Jump to content



Recommended Posts

Εγώ είδα ότι η ασφαλιστική που ασφαλίζω το αυτοκίνητο έχει 100€ κάτω από 320€ σε 220€ ... Για νέους πελάτες τους παλιούς κλασικά τους έχουν χεσμενους οπότε αύριο ακυρώνω την υπάρχουσα για να γίνω νέος πελάτης 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ARMAGEDDON said:

Για νέους πελάτες τους παλιούς κλασικά τους έχουν χεσμενους οπότε αύριο ακυρώνω την υπάρχουσα για να γίνω νέος πελάτης 

μην βιαστείς, συχνά τα πιάνουν αυτά και δεν δέχονται. Θα σου έλεγα να ρωτήσεις και να τους το πεις αλλά ούτε η ερώτηση ακούγεται καλή ιδέα. Αν τ κάνεις και σου περάσει ενημέρωσε μας αν θες τι έγινε τελικά.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, salde said:

μην βιαστείς, συχνά τα πιάνουν αυτά και δεν δέχονται. Θα σου έλεγα να ρωτήσεις και να τους το πεις αλλά ούτε η ερώτηση ακούγεται καλή ιδέα. Αν τ κάνεις και σου περάσει ενημέρωσε μας αν θες τι έγινε τελικά.

δεν το συζητάς με τον υπάλληλο απλά λες διακοπή τέλος πάω αλλού άντε γεια ,  μου μένει ένας μήνας για να ανανεώσω οπότε δεν με νοιάζει

έτσι και αλλιώς είναι ένα αγαθό το οποίο προπληρώνεις και όχι το ανάποδο

 

και πάω και κάνω νέα στην ίδια  εταιρεία μόνος μου

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα έναν ultrasonic cleaner στο AliExpress από τις προσφορές black friday fest -53% μαζί με ένα κουπόνι που είχε δώσει, πρέπει να βγήκε κάπου στο -55% με αποστολή από ευρωπαϊκή αποθήκη για αποφυγή τελωνείου
Τον είχα σταμπάρει πριν αρκετούς μήνες αλλά η τιμή του μου φαινόταν απαγορευτική μέχρι που έκατσε προσφορά στο bf

Spoiler

Tank Size Capacity: 6L
Tank Size L*W*H:  300*150*150mm 
Ultrasonic Power: 180W (3*built-in transducers)
Frequency: Double frequency 28 kHz / 40 kHz
Timer: 0-99 minutes, standby mode, suspend mode
Heating Power: 300W
Temperature setting: 20 to 80 ℃
Weight: 5800g / 204.6oz (approx.)
Voltage: 220 ~ 240V/50 kHz 
EU plug AC adapter

CE, FCC and RoHS approved

Large digital timer and temperature display for precise control, high quality components for long service lifehigh heating and ultrasonic power
304 stainless steel housing, water tank, basket and lid suitable for tap water, industrial degreasers, alcohol, and solvent cleaners
Drainage system for 6L and above models, seal groove without welding

Package list:
1 * Ultrasonic Cleaning Machine
1 * Lid
1 * Basket
1 * Power Cable
1 * User Manual

spacer.png

 

Έγινε επεξεργασία από Deus
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, salde said:

μην βιαστείς, συχνά τα πιάνουν αυτά και δεν δέχονται. Θα σου έλεγα να ρωτήσεις και να τους το πεις αλλά ούτε η ερώτηση ακούγεται καλή ιδέα. Αν τ κάνεις και σου περάσει ενημέρωσε μας αν θες τι έγινε τελικά.

 

DONE, ανανέωσα το συμβόλαιο με την νέα τιμή, τώρα μάλιστα black friday

δεν χρειάστηκε να τσακωθώ πράγμα περίεργο κλπ κλπ

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα , ακομα αναμένω μια καλη προσφορα σε καρτα γραφικων κοντα στα 200€ (μονο το πλαισιο εβγαλε την 570 στα 90€ που ηταν πραγματικη προσφορα ,  αλλα ειπα να παω σε κατι καλυτερο ) .

