Jump to content



ΠΛΑΙΣΙΟ - Παράπονα


Recommended Posts

Παιδιά έτσι είναι τα πράγματα και γίνονται παντού και το πιστεύω και από την άλλη και εγώ τα ίδια θα έκανα(περίπου)αν ήμουν στην θέση τους!Αλλά το θέμα είναι ότι ο τρόπος τους και οι απαντήσεις τους δεν ήταν καθόλου ωραίες και σωστές και εμμέσως πλην σαφώς μας και με κοροιδεύουν.Μα να τους λεω ότι συμβαίνει αυτό από το πρωσοπικό και το ξέρω από φίλο μου και αντι να το παραδεχτούν , μου έλεγαν αποκλείεται και φερτον εδώ και τέτοια!!!

Όταν μια εταιρία έχει τέτοια συμπεριφορά και όχι ευγένεια, γνώση και εκπαίδευση σε όλους με σκοπό να ξέρουν και να σου απαντούν όλοι τουλάχιστον τα ίδια σε ένα συγκεκριμένο θέμα και όχι άλλα ο ένας και άλλα ο άλλος, τότε...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια η P5E :rip:..Το θεμα ειναι οτι ειχε φυγει το αυτοκολλητο που εγραφε P5e πανω στη mobo και απο κατω εγραφε maximus formula αφου οπως ξερετε φορανε το ιδιο pcb.Και δω αρχιζει το προβλημα...

Την παω χθες στο Πλαισιο για αλλαγη την αφηνω να την δουν κλπ μου λενε οτι θα με παρουν τηλ.

Οντως το πρωι με πηραν να μου πουν οτι η αποδειξη εγραφε P5E και η mobo maximus formula.

Διαλογος:

-Η μητρικη δεν γραφει P5E γραφει maximus formula(Τεχνικος)

-το ξερω ειχε αυτοκολλητο και εφυγε..

-Δεν ειναι P5E αυτη ειναι στρικερ..(!!!!!!!!!!!!)

-Εμεινα αφωνος...

-Εγω P5e αγορασα...

-οκ θα σας παρουμε σε λιγο τηλ.

-οκ

Τηλεφωνο δεν εγινε οποτε τελιωνοντας απο την δουλεια πηγα απο εκει

Λοιπον μου λενε παλι τα ιδια για το ονομα της mobo και κατι αλλα του στιλ θα παρουνε

την ASUS να τους πει αν τους την πουλησε!!κλπ

Το ΘΕΜΑ μου ειναι ξερει κανενας που ακριβως γραφει η ασους το s/n πανω στη mobo?

γιατι ειμαι σιγουρος οτι αυριο που θα παω θα πουν οτι την εχω αγορασει απο τη μαδαγασκαρη...

(Να αναφερω οτι πηγα πληρες κουτι,αποδειξη και ο πωλητης του καταστηματος που μου την πουλησε ειναι και φιλος,αλλα ελειπε γαμωτ σημερα..)

Δεν μου αρεσει να με περναν για μ....α και παιδια νομιζω οτι αυτο πανε να κανουν...

Εγω λοιπον αυριο που θα παω παλι απο κει πως πρεπει να αντιδρασω??(Ειναι πραγματικη ερωτηση,δεν ειρωνευομαι κλπ)

Έγινε επεξεργασία από Skywalker
Link to comment
Share on other sites

Να κανω κι εγω μια ερωτηση σχετικη.

Εστω οτι αγοραστηκε VGA αξιας 270€ τον Ιουνιο.

Πριν λιγες μερες η VGA καιγεται(δεν υπερχρονιστηκε ποτε) και την πηγαινω πισω.

Λογω του οτι η VGA και επειδη το Πλαισιο θελησε να ξεφορτωθει το στοκ ειχε τελευταια τιμη καταλογου 83€ το πιστωτικο ηταν τοσο.

Ποσο ακριβως στεκει αυτο το πραγμα?

