Jump to content



Πρόβλημα με το ESHOP


Mill

Recommended Posts

Λοιπον παιδια καταρχην θα σας πω πως δεν ειμαι βαλτος απο κανεναν.Ειμαι ενας κανονικος user που γραφω αραια και που εδω.

ΜΑΚΡΥΑ ΑΠΟ ESHOP.GR ΟΛΟΙ!!!!!

Για το καλο σας!

Πρωτη προειδοποιηση...και εξηγουμαι:

Περα που πουλανε σκαρτα προιοντα (εχω αγορασει ποσες φορες απο κει και ποσα πραγματα εχουν βγει ελαττωματικα),δε μπορει να ειναι τυχαιο!Ειναι και ερασιτεχνες.Ναι μεγαλοι ερασιτεχνες και καραγκιοζηδες,σορυ για τον χαρακτηρισμο αλλα ετσι ειναι.

ΜΑΣ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ!!!

Περσυ ειχα αγορασει μια μητρικη και εναν επεξεργαστη απο δαυτους και δε δουλευανε με τπτ οταν τους δοκιμασα,βρε καλα μου βρε χρυσα μου τπτ.Και δε φαινοταν χτυπημενα.Τεσπα τα στειλα πισω (με δικα μου εξοδα),και περιμενα να μου στειλουν αλλα.Νταξ κανανε κανα μηνα να μου στειλουν αλλα.θα μου πειτε δε φταινε αυτοι αλλα οι αντιπροσωπιες των προιοντων αλλα εγω προσωπικα χεστηκα.Νεολληνες τραγικοι παντου.Αυτο ηταν το (μικρο) πληγμα,νουμερο 1.Α εχει ακομα...

Τα χριστουγεννα λοιπον παλι απο eshop.gr πηρα μια πανακριβη καρτα γραφικων σαν ******* κεγω (ναι το κανα το λαθος και πηρα και ακριβη και απο αυτους),και εχουμε λοιπον μια καρτουλα που χαλασε μετα απο 7 μηνες (τωρα το καλοκαιρι αρχες ιουλη).Ε λεω 3 χρονια εγγυηση εχει κλαιν,θα τη στειλω θα μου την αλλαξουν.Ελα ομως που δεν ειναι ετσι :).Παιρνανε 3 βδομαδες (εδω βεβαια οι βδομαδες ειναι ενα νουμερο και μερικα γραμματακια ελα ομως που ειναι καιρος) τσουπ φτανει η αλλαγμενη καρτα,λεω κυριλλε επιτελους-παλι καλα που ηρθε.Τη βαζω στο pc,δε δουλευει...μενω παγωτο..λεω τι γινεται ρε μ-αλακες?Τη δοκιμαζω τη ξαναδοκιμαζω βρε απο δω βρε απο κει...τπτ.Τους παιρνω τηλ και τους ξεχεζω κανονικα!Ερασιτεχνες,ανευθυνοι,αγγραματοι,καραγκιοζηδες.

Αυτο ειναι!!! Μα μου πηγαν να δικαιολογηθουν.Ο ενας στον αλλον τα ριχνε και ολοι μαζι στην αντιπροσωπια!Οι κλασσικοι ανευθυνοι Νεοελληνες..."Μα θα σας στειλουμε οσο το γρηγοροτερο δυνατον καινουργια καρτα δοκιμασμενη σας παρακαλω μη κανετε θεμα κλπ". Π-ΙΠΕΣ!!Και ερχομαστε στο τωρα 6 βδομαδες και κατι,και ακομα δεν εχω δει τπτ,η καρτα δεν εχει ερθει...Α ρε Ελλαδιτσα πως σε εχουν κανει ετσι.Ολα αυτα απο επαρχια παιδες,φυσικο να αργησει καπως δε λες οκ ΑΛΛΑ οχι και τετοια κοροιδια μες τα μουτρα!Τι νομιζουν?Οτι τους εχουμε αναγκη?!!Βρε ουστ!!!

