Jump to content



Star Wars Jedi: Survivor


Recommended Posts

  • 6 months later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Οποιος θελει να παιξει παιχνιδια ps5 και xbox. Να δινεις ενα σωρο λεφτα για hardware για να βλεπεις τι ωραια που γυαλιζει η εικονα και να μην τρεχει και το παιχνιδι σωστα.

Εισαι μερακλης και θες να δωσεις 2000 για να παιζεις? Πας και αγοραζεις την καλυτερη oled στις 55 ιντσες η ενα μοντελο κατω στις 65. Αν δεν θες να εχεις ουτε αυτο στο μυαλο σου, παιρνεις μια qn90 και παιζεις μια χαρα με καλυτερη ποιοτητα εικονας απο το οποιοδηποτε μονιτορ υπαρχει στην αγορα.

Αφηστε τους αλλους να ασχολουνται με γυαλαδες.

 

Δεν φτανει η πικι πικι ραμ, σκανε οι επεξεργαστες σορρυ λαθος φταει το ρευμα, δεν εβαλες καλα το καλωδιο στην καρτα και πηρε φωτια και παει λεγοντας.

Αυτο δεν ειναι gaming, με πολεμικο ρεπορταζ μοιαζει.

Έγινε επεξεργασία από fatalara
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

On 5/12/2022 at 8:55 ΜΜ, το μέλος GFFermari έγραψε:

Star-Wars-Jedi-Survivor-PC-requirements.

 

Σχετικά με την προτεινόμενη σύνθεση, γιατί δίνουν RTX2070 | RX 6700XT ? H Radeon 5700XT είναι οριακά καλύτερη από την 2070 και έχει και τα 8GB VRAM που απαιτούνται. Ακόμα και να έδινα 70€ για παιχνίδι (που δεν πρόκειται να τα δώσω σε κανένα σύμπαν) τέτοιες καφρίλες (που δεν είναι τυχαίες) με εκνευρίζουν ακόμα περισσότερο.

 

Το παιχνίδι είναι εντελώς unoptimized για PC και κανένας δεν πρέπει να το αγοράσει. Αντί να το αγοράσετε, περάστε από τα steam forums, ρίξτε ένα ξεχεσίδι και παίξτε κάτι άλλο. Αλλιώς ο καταναλωτής θα είναι ο αιώνιος μαλάκας και οι εταιρείες όπως η EA, η Αctivision κτλ θα συνεχίσουν να αυξάνουν τα υπερκέρδη τους. Και δυστυχώς κοντά στους μαλάκες την πληρώνουν και οι υγιώς σκεπτόμενοι (με τις τιμές εκεί που έχουν φτάσει).

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Το παιχνίδι είναι ωραίο, εχει τα θεματάκια του βέβαια σε θέματα performance, κάνει κάτι σπασιματάκια πολλές φορές αλλά γενικά παίζει καλά. Όχι σούπερ, αλλά ειναι playable. Είχε ενα θέμα στον δευτερο πλανήτη που αν είχες ανοικτό RTX απλά κόλαγε συνέχεια και δε μπορούσες να προχωρήσεις, το έκλεισα το RTX και προχώρησα. Ειμαι σίγουρος οτι θα βγούν fix, καλό είναι να περιμένει κανείς. Διάβασα πολλά οτι θέλει πολυ nvram, κλπ. Ειμαι φάν του Star Wars και το προηγούμενο ήταν πολύ ωραίο, κι αυτό στα ίδια μονοπάτια βαδίζει.

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, το μέλος gdp77 έγραψε:

Το παιχνίδι είναι εντελώς unoptimized για PC και κανένας δεν πρέπει να το αγοράσει.

Σε όλες τις πλαττφόρμες έχει πρόβλημα.

 

7 ώρες πριν, το μέλος Trooper έγραψε:

Το παιχνίδι είναι ωραίο, εχει τα θεματάκια του βέβαια σε θέματα performance, κάνει κάτι σπασιματάκια πολλές φορές αλλά γενικά παίζει καλά. Όχι σούπερ, αλλά ειναι playable. Είχε ενα θέμα στον δευτερο πλανήτη που αν είχες ανοικτό RTX απλά κόλαγε συνέχεια και δε μπορούσες να προχωρήσεις, το έκλεισα το RTX και προχώρησα. Ειμαι σίγουρος οτι θα βγούν fix, καλό είναι να περιμένει κανείς. Διάβασα πολλά οτι θέλει πολυ nvram, κλπ. Ειμαι φάν του Star Wars και το προηγούμενο ήταν πολύ ωραίο, κι αυτό στα ίδια μονοπάτια βαδίζει.

Ρε μαν. Λες "έχει θέματα αλλά είναι playable" σε PC με 4090 και 13900Κ, δλδ λίγο έλεος.. Αυτό από μόνο του δείχνει τη σαπίλα του game στον τομέα απόδοσης. 

ΔΕΝ είναι μέτρο σύγκρισης το καλύτερο δυνατό gaming rig αυτή τη στιγμή. 

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνησω με @Trooper(Σορυ τονυ :p ).  Εκατσα χτες κανα 2ωρο και επαιξα story mode. Ειναι ενα ωραιο παιχνιδι, αλλα στο τομεα του optimizing....τα εκαναν ΣΚΑΤΑ. Ειμαι σιγουρος θα δουμε συντομα patches γιατι ειδα σπασιματα σε σημεια που δεν θα επρεπε.

 

Περα απο το performance, ειναι ενα στα προτυπα του Jedi Fallen Order. Μου την εσπασε τα ΠΟΛΥ παραπανω skills etc .

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, το μέλος YDinopoulos έγραψε:

Θα συμφωνησω με @Trooper(Σορυ τονυ :p ).  Εκατσα χτες κανα 2ωρο και επαιξα story mode. Ειναι ενα ωραιο παιχνιδι, αλλα στο τομεα του optimizing....τα εκαναν ΣΚΑΤΑ. Ειμαι σιγουρος θα δουμε συντομα patches γιατι ειδα σπασιματα σε σημεια που δεν θα επρεπε.

 

Περα απο το performance, ειναι ενα στα προτυπα του Jedi Fallen Order. Μου την εσπασε τα ΠΟΛΥ παραπανω skills etc .

Τι δεν κατάλαβες από αυτό που έγραψα όμως δεν καταλαβαίνω :p 

 Τα PC με τέτοια specs, όταν το παιχνίδι έχει σαν recommended 6700ΧΤ και 2070 (τρελό favor υπέρ της NVidia by the way καθώς η 2070 είναι ανάμεσα στην 5700 και 5700ΧΤ - ενώ στα βίντεο που κυκλοφοροιύν κάνει άπειρως καλύτερο utilization AMD GPus for some reason), δεν είναι μέτρο σύγκρισης και όταν έχεις παράπονα με τέτοιο rig, πάει να πει ότι τους έδωσες λεφτά για σκάρτο πράγμα. Σιγά μη τους πληρώσω κιόλας, τους σκερβελέδες που απλά την "βγάζουν" με μία συγγνώμη

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, το μέλος tommybertsen έγραψε:

(τρελό favor υπέρ της NVidia by the way καθώς η 2070 είναι ανάμεσα στην 5700 και 5700ΧΤ - ενώ στα βίντεο που κυκλοφοροιύν κάνει άπειρως καλύτερο utilization AMD GPus for some reason),

Ό,τι ακριβώς έχω γράψει πιο πάνω

 

+1

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.