Jump to content



ΠΛΑΙΣΙΟ - Παράπονα


Recommended Posts

θα στα δώσουν εάν πλήρωνες και συ για τις τεχνικές γνώσεις και απορίες που λύνουν στα τεχνικά τμήματα των καταστημάτων αφιλοκερδώς οι τεχνικοί που ακούνε αγόγγυστα κάθε χαζομάρα από την πλειοψηφία των πελατών στα service μιας και 9 στους 10 έλληνες κατέχουν λιγότερα από τα βασικά για απροβλημάτιστη λειτουργία ενός υπολογιστή........

εκτός εάν θες να σου αναφέρω πόσες φορές άκουγα πελάτη να γίνεται κουραστικός και να απαιτεί τα 15ευρώ για το ταξί..........γιατί ήταν τόσο ζώο που έφερνε το μηχάνημα με πρόβλημα στην κάρτα γραφικών ενώ στην πραγματικότητα είχε κουνηθεί το καλώδιο που συνδεόταν με την οθόνη.

Καλα, παραδειγματα ζωικου βασιλειου υπαρχουν ουκ ολιγα και απο πλευρας τεχνικων τμηματων κ μαλιστα αρκετα σοβαρων εταιρειων. Αλλα ας μη γενικολογουμε, δηλαδη να πληρωσω εγω για τις αποριες αλλων πελατων ή το πλαισιο για τα λαθη αλλων εταιρειων... νομιζω ειναι παραλογο.

Οσο πιο συγκεκριμενοι ειμαστε τοσο πιο ευκολα θα συνεννοηθουμε πιστευω.

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό τώρα τί λέτε ?

Αγαπητέ κύριε .......

Στην παραγγελία με αριθμό ....... έχετε επιλέξει ως τρόπο πληρωμής αντικαταβολή-μετρητά. Λόγω μεγάλου όγκου και βάρους των προϊόντων θα πρέπει να γίνει εξόφληση του συνολικού πόσου με κατάθεση σε τραπεζικό λογαριασμό της εταιρείας Πλαίσιο Computers AEBE.

Τραπεζικοί Λογαριασμοί:.........

Αφού γίνει η κατάθεση στείλτε μας το αντίγραφο της πληρωμής μέσω email στο .... ή με fax στο 210....... αναγράφοντας επάνω τον αριθμό παραγγελίας .

Με την λήψη του καταθετηρίου θα αποστείλουμε αμέσως την παραγγελία την επόμενη εργάσιμη ημέρα.

Σας ευχαριστούμε πολύ για την προτίμηση σας.

Με εκτίμηση,

ΠΛΑΙΣΙΟ COMPUTERS Α.Ε.Β.Ε

ΕΔΙΤ Η Παραγγελία είναι: 1 κουτί για μίνι ΜΒ, 1 μινι ΜΒ,1 σετ μνήμες 2 γιγα, 1 επεξεργαστής, 1 ψήκτρα, και 1 κάρτα γραφικών.

Μιλάμε για πολύ όγκο και ιδιαίτερα βάρος.:hehe:

Τώρα εάν αυτό το θεωρούν αντικαταβολή, τότε η αντικαταβολή πια είναι? :suicide:

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό τώρα τί λέτε ?

Στην παραγγελία με αριθμό ....... έχετε επιλέξει ως τρόπο πληρωμής αντικαταβολή-μετρητά. Λόγω μεγάλου όγκου και βάρους των προϊόντων θα πρέπει να γίνει εξόφληση του συνολικού πόσου με κατάθεση σε τραπεζικό λογαριασμό της εταιρείας Πλαίσιο Computers AEBE.

:hehe::rofl:

Link to comment
Share on other sites

Τα εξηγούν σαν δυνατούς τρόπους.

Δέστε εδώ http://www.plaisio.gr/CorporateHelp.aspx?show=0310DeliveryCosts

Πάντως δεν το περίμενα από αυτό το κατάστημα κρίμα:bye:

Και πάμε για τους άλλους.

Γιά να δούμε τι θα πουν και τι θα κάνουν οι άλλοι......:hmm:

Link to comment
Share on other sites

Vil, τόσο πολύ σε πείραξε; :p Δεν υπάρχει πρόβλημα, όλα ΟΚ θα είναι :p

Εάν φανταστείς, ότι από τα χέρια του ίδιου του ιδιοκτήτη ,αγόρασα τον πρώτον μου (υπολογιστή) spectrum zx 128 mb με κασετόφωνο, και υπάρχει και συνέχεια βέβαια, καταλαβαίνεις........ ότι υπάρχει μιά συμπάθεια και θαυμασμός, που όμως πάει περίπατο τώρα.:bye:

Γιά να δούμε όμως και τους άλλους. :hmm:

Link to comment
Share on other sites

Είχες αγοράσει πράγμα απ τον ίδιο τον Γεράρδο? :D

Δεν καταλαβαίνω όμως αυτό το ξενέρωμά σου.

Κάνεις λές και ο ίδιος ο Γεράρδος είπε να στο στείλουν έτσι.

Cool Down.