 

Μονιτορ σε >=32'' , εχει κανεις υπ' οψιν του καποια καλη προσφορα ( αν και δεν καιγομε ακομα) ?   

Link to comment
Share on other sites

On 11/25/2020 at 1:00 AM, Thresh86 said:
  Reveal hidden contents

 

(πουλάω) Πρόλογο

Έψαχνα τηλεόραση για νέο σπίτι, στην αρχή θα έπαιρνα κάτι μικρό και βασικό (32) γιατί

δεν βλέπω τηλεόραση.

Πήγα σε 3 εκθέσεις καταστημάτων και είδα πολλά panel όπως διάβασα και αρκετά στο net.

Εκεί κατάλαβα 3 πράγματα :


α) οτι οι 32" σήμερα είναι λίγες αν θες να βλέπεις απο 5-6 μέτρα

β) οι παντελώς φθηνές λύσεις μπορεί να βγάζουν φωτεινότητα αλλά σε όλα τα άλλα υστερούν

γ) τα πιο ωραία panel ανεξαρτήτως κόστους, για εμένα βλέποντας τα όλα μαζί , είναι μακράν οι Sony και Panasonic.
    Δηλαδή, σε οποιαδήποτε μαγαζί και να πήγαινα , θα έπεφτε το μάτι μου στα πιο φωτεινά και ευκρινή , και ω του θαύματος θα ήταν

   Sony και Panasonic. Δεν αδικώ τους γνωστούς LG, Samsung απλά τις εντυπώσεις μου τις έκλεβαν οι 2 Ιάπωνες.

 

 

 

 

 

Το μοντέλο το δικό μου είναι το H43B7100F , εξ'όσων γνωρίζω, έχει βγει νεότερο στις 43"

 

Στο προκείμενο, για 250Ε δεν είχα απαιτήσεις φοβερές αλλά τελικά κατέληξα να βλέπω οτιδήποτε και άφησα την 24άρα του σταθερού.

Την χρησιμοποιώ ως Smart TV όπου έχει τα app και τα κουμπιά στο χειριστήριο της για Amazon Prime, Netflix, Rakuten και Youtube.

+

To 4K το αξιοποιώ κυρίως στο Prime και στο Netflix, στη σειρά που βλέπω τώρα τελευταία (Bosch απο Prime) φαίνεται θελκτικό το αποτέλεσμα.

(σημασία όπως πάντα έχει η πηγή και η ποιότητα, αν κάποιος έχει κάνει κακή δουλειά τόσο το 720p όσο και το 4Κ θα δείξουν το ίδιο)

Έχει πολλές ρυθμίσεις για φωτεινότητα με preset που μικρο-ρυθμίζονται κι αυτά με τη σειρά τους και θα έλεγα οτι βελτιώνουν τη ποιότητα εικόνας.

Έχει αρκετές ακόμη για μείωση θορύβου σε MPEG και κάποια πραγματάκια ακόμη αλλά δεν ασχολήθηκα περαιτέρω,δεν χρειάστηκα κάτι.

Έχει κάνει 1 αναβάθμιση μέχρι τώρα και τσεκάρει αυτόματα μέσω WiFi (έχει και  ethernet)

Δεν έχει κολλήματα το menu που κυλά με ικανοποιητική ταχύτητα, εξόν 1-2 φορές που απλά την έκλεισα και την ξανάνοιξα.

Είναι συνδεδεμένη μέσω HDMI στον υπολογιστή , όπου παίζω κάνα Dirt 3 με χειριστήριο. Περίμενα να δω ghosting κλπα αλλά ήταν μια χαρά,

δε με προβλημάτισε πουθενά , οπότε και για casual gaming ενδείκνυται.

Υποστηρίζει Anycast για π.χ ασύρματο cast απο το κινητό. Δουλεύει αν και δεν το χρησιμοποιώ.

