφήνω το θέμα να εξελιχθεί. Αν έχει κάποιος να προτείνει κάτι, ας το κάνει. Βέβαια το θέμα είναι πως, ποιος θα πάρει σοβαρά τις ερωτήσεις που έχουν επαναληφθεί επί 15 φορές σε 3-4 φόρουμ; Ιδού η απορία. 

Θα το μάθουμε από αύριο ;) 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 16 ώρες, το μέλος GRAVITY έγραψε:

γεια σας αγορασα  τα  akg  712  pro  κα την καρτα ηχου  soundblaster ae-5.. πιστευετε οτι η επιλογη  που εκανα στα ακουστικα και στην καρτα  ηχου εινε καλη?

 

απλα διαβασα αρκετα καλα σχολια για  τα   akg  712  pro  κα την καρτα ηχου  soundblaster ae-5 απλα επειδη ακομα δεν τα εχω δοκιμασει  γιατι ακομα εχω τα παλια ακουστικα

θελώ να ρωτησω  πως εινε η αποδοση τους στα παιχνιδια και στην μουσικη και στις ταινιες?

 

περα  απο αυτο  για να στρωσω αυτα τα ακουστικα σε τι εντασεις πρεπει να τα παιζω?

σαν  ακουστικα πιστευετε οτι θα εινε παρα  πολυ καλα στο θεμα παιχνιδια και στην μουσικη και στις ταινιες?,

απλα ακομα δεν τα εχω δοκιμασει. απλα ρωταω  καπια πραγματα πρωτου τα δοκιμασω  γιατι καμια σχεση με  τα ακουστικα  τα  παλια που εχω.,

απλα τι στρωσιμο χρειαζοντε τα  akg  712  pro?>? μεγαλες η χαμηλες εντασεις??

ρωταω  γιατι πρωτη  φορα εχω  αγορασει  τετοια  ακουστικα,, και θελω να γνωριζω το τι πρεπει να προσεξω.

 

περα απο αυτο  τα   akg  712  pro στο  θεμα το Isolation/Leakage:?
το μπασο τους πως εινε?
το Mids και το Treble εινε αρκετα καλο?
το Soundstage: και το Positioning?σε τι επιπεδα εινε?
το Clarity? σε τι επιπεδα εινε?

 

δεν τα εχω  δοκιμασει ακομα και ρωταω ολα αυτα  περι Isolation/Leakage:?
το μπασο τους 
το Mids και το Treble 
το Soundstage: και το Positioning?
το Clarity?   επειδη δεν ειμε εμπειρος σε  τετοια ακουστικα..  απλα  θα ειθελα να μου πειτε  αν τα εχετε δοκιμασει και εσεις και να μου πειτε την  γνωμη σας.

 

περα απο αυτο το dac της  soundblaster ae-5 εινε αρκετο  για τα   akg  712  pro   η πρεπει να  αγορασω και επιπλεον  amplier?>?

 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

τελικα παιδια δεν ξαναασχολουμε    αλλο. ουτε  θα πω κατι αλλο.

αλλα ουτε προκειτε να κανω αλλο λογαριασμο...

αυτα  τα  ακουστικα μου αρεσουνε και αν γινετε να κλειδωθει το θεμα\

\δεν υπαρχει  λογος να το ψαχνω ..

 

απλα θα πω κατι τελευταιο  για τα  hd700

Το αυτί είναι στην πραγματικότητα το πιο ευαίσθητο φάσμα των 2-5kHz και η περιοχή αυτή διατηρεί επίσης πολλά binaural συνθήματα που απαιτούνται για την τοποθέτηση.
Η μεγαλύτερη πτώση του HD700 πάνω από 1 kHz δεν είναι οτι το καλυτερο για  παιχνίδια.

παντως σας ευχαριστω  που με  βοηθησατε.

Έγινε επεξεργασία από GRAVITY
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.