Jump to content



PC Gaming (Συζήτηση)


DEADLAZARUS

Recommended Posts

6 ώρες πριν, το μέλος kpetros έγραψε:

Θα το ξαναπω ακομα μια φορα 

To AC , πεθανε μαζι με τον Desmond 

Δεν ήμουν κανένας παλιός hardcore οπαδός των AC, ξεκίνησα να τα παίζω σχετικά πρόσφατα πριν καμιά πενταετία και πλέον έχω κάνει 100% τα περισσότερα.

Αντικειμενικά υπάρχει μία σταδιακή εξέλιξη στη σειρά, μέχρι το Origins από το οποίο και μετά η αλλαγή ύφους, αίσθησης και τρόπου παιχνιδιού ήταν σημαντική.

Τα Origins και Odyssey (δεν έχω παίξει Valhalla) χάνουν λίγο από την "ψυχή" του AC, αλλά παραμένουν καλογραμμένα παιχνίδια, με πολλά θετικά. Στα αρνητικά, το φουσκωμένο περιεχόμενο με ανούσια side quests και αναίτιo grind.

Δεν μπορώ να σκεφτώ καμία πολυετή και επιτυχημένή σειρά παιχνιδιών (ή οποιουδήποτε άλλου πολυμεσικού IP) που να μην χάνει τη μπάλα με την ιστορία αργά ή γρήγορα. Συμπεριλαμβάνω ακόμη και ιερές αγελάδες του χώρου όπως πχ WoW, Star Wars. Το AC, παρά τα μειονεκτήματά του, παραμένει μία από τις σχετικά τίμιες προσεγγίσεις.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Origins δεν καταφερα να το τερματησω γιατι βαρεθηκα την ζωη μου 

Odyseey το ξεκινησα λογο ελληνικου ενδιαφεροντος αλλα το βαρεθηκα ακομα πιο γρηγορα 

Valhalla δεν μπηκα καν στον κοπο ....

 

Το AC ηταν ενα story driven παιχνιδι και σε κραταγε  παρα το γεγονος οτι λογο των παλιων γραφικων κλπ κλπ κλπ γινοταν επαναληπτικο και αυτο . Ολα τα καινουργια ειναι αηδια , προτιμω να φαρμαρω καπου αλλου ..... 

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Thank you, next

Για να ξεκλειδώσεις την πανοπλία, θα τα στάξεις. Αλλιώς, θα κυκλοφορείς κάπως έτσι:

iron man bathroom GIF

  • horni 1
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
On 14/10/2022 at 7:43 ΠΜ, το μέλος DEADLAZARUS έγραψε:

Κατάντια στα σχόλια αυτού του site...

 

Και αν πας να κάνεις κριτική στα pc perf analyses στα σβήνει...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.