Το κοντρόλ είναι απλό και έχει μια ευχάριστη αίσθηση στο χέρι , δεν συνεχίζω την περιγραφή

για να μην παρεξηγηθώ για τις ιδιότητες μακρόστενου αντικειμένου :tongueout:

-

Θα ήθελα λίγο καλύτερο ήχο στα πρίμα , αν και έχει επίσης πολλές ρυθμίσεις και πολλή δύναμη.

Τα κανάλια , ως HD , έχω πρόβλημα , δεν τα αναπαράγει σωστά.Το HD της ErtSports το παίζει κανονικά οπότε πιθανολογώ οτι η κεραία είναι για τα πανηγύρια.

 

=

Θα ήθελα κάποια Sony ή Panasonic αλλά έπρεπε να δώσω τουλάχιστον τα διπλάσια και οι προτεραιότητες είναι άλλες.

Οπότε συνολικά είμαι ικανοποιημένος για τα χρήματα της και ιδιαίτερα για την ανάλυση της που έχει ψωμί ακόμα.

 

ΥΓ Κάποιες βασικές ρυθμίσεις έκανα αλλά color calibration αν έχεις κάποια αξιόπιστη μέθοδο θα ήθελα να κάνω

 

 

Από color calibration δυστυχώς είμαι τελειως άσχετος αλλά πιστεύω ότι όλο και κάποιος οδηγός θα υπάρχει που να παρέχει ένα αξιοπρεπές αποτέλεσμα.

Εγώ πιο πολύ θα ήθελα να υπάρχει media player ώστε να μπορω να βαζω ενα φλασακι και να παίζω ότι θέλω πχ αφού δεν έχω λογαριασμούς σε netflix κλπ. Διαβάζω για παραδειγμα ότι οι Samsung από το 2019 και μετά έχουν αφαιρέσει το media player και δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις φλασακι. Το θεωρώ απαράδεκτο να δίνεις τόσα χρήματα και να μην μπορείς να κανεις τα βασικα.

 

Οπότε αρχίζω και καταλήγω προς τα εδώ μεριά η οποία για κάποιο λόγο έχει και 5 χρόνια εγγύηση: ~400Ε
https://www.electrocrete.gr/ProductDetails.aspx?product=68BA242A-0383-4449-B0F9-7302012F514A&family=010&group=101&category=10101

 

Εναλλακτικές μετα τη βοήθεια σου(καθώς απόσο καταλαβα οι απαιτήσεις μας ειναι πανω κατω στα ιδια) είναι οι:

https://www.skroutz.gr/s/24007006/Hisense-58A7100F-Smart-4K-UHD-58.html  για να κερδίσω σε μέγεθος (~370Ε) αλλιώς την ίδια 50άρα που βγαινει κανα 50άρικο λιγότερο

https://www.skroutz.gr/s/25772103/TCL-55P715-Smart-4K-UHD-55.html ~400 Στα + είναι το λειτουργικο (Android 9)

 

 

 

Έγινε επεξεργασία από Mama Africa
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερίζω,

 

Με συγχωρείτε που ρωτάω εδώ μέσα, αλλά λόγω Black Friday, το έψαξα λίγο πιο εντατικά.

 

Έχει κάποιος στην κατοχή του ή γνωρίζει κάποιο όμορφο, design-άτο ραδιοφώνο-bluetooth-ένδειξη ώρας (ή κάποια παρόμοια συνταγή) για το γραφείο ή σε κάποιο κοντινό έπιπλο; Ψάχνω μία συσκευούλα να μην είναι αποκλειστικά ραδιόφωνο να έχει και καμιά έξτρα λειτουργία.

 

Αν έχει να προτείνει κάποιος κάτι, και εκτός Black Friday, ευπρόσδεκτες όλες οι προτάσεις.

Link to comment
Share on other sites

πριν 17 λεπτά, το μέλος trib έγραψε:

Καλησπερίζω,

 

Με συγχωρείτε που ρωτάω εδώ μέσα, αλλά λόγω Black Friday, το έψαξα λίγο πιο εντατικά.