Οι όροι είναι όροι και ισχύουν για όλους ;)

Link to comment
Share on other sites

spectrum zx 128 mb με κασετόφωνο

Κι εγώ είχα τέτοιο κι έπαιζα pacman :D

Πάντως πρώτη φορά βλέπω το Πλαίσιο να κάνει τέτοια κίνηση...εμένα ποτέ δε μου το κάνανε και είσαι ο πρώτος που ξέρω να το παθαίνει.

Link to comment
Share on other sites

Εξακολουθώ να μην καταλαβαίνω.

Για την υπόλοιπη Ελλάδα

* Παραγγελίες πάνω από 85 €: Δωρεάν αποστολή

* Παραγγελίες κάτω από 85€: Εξτρά χρέωση 10€

* Περιορισμός όγκου ή βάρους: Όχι

o Δυνατοί τρόποι πληρωμής για δέματα κάτω από 6kg: Πιστωτική κάρτα, Αντικαταβολή, Κατάθεση σε τραπεζικό λογαριασμό

o Δυνατοί τρόποι πληρωμής για δέματα πάνω από 6kg ή/και μεγάλου όγκου: Πιστωτική κάρτα ή Κατάθεση σε τραπεζικό λογαριασμό

Link to comment
Share on other sites

Ναι τελευταια φορα που αγορασα κατι βαρυ ( την 24ρα οθονη ) θελανε καταθεση για να φυγει η παραγγελια ( web banking & πιστωτικη δεν χρησιμοποιω ακα επρεπε να παω ο ιδιος σε τραπεζα να μεταφερω τα χρηματα ) Τελικα πηρα το ιδιο μονιτορ απο το εσοπ.

Link to comment
Share on other sites

Αφού θέλουν να χάνουν παραγκελίες....

Εγώ έλεγα οτι θα τα πάρω όλα από το internet αυτή τη φορά. Δεν θα πάω στα καταστήματα καθόλου! αλλά πού... δεν βγάζεις άκρη με τπτ. Σου λένε οτι δεν υπάρχει κ υπάρχει σε άλλο κατάστημα, οτι η ιστοσελίδα δεν τα έχει όλα κλπ κλπ.

Είχα παραγκίλει το κουτί το lian li για να το πανε στη Στουρνάρη να το δώ πριν αγοράσω κ δεν με το ζόρι το έβγαλε από το κουτί... επιπλέον είχα παραγκείλει το 2110 και έστειλαν το 1110. Νομίζω άρχισε να μειώνεται δραματικά η ποιότητα εξυπηρέτησης; μάλον...

Link to comment
Share on other sites

Είχες αγοράσει πράγμα απ τον ίδιο τον Γεράρδο? :D

Δεν καταλαβαίνω όμως αυτό το ξενέρωμά σου.

Κάνεις λές και ο ίδιος ο Γεράρδος είπε να στο στείλουν έτσι.

Cool Down.

Οι όροι είναι όροι και ισχύουν για όλους ;)

Ναι;) εσύ (μάλλον) ήσουν αγέννητος :D

Και πάλι ναι εγώ όμως τέτοιους όρους δεν τους αποδέχομαι, και ψάχνω αλλού.

Πορτοκαλιές υπάρχουν.

Εξακολουθώ να μην καταλαβαίνω.

Για την υπόλοιπη Ελλάδα

* Παραγγελίες πάνω από 85 €: Δωρεάν αποστολή

* Παραγγελίες κάτω από 85€: Εξτρά χρέωση 10€

* Περιορισμός όγκου ή βάρους: Όχι

o Δυνατοί τρόποι πληρωμής για δέματα κάτω από 6kg: Πιστωτική κάρτα, Αντικαταβολή, Κατάθεση σε τραπεζικό λογαριασμό

o Δυνατοί τρόποι πληρωμής για δέματα πάνω από 6kg ή/και μεγάλου όγκου: Πιστωτική κάρτα ή Κατάθεση σε τραπεζικό λογαριασμό

Εσύ πώς το βλέπεις? να στέλνεις χρήματα και χωρίς να παίρνεις την ίδια στιγμή και τα υλικά?

Και σε περίπτωση κάποιας αβλεψίας κάποιου υπαλλήλου τι θα γίνει? να τρέχω από εδω κάτω να αποδείξω ότι δεν είμαι ελέφαντας?.

Εμπιστευτικά σου λέω ότι τα πειράματά μου είναι σε καλό δρόμο αλλά ακόμα δεν κατάφερα να καλλιεργώ στον κήπο μου εβρόπουλα :D

Έγινε επεξεργασία από VIL
Link to comment
Share on other sites

Εσύ πώς το βλέπεις? να στέλνεις χρήματα και χωρίς να παίρνεις την ίδια στιγμή και τα υλικά?

Και σε περίπτωση κάποιας αβλεψίας κάποιου υπαλλήλου τι θα γίνει? να τρέχω από εδω κάτω να αποδείξω ότι δεν είμαι ελέφαντας?.

Εμπιστευτικά σου λέω ότι τα πειράματά μου είναι σε καλό δρόμο αλλά ακόμα δεν κατάφερα να καλλιεργώ στον κήπο μου εβρόπουλα :D

Δεν είναι κανένα μαγαζάκι ρα.