Δηλαδη πρεπει πλεον να ψαχνουμε και προϊοντα που δεν θα χρειαζεται να ξεστοκαρονται,

αλλα θα κρατανε την οποια τιμη τους οσο το δυνατον πιο ακεραια?

Δεν ειναι θεμα του τι να κανω γιατι η καρτα τελικα αλλαχτηκε με αλλη καλυτερη.

Απλα δεν μου καθεται σωστα, απο την μια να εχω δωσει 270+€ και απο την αλλη οταν χρειαστει να το αντικαταστησω για τον Α ή Β λογο να εχω χασει τα 2/3 της αξιας του λογω ξεστοκαρισματος.

Link to comment
Share on other sites

Όλοι οι καινούριοι επεξεργαστές που έχω αγοράσει (σφραγισμένοι και tray) έχουν αυτό το σημάδι από "τετράγωνη" ψύκτρα. Ακόμα κι ένας QX6700 που είχα πάρει απευθείας από την Intel στην Αμερική (μέσω του employee purchase program) ήταν έτσι, boxed σφραγισμένος και με σημάδι από ψύκτρα/πρέσσα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι θεμα του τι να κανω γιατι η καρτα τελικα αλλαχτηκε με αλλη καλυτερη

Δεν καταλαβαινω ποιο ειναι το προβλημα σου απ την στιγμη που πηρες καλυτερη καρτα...Μηπως επρεπε να σε πληρωσουνε κιολας...?Συγνωμη για το υφος εαν ειναι καπως αλλα...με τιποτα πια δεν εισαι ευχαριστημενος...?

Link to comment
Share on other sites

Όλοι οι καινούριοι επεξεργαστές που έχω αγοράσει (σφραγισμένοι και tray) έχουν αυτό το σημάδι από "τετράγωνη" ψύκτρα. Ακόμα κι ένας QX6700 που είχα πάρει απευθείας από την Intel στην Αμερική (μέσω του employee purchase program) ήταν έτσι, boxed σφραγισμένος και με σημάδι από ψύκτρα/πρέσσα.

Σε πιστέψαμε... τον unseen που τους τέσταρε έναν έναν πριν πακεταριστούν, δεν τον είδες τάχαμ τάχαμ...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια η P5E :rip:..Το θεμα ειναι οτι ειχε φυγει το αυτοκολλητο που εγραφε P5e πανω στη mobo και απο κατω εγραφε maximus formula αφου οπως ξερετε φορανε το ιδιο pcb.Και δω αρχιζει το προβλημα...

Την παω χθες στο Πλαισιο για αλλαγη την αφηνω να την δουν κλπ μου λενε οτι θα με παρουν τηλ.

Οντως το πρωι με πηραν να μου πουν οτι η αποδειξη εγραφε P5E και η mobo maximus formula.

Διαλογος:

-Η μητρικη δεν γραφει P5E γραφει maximus formula(Τεχνικος)

-το ξερω ειχε αυτοκολλητο και εφυγε..

-Δεν ειναι P5E αυτη ειναι στρικερ..(!!!!!!!!!!!!)

-Εμεινα αφωνος...

-Εγω P5e αγορασα...

-οκ θα σας παρουμε σε λιγο τηλ.

-οκ

Τηλεφωνο δεν εγινε οποτε τελιωνοντας απο την δουλεια πηγα απο εκει

Λοιπον μου λενε παλι τα ιδια για το ονομα της mobo και κατι αλλα του στιλ θα παρουνε

την ASUS να τους πει αν τους την πουλησε!!κλπ

Το ΘΕΜΑ μου ειναι ξερει κανενας που ακριβως γραφει η ασους το s/n πανω στη mobo?

γιατι ειμαι σιγουρος οτι αυριο που θα παω θα πουν οτι την εχω αγορασει απο τη μαδαγασκαρη...

(Να αναφερω οτι πηγα πληρες κουτι,αποδειξη και ο πωλητης του καταστηματος που μου την πουλησε ειναι και φιλος,αλλα ελειπε γαμωτ σημερα..)

