Jump to content



Recommended Posts

τουλάχιστον κρατήσανε τις τιμές στις μεγάλες έως 1000 θεωρητικά το 1500 θα τα φτάσουν στις υλοποιήσεις !

 

όποιος έχει κονέ στο Plaisio count me in αφού με ενημερώσετε για τα νεφρά $$$ πρώτα

Link to comment
Share on other sites

 

image.thumb.png.9c5345e1ea2076472f65e708dbe5b7e9.png

 

και σύμφωνα με την παρακάτω εικόνα 89 x 1.5 = 133.5 fps at 4k

~4.3% πιο αργή στο COD από μια 4090 4κ

ματσάρει και cyberpunk με 4090

4080 βγήκε DOA

Αν δεν πάει 800 ευρώ
image.thumb.png.264d9c0f01b8c0034108d7e7d807331d.png

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 λεπτά πριν, το μέλος AKISSS έγραψε:

 

 

Ο τύπος είναι μεγάλος μ*****ς και δεν ξέρω γιατί τον μνημονεύεις τόσο. Πρακτικά δεν ξέρει τι λέει και τα επιχειρήματά του είναι όλα αμφισβητήσιμα έως αστήρικτα. Δεν ξέρω αν η 7900ΧΤΧ θα είναι κοντά στην 4090 ή όχι ή θα την ξεπερνάει (raster), αλλά το θέμα είναι η τιμή και το efficiency που κυριολεκτικά καταστρέφουν ό,τι υπάρχει από Nvidia. Επίσης οι AIBs θα μπορούν να πάνε και σε 3x8pin λύσεις ανεβάζοντας και άλλο τις επιδόσεις για όσους δεν ενδιαφέρονται για power efficiency. Η συντριπτική πλειονότητα των gamers χρειάζεται καλές επιδόσεις με έμφαση στο efficiency και στην "δίκαιη' τιμή. Γι'αυτό και η γενιά Radeon 7000 θα σαρώσει και θα ανεβάσει την AMD από το 20% market share στο desktop τουλάχιστον στο 40%. Mark my words.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν μπαίνω στον κόπο να τον χαρακτηρίσω, γιατί δεν τον ξέρω, αλλά από την πρώτα δευτερόλεπτα του βίντεο η συζήτηση είναι για το ότι η Su φαίνεται τσατισμένη (?) και ότι το άλμα από τα 40 CU στα 80 CU ήταν αύξηση 200% (??). Λυπάμαι, αλλά εκεί εξαντλείται η διάθεσή μου να αφιερώσω περισσότερο χρόνο στο βίντεο.

 

Όταν αποτυγχάνει τόσο στη στοιχειώδη αριθμητική, πόση βαρύτητα μπορεί να έχουν τα συμπεράσματά του; Αν λέει κάτι άξιο λόγου, παρακαλώ κάντε μια σύνοψη. 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.