Απλα σας προειδοποιω ολους εσας που θελετε να κανετε μεγαλη παραγγελια απο το συγκεκριμενο online καταστημα το eshop.gr..ναι αυτο.ΝΑ ΜΗ ΤΟ ΚΑΝΕΤΕ-ΞΑΝΑΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΤΟ.Εγω προσωπικα δε θα ξαναγορασω.Αυτα και συγνωμη για το μακρυσκελες ποστ μου αλλα και για τον τονο μου.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 73
  • Created
  • Last Reply

Κανείς δεν είναι τέλειος δυστυχώς, εγώ από εκεί ψωνίζω τον τελευταίο καιρό, από RMA δεν έχω εμπειρία, το μόνο παράπονό μου είναι ότι στο νέο υποκατάστημά τους στη Θεσσαλονίκη έχουν βάλει 2 βαριεστημένους - αδιάφορους - αργούς - καθόλου ευγενικούς πωλητές για να εξυπηρετούν τον κόσμο και κάθε φορά που πηγαίνω εκνευρίζομαι. Είπαμε κανείς δεν είναι τέλειος, έχει όμως αρκετά καλά το συγκεκριμένο μαγαζί μη τα ισοπεδώνουμε όλα.

Link to comment
Share on other sites

εγω απο την αλλη ξερω μερικες δεκαδες κοσμο, που ψωνιζει απο εκει, εδω και πολυ καιρο και ποτε δεν ειχε το παραμικρο προβλημα....

Απο την αλλη μου φαινεται περιεργο, ότι ψωνιζεις απο εκει να βγαινει...ελλατωματικο

επισης με το βρισιδι κανεις δε κερδισε τπτ... αντιθετα μαλιστα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να μιλήσω για το rma policy του eshop, μια και ότι αγόρασα δουλεύει απροβλημάτιστα.

Τα πράγματα ήρθαν στην ώρα τους, με την πληρωμή κανένα πρόβλημα και οι τιμές 30%

πιό κάτω από μαγαζιά λιανικής.

Για την περίπτωσή σου, μην ξεχνάς ότι είμαστε σε μήνα διακοπών και πολλοί λειτουργούν

με μειωμένο προσωπικό. Ίσως εκεί οφείλειται η μεγάλη καθυστέρηση.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με μια μνήμη που χάλασε την επόμενη μέρα με είχαν ειδοποιήσει και μπορούσα να πάρω άλλη.

Πάντος φίλε μου είσαι υπερβολικός στις απόψης σου περί eshop και απλά έτυχε σε εσένα να μπλέξεις έτσι. Ίσως και να έχεις δίκαιο. Έτσι χάνουν την πελάτεια. Σιγά σιγά.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι το e-shop , . αλλά ξέχασα το ότι είναι το ΠΙΟ ΦΘΗΝΟ στο 99% των προιόντων στην ΕΛΛΑΔΑ τι σημασία έχει ε ? :TD:

Επίσης επειδή δεν δουλεψαν σωστα στο PC σου το οποιο ΜΠΟΡΕΙ να φταιει και κάτι άλλο . [ακα ram , ] έβγαλες και πόρισμα , ότι είναι αγράμματοι , καραγκιοζηδες και τα λοιπά κοσμητικά επίθετα .

Link to comment
Share on other sites

Φίλε ψωνίζω από το e-shop από τότε που πρωτοάνοιξε.

Δεν είχα ποτέ πρπβλήματα και από RMA είμαι αρκετά ικανοποιημένος.

(Νομίζω έχει ξανασυζητηθεί το θέμα e-shop).

Αυτό που θέλω να σου πώ είναι οτι δεν μπορεί να σου εγγυηθεί κανείς οτι ένα προϊόν θα δουλεύει σωστά. Χαλάει το πάς πίσω σου στέλνουν άλλο κοκ.

Τι εννοείς δλδ, οτι το συγκεκριμένο κατάστημα φέρνει σκάρτο πράγμα?

Αν έχω καταλάβει καλά το πρόβλημά σου θα έπρεπε να είναι με την υποστήριξη που έτυχες μετά τις βλάβες.

Τους έστειλες mail?Σου απάντησαν?