Δεν μου αρεσει να με περναν για μ....α και παιδια νομιζω οτι αυτο πανε να κανουν...

Εγω λοιπον αυριο που θα παω παλι απο κει πως πρεπει να αντιδρασω??(Ειναι πραγματικη ερωτηση,δεν ειρωνευομαι κλπ)

- Πρώτον, έχεις την απόδειξη αγοράς. (αυτό βέβαια δεν σημαίνει και πολλά)

- Δεύτερον, πάνω στο κουτί υπάρχει αυτοκόλλητο του Πλαισίου με αναγνωριστικό Barcode. ;) (αυτό μπορεί να σώσει την κατάσταση :big_boss: )

Link to comment
Share on other sites

- Πρώτον, έχεις την απόδειξη αγοράς. (αυτό βέβαια δεν σημαίνει και πολλά)

- Δεύτερον, πάνω στο κουτί υπάρχει αυτοκόλλητο του Πλαισίου με αναγνωριστικό Barcode. ;) (αυτό μπορεί να σώσει την κατάσταση :big_boss: )

Λοιπον ευτυχως ολα καλα,την αλλαξανε αλλα μου δωσαν

asus 5q deluxe

αλλα μου ειπαν αν δεν μου κανει να την αλλαξω.Το θεμα ειναι οτι εχω crossfire και δεν θα εχω θεμα με το p45?

2)Μηπως να επαιρνα την dfi x48 που εχει το πλαισιο στα ιδια λεφτα?

3)Αν υπαρχει αλλη εναλλακτικη ευχαριστως θα την ακουγα. Παντως δεν διατιθεμαι να δωσω εξτρα λεφτα για μητρικη

αν ειναι ετσι παω σε χ58 και ι7...:p

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα ένα πληκτρολόγιο Logitech G15 (την καινούργια έκδοση) απο το κατάστημα στην Πάτρα.

Στο κατάστημα είχαν δύο τεμάχια και ο γκαντέμης διάλεξα αυτό που ήταν χαλασμένο (δεν λειτουργούσαν 2 κουμπιά της οθόνης).

Την άλλη μέρα το πάω πίσω. Ο τεχνικός μου είπε να το αφήσω αλλά επειδή μένω 50 χιλιόμετρα μακριά του λέω πως δεν γίνεται και πως πρέπει να το δεί τώρα.

Περίμενα καμμια ώρα να τελειώσει τις δουλειές του, του δείχνω τι δεν λειτουργεί σωστά, πέρνει το άλλο πληκτρολόγιο και το ανοίγει, το ελέγχουμε ότι είναι μια χαρά, κόβει το πιστωτικό πέρνω το πληκτρολόγιο που είναι οκ και όλα καλά.

Δεν ξέρω αν δεν έμενα εκεί και δεν του έδειχνα τι ήταν λάθος αν θα το έβρισκε.

Ο τεχνικός πάντως με εξυπηρέτησε και ας ήταν πνιγμένος (μόνος του να αντιμετωπίζει όλους τους πελάτες που αυτό είναι απαράδεκτο. Ας πληρώσουν και κανένα άλλο μισθό).

Link to comment
Share on other sites

για CF καλύτερα Χ48

Βασικα το ξερω απλα εγω ειμαι με οθονη 1280χ1024 και μαλλον δεν θα παω σε κατι μεγαλυτερο συντομα οποτε να την κρατησω την p5q?η θα εχει εμφανες θεμα στα γραφικα σε σχεση με την p5e?

γιατι για να πω και την αληθεια για την dfi δεν μπορω να πω και οτι ενθουσιαστηκα αν και δεν ειχα ποτε χρησιμοποιησει..

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαινω ποιο ειναι το προβλημα σου απ την στιγμη που πηρες καλυτερη καρτα...Μηπως επρεπε να σε πληρωσουνε κιολας...?Συγνωμη για το υφος εαν ειναι καπως αλλα...με τιποτα πια δεν εισαι ευχαριστημενος...?