 

Έχει κάποιος στην κατοχή του ή γνωρίζει κάποιο όμορφο, design-άτο ραδιοφώνο-bluetooth-ένδειξη ώρας (ή κάποια παρόμοια συνταγή) για το γραφείο ή σε κάποιο κοντινό έπιπλο; Ψάχνω μία συσκευούλα να μην είναι αποκλειστικά ραδιόφωνο να έχει και καμιά έξτρα λειτουργία.

 

Αν έχει να προτείνει κάποιος κάτι, και εκτός Black Friday, ευπρόσδεκτες όλες οι προτάσεις.

 

WWW.AMAZON.CO.UK

Introducing Echo Show 8 | Stay in touch with the help of Alexa, Charcoal fabric: Amazon.co.uk
WWW.AMAZON.CO.UK

Echo Show 5 –Stay in touch with the help of Alexa, Black: Amazon.co.uk

 

  • Like 1
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 5 ώρες, το μέλος etien4 έγραψε:

άμα δείτε καμία καλή τιμή σε SSD 1tb κάντε ενα tag

WWW.AMAZON.DE

SanDisk Ultra 3D SSD 1 TB SSD interne SSD (SSD intern 2, 5 Zoll, stoßbeständig, 3D NAND-Technologie, n-Cache 2.0-Technologie, 560 MB/s Übertragungsraten) Schwarz - Kostenloser Versand ab 29€...

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, trib said:

Καλησπερίζω,

 

Με συγχωρείτε που ρωτάω εδώ μέσα, αλλά λόγω Black Friday, το έψαξα λίγο πιο εντατικά.

 

Έχει κάποιος στην κατοχή του ή γνωρίζει κάποιο όμορφο, design-άτο ραδιοφώνο-bluetooth-ένδειξη ώρας (ή κάποια παρόμοια συνταγή) για το γραφείο ή σε κάποιο κοντινό έπιπλο; Ψάχνω μία συσκευούλα να μην είναι αποκλειστικά ραδιόφωνο να έχει και καμιά έξτρα λειτουργία.

 

Αν έχει να προτείνει κάποιος κάτι, και εκτός Black Friday, ευπρόσδεκτες όλες οι προτάσεις.

 

Μήπως κατι τέτοιο:

 

WWW.BLAUPUNKT.COM

BLAUPUNKT

 

  • Like 1
  • Agree 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, UltraB said:
WWW.AMAZON.DE

SanDisk Ultra 3D SSD 1 TB SSD interne SSD (SSD intern 2, 5 Zoll, stoßbeständig, 3D NAND-Technologie, n-Cache 2.0-Technologie, 560 MB/s Übertragungsraten) Schwarz - Kostenloser Versand ab 29€...

 

δεν υποστηρίζει paypal to amazon.de? να κάνω κατευθείαν με τηνχρεωστική κάρτα?

Link to comment
Share on other sites

πριν 6 ώρες, το μέλος Mama Africa έγραψε:

Από color calibration δυστυχώς είμαι τελειως άσχετος αλλά πιστεύω ότι όλο και κάποιος οδηγός θα υπάρχει που να παρέχει ένα αξιοπρεπές αποτέλεσμα.

Εγώ πιο πολύ θα ήθελα να υπάρχει media player ώστε να μπορω να βαζω ενα φλασακι και να παίζω ότι θέλω πχ αφού δεν έχω λογαριασμούς σε netflix κλπ. Διαβάζω για παραδειγμα ότι οι Samsung από το 2019 και μετά έχουν αφαιρέσει το media player και δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις φλασακι. Το θεωρώ απαράδεκτο να δίνεις τόσα χρήματα και να μην μπορείς να κανεις τα βασικα.