Και κάτι ακόμα ΠΟΛΥ σημαντικό:

Απο τον τρόπο γραφής σου φαίνεται οτι είσαι μικρός στην ηλικία.

Όταν λές (ποσο μάλλον όταν γράφεις, σε ένα δημόσιο χώρο), ΜΑΚΡΥΑ ΑΠΟ ΤΟ Ε-SHOP ΟΛΟΙ, ΠΟΥΛΑΝΕ ΣΚΑΡΤΟ ΠΡΑΓΜΑ, ΜΗ ΞΑΝΑΑΓΟΡΑΣΕΤΕ, και ΠΟΥΘΕΝΑ στο post που αποφάσισες να κάνεις, δεν αναφέρεις : ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ, ΠΡΟΪΟΝΤΑ, ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΚΑΙ ΑΙΤΙΕΣ ΒΛΑΒΗΣ, να ξέρεις οτι είναι ο ορισμός της δυσφήμησης και να είσαι έτοιμος να δεχτείς κάθε συνέπεια.

Προσωπικά ενοχλήθηκα από τον τρόπο που εξέφρασες την ταλαιπωρία και την αγανάκτησή σου. Θεωρώ οτι αν το ξανασκεφτείς μπορείς να αλλάξεις τουλάχιστον τον τίτλο της δημοσίευσης.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι άλλος ένας που δεν ψωνίζω από το e-shop πλεον και ούτε και πρόκειτε να ψωνίσω ποτέ ξανά.

Δεν έχει να κάνει ούτε με τα προϊόντα του, ούτε με το RMA του, αλλά με την πλήρη έλλειψη επαγγελματισμού και σεβασμού στον πελάτη.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Mill

Λοιπον παιδια καταρχην θα σας πω πως δεν ειμαι βαλτος απο κανεναν.Ειμαι ενας κανονικος user που γραφω αραια και που εδω.

ΜΑΚΡΥΑ ΑΠΟ ESHOP.GR ΟΛΟΙ!!!!!

Για το καλο σας!

Τέτοια post δυστυχώς είναι πολύ ακραία και δεν δείχνουν σοβαρά.

Μιλάς για ένα πολύ μεγάλο κατάστημα, που έτυχε εσύ να έχεις κάποιο πρόβλημα.

Καλό είναι να αναφέρεις το πρόβλημά σου με κόσμιο τρόπο;)

Αρχική απάντηση από Mill

Πρωτη προειδοποιηση...και εξηγουμαι:

Περα που πουλανε σκαρτα προιοντα (εχω αγορασει ποσες φορες απο κει και ποσα πραγματα εχουν βγει ελαττωματικα),δε μπορει να ειναι τυχαιο!Ειναι και ερασιτεχνες.Ναι μεγαλοι ερασιτεχνες και καραγκιοζηδες,σορυ για τον χαρακτηρισμο αλλα ετσι ειναι.

ΜΑΣ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ!!!

Περσυ ειχα αγορασει μια μητρικη και εναν επεξεργαστη απο δαυτους και δε δουλευανε με τπτ οταν τους δοκιμασα,βρε καλα μου βρε χρυσα μου τπτ.Και δε φαινοταν χτυπημενα.Τεσπα τα στειλα πισω (με δικα μου εξοδα),και περιμενα να μου στειλουν αλλα.Νταξ κανανε κανα μηνα να μου στειλουν αλλα.θα μου πειτε δε φταινε αυτοι αλλα οι αντιπροσωπιες των προιοντων αλλα εγω προσωπικα χεστηκα.Νεολληνες τραγικοι παντου.Αυτο ηταν το (μικρο) πληγμα,νουμερο 1.Α εχει ακομα...

1 αγορά 2 προϊόντων.

