Jump to content



PC Gaming (Συζήτηση)


DEADLAZARUS

Recommended Posts

Skull-and-Bones.jpg
RAGEQUIT.GR

Το ταλαιπωρημένο Skull and Bones είναι πλέον κοντά στην κυκλοφορία του και θα σαλπάρει μέσα στο...

 

Link to comment
Share on other sites

Από την στιγμή που ενεργοποίησα το Xbox game pass και μετά, μου έχουν έρθει τουλάχιστον 12 Mail τα οποία αναφέρουν πως " ο κωδικός μου μιας χρήσης είναι ο τάδε". Είναι η δικλείδα ασφαλείας της Ms για περίπτωσης απάτης. Προφανώς και δεν είμαι εγώ αυτός που ζήτησα να εισέλθω. 

 

Έχει συμβεί σε κανέναν άλλο; 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, το μέλος tommybertsen έγραψε:

Από την στιγμή που ενεργοποίησα το Xbox game pass και μετά, μου έχουν έρθει τουλάχιστον 12 Mail τα οποία αναφέρουν πως " ο κωδικός μου μιας χρήσης είναι ο τάδε". Είναι η δικλείδα ασφαλείας της Ms για περίπτωσης απάτης. Προφανώς και δεν είμαι εγώ αυτός που ζήτησα να εισέλθω. 

 

Έχει συμβεί σε κανέναν άλλο; 

Σε μένα όχι.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και κάποιες μέρες δεν λειτουργεί σωστά το 360 χβοχ controller  που έχω στο κύριο πισι . Υπάρχει πιθανότητα να το αγόρασα την προ προηγούμενη δεκατία . ένας από τους λόγους ήταν ότι το καλώδιο ήταν μαμα wired .Τα καινούργια που είχα κοιτάξει το 16 είχαν κατι μίνι ή μικρο usb που έβγαιναν εύκολα. Τα ασύρματα δεν μου αρέσουν . 

Στην αρχή ανησύχησα μήπως είναι χαλασμένη η θύρα usb και χάλασε η μητρική . Έβαλα το δεύτερο 360 που είχα στο δεύτερο πισι . Μέχρι στιγμής παίζει καλά στο f12020 .Δεν έστριβε αριστερά .Χτυπούσα τοίχο .όχι πάντα.  

Παράγειλα το wolverine v2 της  razer .Με κέντρησε ότι είναι και αυτό mama wired και όχι αποσπώμενο όπως sto chroma .μόνο και μόνο ότι το 2022 βρήκα μαμα wired χειριστήριο ,δίνω και τα μισά χρήματα της αξίας μόνο για αυτό . 

Μου άρεσε πολύ το 360 χειριστήριο . Το χρησιμοποίησα χρόνια .Καμία ασυμβατότητα. Οι οδηγοί στα 10 έμπαιναν αυτόματα σε σχέση με τα 7, που έπρεπε σε κάθε φορματ να τους βάζω. 

Αξίζει μια αναφορά . Παίζει να το έχω πάνω από 14 χρόνια . Τα μόνα που το ξεπερνάνε σε χρήση είναι τα παλιά του nintendo που πρέπει να δουλεύουν ακόμα ενώ η κονσόλα χάλασε. 

Αυτά rip 360 . ας ελπίσω ότι δεν θα έχω ασυμβατότητες με το wolverine ,προβλήματα με τους οδηγούς και μακροβιότητα . 

Link to comment
Share on other sites

Και γιατι δεν αγοραζες το καινουγιο xbox series controller που ειναι με usb c και δεν βγαινει?

Γιατι οχι και ασυρματο? Με ενα ανταπτορα bluetooth των 6-7 ευρω και 4 panasonic eneloop εχεις 2 εβδομαδες συνεχομενου παιχνιδιου χωρις φορτιση.

Link to comment
Share on other sites

46 λεπτά πριν, το μέλος fatalara έγραψε:

Και γιατι δεν αγοραζες το καινουγιο xbox series controller που ειναι με usb c και δεν βγαινει?

Γιατι οχι και ασυρματο? Με ενα ανταπτορα bluetooth των 6-7 ευρω και 4 panasonic eneloop εχεις 2 εβδομαδες συνεχομενου παιχνιδιου χωρις φορτιση.

Το bluetooth έχει λίγο περισσότερη καθυστέρηση από το proprietary πρωτόκολλο της Microsoft, που χρειάζεται το δικό τους πομποδέκτη.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, το μέλος fatalara έγραψε:

Και γιατι δεν αγοραζες το καινουγιο xbox series controller που ειναι με usb c και δεν βγαινει?

Γιατι οχι και ασυρματο? Με ενα ανταπτορα bluetooth των 6-7 ευρω και 4 panasonic eneloop εχεις 2 εβδομαδες συνεχομενου παιχνιδιου χωρις φορτιση.

δεν το γνώριζα ότι δεν ήταν αποσπώμενο το καλώδιο. Κοίταξα δεν υπάρχει σε αυτά που ψάχνω . Επίσης νομίζω ότι η microsoft λέει ότι υπάρχει έλλειψη στα χειριστήρια της .

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, το μέλος minast έγραψε:

Το bluetooth έχει λίγο περισσότερη καθυστέρηση από το proprietary πρωτόκολλο της Microsoft, που χρειάζεται το δικό τους πομποδέκτη.

Η διαφορα ειναι αστεια. 

58.8 εχει το wireless xbox adapter, 64 το bluetooth και 55 το καλωδιο. Η διαφορα ειναι οτι στο adapter μπορεις να εχεις τα ακουστικα πανω στο χειριστηριο ενω με το bt οχι.

Τα μονα παιχνιδια που θα δει διαφορα ειναι τα fighting σε competitive κατασταση (street fighter, mortal kombat, κλπ). Ακομα και στα fps αν δεν παιζεις competitive 1v1 2v2 δεν θα κερδισεις κατι.

Αν καταλαβα καλα single player και formula 1 παιζει.

 

1 ώρα πριν, το μέλος iseeklife έγραψε:

δεν το γνώριζα ότι δεν ήταν αποσπώμενο το καλώδιο

Αποσπωμενο ειναι αλλα δεν βγαινει. Σε αντιθεση με τα παλιοτερα usb mini που με το παραμικρο εχανε την συνδεση. Τα καινουρια ειναι Type c και δεν κουνιεται ουτε βγαινει αν δεν το τραβηξεις.

 

1 ώρα πριν, το μέλος iseeklife έγραψε:

Επίσης νομίζω ότι η microsoft λέει ότι υπάρχει έλλειψη στα χειριστήρια της .

Αυτο ειναι αλλο θεμα, δεν εχω κοιταξει τι και πως.

Έγινε επεξεργασία από fatalara
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολυ παλια εταιρια. Απο Ιαπωνια

Αναλογα το μοντελο. Αλλα ειναι για πεταμα και αλλα δεν ξεκολλανε απο τα χερια των pro στα fighting games. Π.χ το fighting commander και ενα αλλο που βγαζουν σαν του gamecube, που το χρησιμοποιουν ολοι οσοι ασχολουνται σοβαρα με super smash bros.

Ειδικα τα fight stick που βγαζουν ειναι οτι καλυτερο. Τρωγομαι ασχημα για ενα fighting edge blade απο εξωτερικο.

Ολο custom και ας το βαλω απλα στον τοιχο.

Έγινε επεξεργασία από fatalara
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.