Μαλλον δεν εισαι πελατης σε καταστημα ή εχεις πολλα λεφτα και τα πετας δεξια κι αριστερα.

Συγγνωμη για το υφος αλλα ναι με τιποτα δεν ειμαι ευχαριστημενος.

Η αλλαγη της καρτας εγινε, το πιστωτικο ΘΑ εγραφε 83€.

Η ΑΠΟΔΕΙΞΗ που ειναι ταυτοχρονα ΚΑΙ εγγυηση για την ΝΕΑ καρτα γραφει ΚΟΣΤΟΣ 83€.

Αυτο μηπως μπορεις να καταλαβεις τι σημαινει?

Θα σου το εξηγησω λοιπον μηπως και δεν μεινεις ευχαριστημενος.

Σημαινει οτι αν αυτη η νεα καρτα χαλασει ΠΑΛΙ το πιστωτικο θα ειναι 83€,σωστα μεχρι εδω.

Αν λοιπον το Πλαισιο ΔΕΝ εχει να μου δωσει αλλη καρτα ιδια, τι γινεται?

Θα παρω μια καινουρια με κοστος 83€. Αν και εφοσον φυσικα δεν εχει πεσει η τιμη της νεας καρτας σε καποιο ξεστοκαρισμα,

οποτε μπορει να παρω και 40-45€.

Θελεις μηπως να μου πεις σε 3 μηνες που δεν θα υπαρχει 9800GTX+ ποια καρτα να δεχτω εγω με 83€ ή ακομα καλυτερα με 45€.

Μηπως θα ειναι κατα πολυ κατωτερη?

Αυτα σε περιπτωση που δεν μεινεις ευχαριστημενος.

Link to comment
Share on other sites

Βασικα το ξερω απλα εγω ειμαι με οθονη 1280χ1024 και μαλλον δεν θα παω σε κατι μεγαλυτερο συντομα οποτε να την κρατησω την p5q?η θα εχει εμφανες θεμα στα γραφικα σε σχεση με την p5e?

γιατι για να πω και την αληθεια για την dfi δεν μπορω να πω και οτι ενθουσιαστηκα αν και δεν ειχα ποτε χρησιμοποιησει..

εγώ όμως που τη χρησιμοποιώ φίλε μου είμαι ικανοποιημένος. ψάξε λίγο το όλο θέμα και πιστεύω πως θα καταλήξεις και σύ σε (χ48)

Link to comment
Share on other sites

εγώ όμως που τη χρησιμοποιώ φίλε μου είμαι ικανοποιημένος. ψάξε λίγο το όλο θέμα και πιστεύω πως θα καταλήξεις και σύ σε (χ48)

Εχεις δικιο διαβασα μερικα reviewδακια και λενε οτι ειναι πολυ καλη για τα λεφτα της απλα δεν ειναι εχει και πολυ συνοδευτικο υλικο(βασικα αυτο το ειδα και μονος μου:secret:)

Τεσπα να σου πω την αληθεια την αποψη μου την αλλαξανε στο πλαισιο που ειπε ο τεχνικος στον πωλητη(που τυνχανει να ναι φιλος)οτι δεν ειναι καλη...ΤΙ ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΚΟΥΩ Ο Μ.....Σ.????

Οποτε παμε για dfi:dance3:

Link to comment
Share on other sites

:dance3: μαζί σου!

Ε οκ, από συνοδευτικά δε σου φτιάχνει και την προίκα αλλά δεν της λείπει και τίποτα!

+ το ότι μέχρι στιγμής κλοκάρω (σταδιακά και αργά ) δύστροπο επεξεργαστή χωρίς το παραμικρό reboot η κόλλημα και τον έχω ταράξει στα τεστάκια και στρεσαρίσματα. Το μέλλον θα δείξει αλλά πιστεύω τα αξίζει τα λευτά της

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.