Αρχική απάντηση από Mill

Τα χριστουγεννα λοιπον παλι απο eshop.gr πηρα μια πανακριβη καρτα γραφικων σαν ******* κεγω (ναι το κανα το λαθος και πηρα και ακριβη και απο αυτους),και εχουμε λοιπον μια καρτουλα που χαλασε μετα απο 7 μηνες (τωρα το καλοκαιρι αρχες ιουλη).Ε λεω 3 χρονια εγγυηση εχει κλαιν,θα τη στειλω θα μου την αλλαξουν.Ελα ομως που δεν ειναι ετσι :).Παιρνανε 3 βδομαδες (εδω βεβαια οι βδομαδες ειναι ενα νουμερο και μερικα γραμματακια ελα ομως που ειναι καιρος) τσουπ φτανει η αλλαγμενη καρτα,λεω κυριλλε επιτελους-παλι καλα που ηρθε.Τη βαζω στο pc,δε δουλευει...μενω παγωτο..λεω τι γινεται ρε μ-αλακες?Τη δοκιμαζω τη ξαναδοκιμαζω βρε απο δω βρε απο κει...τπτ.Τους παιρνω τηλ και τους ξεχεζω κανονικα!Ερασιτεχνες,ανευθυνοι,αγγραματοι,καραγκιοζηδες.

Αυτο ειναι!!! Μα μου πηγαν να δικαιολογηθουν.Ο ενας στον αλλον τα ριχνε και ολοι μαζι στην αντιπροσωπια!Οι κλασσικοι ανευθυνοι Νεοελληνες..."Μα θα σας στειλουμε οσο το γρηγοροτερο δυνατον καινουργια καρτα δοκιμασμενη σας παρακαλω μη κανετε θεμα κλπ". Π-ΙΠΕΣ!!Και ερχομαστε στο τωρα 6 βδομαδες και κατι,και ακομα δεν εχω δει τπτ,η καρτα δεν εχει ερθει...Α ρε Ελλαδιτσα πως σε εχουν κανει ετσι.Ολα αυτα απο επαρχια παιδες,φυσικο να αργησει καπως δε λες οκ ΑΛΛΑ οχι και τετοια κοροιδια μες τα μουτρα!Τι νομιζουν?Οτι τους εχουμε αναγκη?!!Βρε ουστ!!!

κι άλλη μία αγορά 1 προϊόντος.

Αρχική απάντηση από Mill

Απλα σας προειδοποιω ολους εσας που θελετε να κανετε μεγαλη παραγγελια απο το συγκεκριμενο online καταστημα το eshop.gr..ναι αυτο.ΝΑ ΜΗ ΤΟ ΚΑΝΕΤΕ-ΞΑΝΑΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΤΟ.Εγω προσωπικα δε θα ξαναγορασω.Αυτα και συγνωμη για το μακρυσκελες ποστ μου αλλα και για τον τονο μου.

Κοίτα, συνολικά όπως λες, έχεις αγοράσει 3 προϊόντα "προβληματικά".

Δεν νομίζω ότι είναι ικανό δείγμα για να κρίνεις το e-shop ότι φέρνει "σκαρτα προιοντα".

Από κει και πέρα, όντως ο χρόνος RMA είναι μεγάλος. Αυτό ΝΑΙ, είναι ένα λογικό σου παράπονο. Συνήθως το RMA κρατάει 1-2 εβδομάδες (γενικά, όχι από eshop), σε σένα ίσως περισσότερο λόγω επαρχίας, αλλά 1 μήνας μου φαίνεται πολύ.

Η αγορά είναι ελεύθερη και μπορείς να ψωνίζεις από όπου εσύ κρίνεις καλύτερα:)