 

Οπότε αρχίζω και καταλήγω προς τα εδώ μεριά η οποία για κάποιο λόγο έχει και 5 χρόνια εγγύηση: ~400Ε
https://www.electrocrete.gr/ProductDetails.aspx?product=68BA242A-0383-4449-B0F9-7302012F514A&family=010&group=101&category=10101

 

Εναλλακτικές μετα τη βοήθεια σου(καθώς απόσο καταλαβα οι απαιτήσεις μας ειναι πανω κατω στα ιδια) είναι οι:

https://www.skroutz.gr/s/24007006/Hisense-58A7100F-Smart-4K-UHD-58.html  για να κερδίσω σε μέγεθος (~370Ε) αλλιώς την ίδια 50άρα που βγαινει κανα 50άρικο λιγότερο

https://www.skroutz.gr/s/25772103/TCL-55P715-Smart-4K-UHD-55.html ~400 Στα + είναι το λειτουργικο (Android 9)

 

 

 

 

Μέσω USB που έχω συνδέσει έναν εξωτερικό σκληρό , το διαβάζει κανονικά και έπαιξε τα αρχεία video.

 

Για τις προτάσεις , μια χαρά μου φαίνονται , θα περίμενα μέχρι και αύριο σε Ελλάδα και Amazon , μήπως βγει κάτι καλύτερο.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έχει δει κανένας κουρευτική μηχανή (προσώπου-μαλλιών) οι οποία να έχεις την δυνατότητα να δουλεύει και με μπαταρία και με ρεύμα! Προσοχή όμως όταν είναι στο ρεύμα η απόδοσή της να είναι κανονική και όχι ανάλογα στο πόσο καλά φορτισμένη είναι η μπαταρία! 

Link to comment
Share on other sites

πριν 17 λεπτά, το μέλος etien4 έγραψε:

Έχει δει κανένας κουρευτική μηχανή (προσώπου-μαλλιών) οι οποία να έχεις την δυνατότητα να δουλεύει και με μπαταρία και με ρεύμα! Προσοχή όμως όταν είναι στο ρεύμα η απόδοσή της να είναι κανονική και όχι ανάλογα στο πόσο καλά φορτισμένη είναι η μπαταρία! 

 

Ειχα παρει αυτην πριν κανα 6μηνο . Εχει 1,2 3-7 , 9,12 ,16mm  , μεχρι τωρα εχω παρει τα μουσια μοναχα καμια 10αρια φορες και μου τα κοβει πολυ καλα χωρις να μπουκωνει (ειναι κατσαρα τα μουσια μου ) . Περα απο την πρωτη φορτιση δεν εχει χρειαστει ακομα να την ξαναγεμισω και βαζοντας την στο ρευμα δεν εχω διαφορα στην δυναμη για να σου πω αμα θα αποδιδει το ιδιο και οταν την εχεις ψοφια . 

Αν θες κυριος να κανεις προσωπο με την δυνατοτητα να κανεις καποτε και το κεφαλι , νομιζω ειναι πολυ καλη οικονομικη επιλογη . 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, kpetros said:

 

Ειχα παρει αυτην πριν κανα 6μηνο . Εχει 1,2 3-7 , 9,12 ,16mm  , μεχρι τωρα εχω παρει τα μουσια μοναχα καμια 10αρια φορες και μου τα κοβει πολυ καλα χωρις να μπουκωνει (ειναι κατσαρα τα μουσια μου ) . Περα απο την πρωτη φορτιση δεν εχει χρειαστει ακομα να την ξαναγεμισω και βαζοντας την στο ρευμα δεν εχω διαφορα στην δυναμη για να σου πω αμα θα αποδιδει το ιδιο και οταν την εχεις ψοφια . 

Αν θες κυριος να κανεις προσωπο με την δυνατοτητα να κανεις καποτε και το κεφαλι , νομιζω ειναι πολυ καλη οικονομικη επιλογη . 

την είδα την συγκεκριμμένη αλλά είναι εκνευριστικό ο χρόνος φόρτισης...σκέφτομαι την σειρα 7000 ,άμα πέσει απο τα 50

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.