Jump to content



Philips 200W6 My new screen


gfa3

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από FrOsT [Σήμερα, στις 21:20]

όχι, ούτε η πρώτη είχε.

Μάλλον για RMA οπότε από αύριο... Ευχηθείτε μου καλή τύχη και να υπάρχει στοκ σε λιγότερο από μήνα :cry:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 505
  • Created
  • Last Reply

Νέα από το μέτωπο. Παρέλαβα σήμερα νέα οθόνη. Το backlight αισθητά καλύτερο, 0 καμμένα pixel. Η οθόνη είναι πολύ καλή και πραγματικά value for money. Συνιστάται ανεπιφύλακτα. Το μαυ΄ρο μόνο δε μ' άρεσε, όπως και σχεδόν σε όποια TFT έχω δεί. η οθόνη rulez!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από FrOsT [Σήμερα, στις 21:32]

Αυτά είναι... 3 μέρες rma... :rant:

καλορίζικη η νέα οθόνη :)

Σ' ευχαριστώ. Με τη δικιά σου ιστορία τι έγινε, τελέιωσε αισίως τουλάχιστο; (γιατί σίγουρα κράτησε πολύ...)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ήρθε και η δικιά μου απο γερμανία πριν λίγα λεπτά.... Ότι και να πω για την οθόνη θαναι λίγο! ΔΥΣΤΥΧΩΣ οι φωτό του κινητού αδικούν την εικόνα της.

Το μαύρο είναι μαύρο και τα χρώματα ζωηρά και καθαρά!

Ενοείται οτι ήρθε ελεγμένη για 0 πιξελ και δεν είχε ούτε ένα και απο backlight leaking 0%

Οι μόνες φωτό που παραθέτω είναι της συσκευασίας! 33ευρώ τα μεταφορικά... Αυτοί τα φάγανε σε υλικά μόνο LOL

dsc001785lj.th.jpg dsc001791tv.th.jpg dsc001817uy.th.jpg dsc001825eu.th.jpg dsc001830qb.th.jpg dsc001848ol.th.jpg dsc001855zu.th.jpg

Παρατηρήσεις: Τα μόνα αρνητικά μέχρι τωρα που εντοπίζω είναι πως η οθόνη έχει έντονο ghosting τουλάχιστον στα μάτια μου και απέκτισα mouse lag στο UT :΄(

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, όποιος αντιμετωπίζει Mouse lag με το που έβαλε widescreen όπως αντιμετώπιζα εγώ ας κοιτάξει αν το game που παίζει έχει το vsycn ανοικτό και αν ναί να το απενεργοποιήσει ASAP!

Αλλιώς επειδή η κάρτα σέρνεται, μάλλον, ας βάλει τους drivers σε performance ή high performance!

Τουλάχιστον αυτές τις λύσεις βρήκα εγώ!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από NoDsl

Παρατηρήσεις: Τα μόνα αρνητικά μέχρι τωρα που εντοπίζω είναι πως η οθόνη έχει έντονο ghosting τουλάχιστον στα μάτια μου και απέκτισα mouse lag στο UT :΄(

Οριστε? Εγω το μονο που δεν εχω παρατηρησει μεχρι τωρα ειναι ghosting... Για το mouse lag το αφηνω, μιας και ειναι ρυθμισεις καθαρα... Αλλα ghosting? :toomuchne

Link to comment
Share on other sites

no ghosting και εδώ... ή τουλάχιστον δεν το καταλαβαίνω.

@mcmanol πάρα πολύ καλή απείκηση (καθαρή με ζωντανά, φωτεινά χρώματα), απίστευτες γωνίες θέασης.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jax7480 [Σήμερα, στις 09:42]

Οριστε? Εγω το μονο που δεν εχω παρατηρησει μεχρι τωρα ειναι ghosting... Για το mouse lag το αφηνω, μιας και ειναι ρυθμισεις καθαρα... Αλλα ghosting? :toomuchne

Κοιτα δεν έχω δει to Ut2k4 σε χειρότερη σε ms οθόνη οπότε συγκρίνω άμεσα την απόκρισή της με την crt που είχα. Ιδικά σε πολύ γρήγορες φάσεις είναι πολύ! Τουλάχιστον στα μάτια μου.

Η θολούρα που κάνει είναι αρκετή για να με ψιλοζαλίζει οταν παίζω. Όσο για το αν κάνει ghosting κατέβασε το εργαλειάκι που έχω στα tools(pixperan_english) και δοκίμασε.

Οι lcd οθόνες που έχω δεί μέχρι τώρα είναι μετρημένες στα δάχτυλα των 2 χεριών. Κατι φτηνές lg και Philips την acer 19 wide, samsung, hercules και viewsonic.

@mcmanol αν την θές για εικόνα είναι οτι καλύτερο έχω δεί προσωπικά μέχρι τώρα.

BTW αν έχετε την εντύπωση οτι η εικ΄πονα είναι πολύ ασπρουλιάρα και τα χρώματα όχι τόσο ζεστά όσο θα έπρεπε βάλτε απο το μενου το color στο sRGB... Η διαφορά είναι άμεσα αντιληπτή!!!

Link to comment
Share on other sites

ΙΜΟ αν μπορείς να κάνεις πολύ μικρές υποχωρίσεις στο gaming(μπορεί και να το βλέπω μόνο εγώ. Τώσα χρόνια crt απαιτητικό έγινε! ’σε που οι μισοί δεν το βλέπουνε καθόλου οπότε...) σε όλα τα υπόλοιπα ΔΕΝ θα το μετανοιώσεις. άσε που στην τιμή της δεν βλέπω κάτι καλύτερο!

Link to comment
Share on other sites

Χτύπα τη Philips άφοβα. Λιγότερο ghosting από 8ms ΤΝ, πολύ καλά χρώματα, τρομερές γωνίες. Μόνο μείον το μαύρο και το contrast (όχι μεγάλο μείον αλλά χειρότερο από MVA, καλύτερο από μερικά TN).

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.