Link to comment
Share on other sites

Καιρό έχω να ποστάρω αλλά δεν άντεξα με αυτά που διάβασα. Μα καλά βαλτεί είστε όλοι και επιτιθεστε στον άνθρωπο?? Λέτε να τρελάθηκε ξαφνικά ή να τον βάλανε τίποτα ανταγωνιστές?? Δεν ξέρω και εγώ πως θα αντιδρούσα αν είχα σκάσει καμιά πεντακοσάρα και με είχανε στο περίμενε για βδομάδες, Η αξιοπιστία και η σωστή εξυπηρέτηση πανε βόλτα το καλοκαίρι εε?? Μακάρι να ήταν μόνο τότε!! Νομίζω οτι χρέως μας είναι να καταδικάζουμε παρόμοιες συμπεριφορές απο καταστήματα εστω κι αν συμβαίνουν μια στα εκατό χρόνια. Το θέμα αφορά όλους μας που σιγουρα έχουμε βρεθεί ή μπορεί να βρεθούμε σε ανάλογη θέση. Τώρα σχετικά με τις προσωπικές επιθέσεις και τις απειλές για συκοφαντική δυσφιμηση τις θεωρώ το λιγότερο απαράδεκτες. Για σκέψου να διωκομαστε ποινικά κάθε φορά που διαμαρτυρώμαστε εντονα μέσα απο αυτή την ιστοσελίδα οι μισοί θα ήτανε μέσα. Αυτο έξάλλου είναι και η μοναδική δύναμη που μας εχει απομείνει μεσα στη γενικότερη ασυδοσία που επικρατεί στον τόπο μας σκεψου να την ποινικοποιησουμε κιόλας.Τέλος το αν ειναι μικρό σε ηλικία το παιδί δεν σημαίνει αυτόματα ότι είναι και μ.....κας ή οτι δεν εχει τα ίδια δικαιώματα με τους υπόλοιπους έστω κι αν δεν ξέρει να τα διεκδικήσει με τον καλύτερο τρόπο, εδώ είμαστε εμεις οι <<μεγαλύτεροι>> για να τον βοηθήσουμε.

Link to comment
Share on other sites

Mill

Διόρθωσε το post σου, αφαίρεσε το υβριστικό περιεχόμενο (καραγκιόζηδες κλπ) και ζήτα και συγνώμη για όσα έγραψες, γιατί διαφορετικά μπορεί να βρεθείς κατηγορούμενος για εξύβριση και αστήρικτη δυσφήμιση. ’φησε αυτούς που το διαβάζουν να βγάλουν συμπεράσματα. Κατά τη γνώμη μου έτυχαν σε σένα τα προβληματικά προιόντα. Η καθυστέρηση στο RMA είναι φυσική για τα περισσότερα καταστήματα (για να μην πω για όλα ... με μια εξαίρεση). Πουθενά δεν τεκμηριώνεις τους χαρακτηρισμούς σου. Δεν πείθεις. Το αντίθετο θα έλεγα.

ΥΓ. Μη νομίζεις οτι αν σε κυνηγήσουν (και καλά θα κάνουν) δεν θα σε βρουν.

Link to comment
Share on other sites

μια απο τα ίδια... έχω πάρει άπειρα πράματα απο εκεί απο τότε που έχει ανοίξει κ το μόνο που μου χρειάστηκε είναι να πάω μια μνήμη ocz που μεσα σε 15 λεπτα μου την αλλάξανε με σφραγισμένη κ ένα dvd-rom toshiba που δεν διαβάζει όλα τα dvd κ δυστηχώς αυτοί το βρήκαν εντάξυ παρόλου που ακόμα δεν διαβάζει καθόλου τα συγκεκριμένα mmore και intenso. φιλε μαλλον είσαι μεγάλος γκαντέμης...ή τα λές αυτα για κάποιον άλλο δικό σου λόγω. το ίδιο κ απο ευγένεια κ εξυπηρητικότης, πιστεύω ότι προσπαθούν τα παλικάρια, εκτός κ αν υπάρχουν τπτ συγκεκριμένα μαύρα πρόβατα μέσα που τύχανε σε κάποιους κ δεν τους άρεσε η φάση. αυτές ειναι οι μόνες δικαιολογίες για σένα φιλε μου, δεν μπορω να το εξηγήσω αλλιώς

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από fenriz [Σήμερα, στις 09:32]

Νομίζω οτι χρέως μας είναι να καταδικάζουμε παρόμοιες συμπεριφορές απο καταστήματα εστω κι αν συμβαίνουν μια στα εκατό χρόνια.

Δεν είπα οτι έκαναν καλά και τον εξυπηρέτησαν μετά από 1 μήνα. Επίσης εξέφρασα την προσωπική μου εμπειρία από το συγκεκριμένο κατάστημα.