Και αβλεψία να γίνει,έχεις την απόδειξη κατάθεσης και είσαι κομπλέ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι κανένα μαγαζάκι ρα.

Και αβλεψία να γίνει,έχεις την απόδειξη κατάθεσης και είσαι κομπλέ.

Το ξέρω ότι δεν ήταν μαγαζάκι, αυτοί το ξέρουν όμως?

Δεν συμφωνώ με τον όρο τους αυτόν, και θα πάρω από αλλού να δούμε και τις άλλες....... πορτοκαλιές....

Κι εγώ είχα τέτοιο κι έπαιζα pacman :D

Πάντως πρώτη φορά βλέπω το Πλαίσιο να κάνει τέτοια κίνηση...εμένα ποτέ δε μου το κάνανε και είσαι ο πρώτος που ξέρω να το παθαίνει.

Εσύ τον είχες αγοράσει ή κάποιος ....άλλος?:hehe:

Έγινε επεξεργασία από VIL
Link to comment
Share on other sites

εφτασε και το πληρωμα του χρόνου να τα χώσω και εγώ.

@AN7 OverClocker

οχι απλά μαγαζακι αλλα μαγαζάκι της σειράς ειναι και να χέσω και τα sap τους.

σημερινο.

πελατης παραγγελνει μητρική asus και του φέρνουν απο στοκ house με το socket πνιγμενο στην θερμοαγώγιμη και του την χρεωνουν και παραπανω απο την κανονική της τιμή. :rant::rant:

Link to comment
Share on other sites

Το Πνευματικό μου παιδί βλέπω είναι πιο επίκαιρο από ποτέ.

Πιο πλάκα έχει όμως το Πλαίσιο Στουρνάρη, που έχει μεταφερθεί στα γραφιστικά.

Έχει 30 υπαλλήλους για 5 πελάτες, οι οποίοι υπάλληλοι ψάχνονται οι κακόμοιροι να βρουν που είναι τι.

Ετοιμάζομαι με το νέο έτος να πάω για RMA μελάνι @work που δε μου δουλεύει στον εκτυπωτή. Με original HP βγάζει μια χαρά, με @work κάνει κενά στα γράμματα. Όταν είχα πάει να ρωτήσω αν μπορώ να τους το πάω για αλλαγή, μου είχαν ζητήσει οπωσδήποτε την απόδειξη (λες και φέρνει κανείς άλλος @work στο Griechenland). Τρέμετε όμως, γιατί τη βρήκα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Το Πνευματικό μου παιδί βλέπω είναι πιο επίκαιρο από ποτέ.

Πιο πλάκα έχει όμως το Πλαίσιο Στουρνάρη, που έχει μεταφερθεί στα γραφιστικά.

Έχει 30 υπαλλήλους για 5 πελάτες, οι οποίοι υπάλληλοι ψάχνονται οι κακόμοιροι να βρουν που είναι τι.

Ετοιμάζομαι με το νέο έτος να πάω για RMA μελάνι @work που δε μου δουλεύει στον εκτυπωτή. Με original HP βγάζει μια χαρά, με @work κάνει κενά στα γράμματα. Όταν είχα πάει να ρωτήσω αν μπορώ να τους το πάω για αλλαγή, μου είχαν ζητήσει οπωσδήποτε την απόδειξη (λες και φέρνει κανείς άλλος @work στο Griechenland). Τρέμετε όμως, γιατί τη βρήκα!!!!!

xaxaxaxa

Link to comment
Share on other sites

Καλη Χρονια σε ολους!

Με αγχωσατε μιλαμε!!!

Μολις χτες παρηγγειλα ηλεκτρονικα και αναμενω την Samsung LCD-TV 20'' SM-T200HD.

Με ολα αυτα που διαβασα εδω με εχει λουσει κρυος ιδρωτας...

Link to comment
Share on other sites

Εγω απο την αλλη , εχω τα καλυτερα να πω για το Πλαισιο.

Πηρα αεροψυκτρα, μετα απο 2 μερες αλλαξα γνωμη και τελικα ειπα να βαλω υδροψυξη.. η ψυκτρα πηγε πισω (χωρις να εχει χρησιμοποιηθει) και τα παιδια μου την 'αλλαξαν' μεσα σε 2 λεπτα (πηρα πιστωτικο), χωρις μανουρα και ιστοριες. Κι αυτο 31/12, που στο καταστημα γινοταν χαμος..την ιδια μερα αλλαξα επισης και δισκακια DVD-R σε DVR+R (λαθος δικο μου) επισης χωρις κανενα προβλημα και ΑΜΕΣΑ.

Σιγουρα μερικοι χρηστες μπορει να αντιμετωπιζουν προβληματα με τη συγκεκριμενη αλυσιδα.. πιστευω οτι τις περισσοτερες φορες ευθυνονται κακοι υπαλληλοι κι ουχι η πολιτικη του καταστηματος.... αλλα κι εκει, συζητωντας με καποιον προϊσταμενο, νομιζω οτι μπορει να βρεθει η λυση.

Μy 2-cents story.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.