Jump to content



Philips 200W6 My new screen


gfa3

Recommended Posts

Κοίτα τα S-IPS είναι πάνελ που κατασκευάζει η ίδια η philips μαζί με την LG. Οπότε αποκλείεται να ΜΗΝ ξέρει καλύτερα η philips πως να χειριστεί το πανελ της απο τις υπόλοιπες εταιρίες.

Η Nec, ας πούμε, που είναι καλύτερη της philips φοράει ΑS-IPS πάνελ γιαυτό. Αλλά έχει και 150 ευρώ παραπάνω. πάλι της Philips.LG αυτό και μάλιστα η philips φοράει τέτιο πάνελ στην 23αρα της.

Τώρα ντάξει η philips είναι 8ms η nec είναι 6 και κάτι έγινε.

Πιστεύω οτι για την τιμή της είναι αστέρι.

Τώρα για EIZO ντάξει καλύτερα να πάρω μια dell 24άρα me 1000 ευρώ άσε που τα περιοδικά ότι θέλουν γράφουν τις περισσότερες φορές.

@iceblade. Τι ενοείς perfect panel???

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 505
  • Created
  • Last Reply

@iceblade. Τι ενοείς perfect panel???

Perfect panel είναι η εγγύηση που δίνει η Philips για συγκεκριμένα μοντέλα και συμφωνεί με το πρότυπο ISO class I κατά το οποίο δεν επιτρέπεται ΑΠΟΛΥΤΩΣ κανενα Pixel ΚΑΙ subpixel καμένο. Η εγγύηση της philips ως έχει για τα άλλα μοντέλα επιτρέπει μέχρι και 5 subpixel. 442 είναι πολύ καλή τιμή αλλά να πάρω καινούρια οθόνη με καμένα pixel μου είναι κάπως (ειδικά αν είναι σε σημείο που θα με τσατίζει). και με ενοχλεί ότι τέτοιες αγορές έχουν καταντήσει τζόγος. Πάντως το συγκεκριμένο μοντέλο φαίνεται να έχει πολύ καλό value

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από FrOsT [Σήμερα, στις 10:10]

Πάντως από την εγγύηση της Philips έχω απογοητευθεί...

4 βδομάδες περιμένω rma...

Δεν πρέπει να έχει stock η Ελληνική αντιπροσωπία γιαυτό και δεν έχει οθόνες το mgmanager

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από NoDsl

Δεν πρέπει να έχει stock η Ελληνική αντιπροσωπία γιαυτό και δεν έχει οθόνες το mgmanager

4 βδομάδες ? έλεος!

Θα δω τι μπορώ να κάνω μέσω των multirama (απ'όπου αγοράστηκε) να την ξεφορτωθώ...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από FrOsT [30-04-2006 23:36]

4 βδομάδες ? έλεος!

Θα δω τι μπορώ να κάνω μέσω των multirama (απ'όπου αγοράστηκε) να την ξεφορτωθώ...

Τοσο περιμενα και εγω παγωμενε και μου ειπαν οτι δεν υπηρχε σε stock.Μετα απο 4 εβδομαδες μου τηλ και ηρθε σπιτι μου.Αυτα εγιναν τον Ιανουαριο.Πιστευω οτι αξιζει να περιμενεις φιλε:)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από spc

Υπάρχει πλέον στοκ (και βλέπω έπεσε κι άλλο η τιμή της κοντά στα 470! - ''χτυπάει'' πλέον άσχημα την NEC η οποία παραμένει κοντά στα 700).

Πολυ ασχημα, 50% διαφορα δεν ειναι μικρη....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από unstoppable

Πολυ ασχημα, 50% διαφορα δεν ειναι μικρη....

Δεν είναι μόνο η σύγκριση με την NEC.

Αν σκεφτείς ότι με 470 παίρνεις 20αρα wide με 0 pixel εγγύηση (εκτός των DVI κλπ), ο ανταγωνισμός για τις μικρότερες (αλλά ίσως και για τις μεγαλύτερες) διαστάσεις είναι πλέον πολύ έντονος.

Link to comment
Share on other sites

Το έμαθα για την διαθεσημότητα σήμερα πρωί πρωί....

Βέβαια είπαν ότι "ΑΝ προλάβουν θα την έχω αυτή τη βδομαδα (τετάρτη σήμερα) αλλιώς από δευτέρα"...

4 βδομάδες rma? 5 θα πάει... και δεν αξίζει καθόλου, μα καθόλου...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από knight_77

Οντως παρα πολυ καλη η τιμη της.Μακαρι να εβγαινε και σε μαυρο χρωμα....

Και να είχε TCO 99 αντί 03;

Nope for me.

To ασημούλι μια χαρά μου κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από knight_77

Tι 99 τι 03...

:p

Μην το λές.

Έχει να κάνει (και) με ουσιαστικά θέματα (οπτικής και μη).

Αν διαβάσεις ένα αντίστοιχο thread (αυτό για την NEC 20GX2 νομίζω; ) θα δεις κάποια πράγματα περί contrast κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.