Αρχική απάντηση από fenriz [Σήμερα, στις 09:32]

Τώρα σχετικά με τις προσωπικές επιθέσεις και τις απειλές για συκοφαντική δυσφιμηση τις θεωρώ το λιγότερο απαράδεκτες. Για σκέψου να διωκομαστε ποινικά κάθε φορά που διαμαρτυρώμαστε εντονα μέσα απο αυτή την ιστοσελίδα οι μισοί θα ήτανε μέσα.

Κάνεις μέγαλο λάθος φίλε μου. Όταν λές από το τάδε μαγαζί πήρα την τάδε κάρτα και σε 2 εβδομμάδες κάηκε κλπ κλπ είναι διαμαρτυρία. Όταν λες οτι πήρα μια κάρτα γραφικών και ήταν σκάρτη, με συγχωρείς αλλά αυτό δεν είναι. Επίσης δεν απειλώ κανέναν και ούτε είμαι σε θέση, αφού ούτε υπάλληλος στο e-shop είμαι ούτε δικηγόρος τους.

Αρχική απάντηση από fenriz [Σήμερα, στις 09:32]

Τέλος το αν ειναι μικρό σε ηλικία το παιδί δεν σημαίνει αυτόματα ότι είναι και μ.....κας ή οτι δεν εχει τα ίδια δικαιώματα με τους υπόλοιπους έστω κι αν δεν ξέρει να τα διεκδικήσει με τον καλύτερο τρόπο, εδώ είμαστε εμεις οι <<μεγαλύτεροι>> για να τον βοηθήσουμε.

Είπε κανείς το αντίθετο.Το ποστ που έκανα το έκανα με σκοπό να τον συμβουλέψω όπως λες και εσύ, και όχι για να τον τρομάξω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχουμε ακομα καταλαβει οτι ο πελατης εχει δικαιωματα τα οποια καλυπτωνται απο τον νομο.Αντι να καθεσαι να χαλιεσαι και να πρεπει να μαλωσεις με τους παντες ,παρε το ΙΝΚΑ κανε την καταγγελια σου και εκει υπαρχουν ανθρωποι που πληρωνονται να ασχοληθουν με το θεμα σου και να σου δωσουν τις σωστες κατευθυνσεις.

Link to comment
Share on other sites

με αγορά νέου PC,δευτερης μητρικής cpu και δεύτερου ζευγαριού μνημων

σκάσανε 4 μνήμες όλες kingston 3 χχχχ και μία ELPIDA

τηλεφωνάκι απο χανιά

είπαν δοκιμάστε τες και στείλτε όποια δε σας κάνει να τη ζευγαρώσουμε

η αλλαγή έγινε μετά απο μήνα(η μνήμη δεν έπαιζε εννοείται σφραγισμένη ανέβηκε η ELPIDA)

αλλά δεν είπαν τιποτα

απλά την άλλαξαν

ζήτα το αυτο στη στουρνάρη

θα σου πουν εγώ βλέπω 4 kingston τι να σου αλλάξω?

Link to comment
Share on other sites

Εγω το μονο προβλημα που εχω με το eshop ειναι με την εταιρια courier που συνεργαζεται την "Γενικη Ταχυδρομικη" νομιζω λεγεται δεν θυμαμαι καλα,αν κανω λαθος διορθόστε με.Λοιπον το παιδι με το μηχανακι μου εκανε χηροτερη παραδοση και απο ντελιβερι πιτσαριας στις 4 το μεσημερι και να ηταν μονο αυτο καλα θα ηταν....Μετα απο 2 μηνες απο την αγορα που εκανα(μια 6600 και dvd-rw)με παιρνει τηλεφωνο η εταιρια courier και με λεει οτι χρωσταω 300 ευρω:eek: :eek: ενω τον ειχα πληρωσει τον μ@λακα με τα ιδια μου τα χερια.Ε τοτε τα πηρα κι εγω εγινε χαμος μονο που δεν πηγα να πιαστουμε στα χερια και τελικα μου ειπαν οτι ειναι οκ:)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.