Jump to content



Ξαφνικό πρόβλημα εκκίνησης!


GFFermari

Recommended Posts

new other from eBay τη πηρα εγω.

Σαν καινουρια, ολα σφραγισμενα και 80 λιρες, αντι 110-120 που εχει σε amazon, scan etc.

 

Αλλα ειναι fair point οτι οι τιμες της Noctua ειναι λιγο τσιμπημενες.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Βαλε μεγαλυτερα ποδαρακια στο κουτι αν ξεβιδωνουν και κουμπωσε τους εξωτερικα. Από οτι βλεπω χωρανε. Δεν μπαινουν? Κριμα να ψήνεται η καρτα. Θα εχεις ενα θεμα πως θα περασουν τα καλωδια βεβαια. 

 

Καλοδουλευτα! Καλες οι γομαρόψυκτρες αλλα δεν βαζεις χερι μετα.

 

Εχω κανει πολλα PC με την αντιστοιχη bequiet....εχει ενα κατσαβιδι κανα μισο μετρο για να την βγαλλεις αν το χασεις bye. 

 

 

Έγινε επεξεργασία από GeorgeVasil
Link to comment
Share on other sites

Τόσο η παραπάνω noctua οσο και η alpenfoehn 4 max είναι με 120αρηδες ανεμιστήρες.

Σε διαστάσεις είναι περίπου ίδιες χωρίς το slim fan και έχει και το clearence ώστε να μην έχει θέμα με ψηλές ram στο βάλε/βγάλε αλλά ούτε και να τις καλύπτει,
απέναντι στην bequite dark rock pro 4 και κάτι άλλες γομαροψύκτρες είναι μινιόν 😂

 

image.png.e98bc88d5fd9a102988ddde573d4193e.png image.png.ea4eab7d0affe83f27b85e849f7313e2.png image.thumb.png.0d7564b18c45034ce1e382825e0c4711.png

 

Έγινε επεξεργασία από idonthave
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ακυρο το ξερω αλλα εφαγα φλασια και θα την πω

αν το bios της impact ειναι κουμπωτο και δεν ειναι κολλημενο στην μητρικη μπορεις να δοκιμασεις να το αντικαταστησεις γιατι διαβαζω οτι ειναι κλασικο προβλημα γενικα

εχει στο ebay με πολυ μικρο κοστος, το προγραμματιζουν και στο στελνουν.

αν ειναι κουμπωτο πιστευω αξιζει να το δοκιμασεις

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, το μέλος BloodMage έγραψε:

ακυρο το ξερω αλλα εφαγα φλασια και θα την πω

αν το bios της impact ειναι κουμπωτο και δεν ειναι κολλημενο στην μητρικη μπορεις να δοκιμασεις να το αντικαταστησεις γιατι διαβαζω οτι ειναι κλασικο προβλημα γενικα

εχει στο ebay με πολυ μικρο κοστος, το προγραμματιζουν και στο στελνουν.

αν ειναι κουμπωτο πιστευω αξιζει να το δοκιμασεις

 

Είχε κάνει BIOS FLASHBACK και δεν άλλαξε κάτι. Επίσης αρθρωτά BIOS υπήρχαν προ 10-15 ετών (τότε που υπήρχε σεβασμός στον καταναλωτή). Εν έτει 2023 δεν νομίζω να υπάρχουν τέτοια πράγματα. Όλα κολλημένα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω να υπάρχει μητρική με κουμπωτό bios chip σήμερα.

 

Ίσως είναι εύκολο να ξεκολλήσεις και να κολλήσεις νέο τσιπ στις νέες μητρικές αλλά δεν έχω εργαλεία και χρόνο για κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.