Jump to content



Philips 200W6 My new screen


gfa3

Recommended Posts

  • Replies 505
  • Created
  • Last Reply

Kαι εγώ πήρα την philips μίλησα στα αγγλικά (καθώς όπως μου είπαν δεν υπήρχε διαθέσιμος υπάλληλος που να μιλά ελληνικά) και μου είπαν ότι ή σήμερα ή αύριο θα έχω την πολυπόθητη οθόνη... σήμερα γιόκ άντε να δούμε αύριο μπας και δω καμιά ταινία σαν άνθρωπος το σκ...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από spc [04-05-2006 18:21]

Αν δεν κάνω λάθος, η Philips έχει 3 χρόνια On Site και 0 καμμένα pixel.

Τεσπά δεν διαφωνώ με αυτά που λές απλά ΟΤΑΝ παρηγγειλα την δικιά μου είχα στο νού μου απο το ποστ του iceblade οτι έχει 3 πιχελ εγγύηση οπότε προτίμησα να πάρω εκ του ασφαλούς και να πάρω απο mindfactory.

Και στο κάτω κάτω και απο ελλάδα να την έπαιρνα πάλι με τα μεταφορικά, που πάλι θα πλήρωνα γιατί είμαι ηράκλειο, το ίδιο θα μου έβγαινε οπότε πάλι καλυμένος είμαι.

Αν υπήρχε διαθεσιμότητα ελλάδα σε λογική τιμή ΤΟΤΕ θα την αγόραζα απο εδώ. :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από NoDsl [Σήμερα, στις 03:07]

Τεσπά δεν διαφωνώ με αυτά που λές απλά ΟΤΑΝ παρηγγειλα την δικιά μου είχα στο νού μου απο το ποστ του iceblade οτι έχει 3 πιχελ εγγύηση οπότε προτίμησα να πάρω εκ του ασφαλούς και να πάρω απο mindfactory.

Και στο κάτω κάτω και απο ελλάδα να την έπαιρνα πάλι με τα μεταφορικά, που πάλι θα πλήρωνα γιατί είμαι ηράκλειο, το ίδιο θα μου έβγαινε οπότε πάλι καλυμένος είμαι.

Αν υπήρχε διαθεσιμότητα ελλάδα σε λογική τιμή ΤΟΤΕ θα την αγόραζα απο εδώ. :)

Η εγγύηση της Philips που έκανα ποστ την κατέβασα από τη Philips πριν μια εβδομάδα και είναι η ισχύουσα εγγύηση η οποία είναι μεν 0 pixel ΑΛΛΑ ΟΧΙ 0 subpixel.

Link to comment
Share on other sites

ΛΟΛ όχι ρε μαν δεν ήθελα να δώ το λόγο του rma αλλά ποιότητα εικόνας και περισσ΄τοερο αυτό το μαύρο που τις κράζουμε τις lcd.

Εγώ ακόμα περιμένω απο γερμανία την οθόνη. Έχει μείνει στο στάδιο του πακεταρίσματος. Μάλλον είχε κάτι ψόφιο επάνω της και ψάχνουν να την rmaσουν εκει πέρα. :p

edit: παρασκευή μου έρχεται το μαναράκι μου! :daisy:

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα τη νέα Philips 200W6

Εντυπώσεις:

Θετικά:

- Τρομερά χρώματα

- Καθόλου Ghosting

- ’ψογες γωνίες

Αρνητικά:

- backlight στις γωνίες (μάλλον θα την επιστρέψω για αυτό)

- 1 καμμένο pixel (μάλλον πράσινο subpixel και δε δικαιούμαι από αυτό RMA!)

Η συνολική εικόνα της οθόνης είναι πολύ καλή αλλά τα αρνητικά μου χτύπησαν άσχημα. Το πιξελ δε φαίνεται αλλά ψυχολογικά με χαλάει πολύ, το backlight είναι ψιλοαπαράδεκτο και γιαυτό θα φύγει RMA.

Κατά τα άλλα πιστεύω ότι είναι η καλύτερη οθόνη για τα λ7 της

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από NoDsl [Σήμερα, στις 18:44]

Βγάλε καμιά photo ρε μάστορα να droolιάσουμε να δώ και μαύρο!!!

Καλορίζικη!!!!

Ευχαριστώ. Δε μπορώ να κρίνω γιατί το backlight βγάζει μάτι. Δυστυχώς δεν έχω τη φωτογραφική να το βγάλω. Το τηλέφωνο του service της philips για RMA ποιο είναι ξέρει κανείς; Με στενοχώρησε αυτή η οθόνη :(

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από FrOsT [Σήμερα, στις 19:08]

0 0800 3122 1223 Δευτέρα με Παρασκευή 10:00 - 21:00

http://www2.p4c.philips.com/cgi-bin/dcbint/cpindex.pl?&hlt=&scy=GR&slg=ELL&mid=Link_ContactUs&session=20060508140838_212.54.214.18&ctn=200W6CS/00

Καλή τύχη :coax:

Ευχαριστώ

Πως ακριβώς δουλεύει το service έρχονται από το σπίτι, την παίρνουν και σου δίνουν άλλη επί τόπου η στο περίμενε; ’σε να μαντέψω...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από FrOsT [Σήμερα, στις 19:18]

Έρχονται από το σπίτι την παίρνουν και αφήνουν άλλη (γενική ταχυδρομική), ούτε απόδειξη δεν ζήτησαν.

Μόνο να εύχεσαι να υπάρχει stock...

Ευχαριστώ και πάλι... αν και έμαθα ότι τελείωσε το στοκ προς το παρόν. Εν το μεταξύ διστάζω και να την επιστρέψω μη τυχόν και έχει περισσότερα subpixel + backlight και αυτή που θα μου στείλουν...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από spc [03-05-2006 18:08]

Μην το λές.

Έχει να κάνει (και) με ουσιαστικά θέματα (οπτικής και μη).

Αν διαβάσεις ένα αντίστοιχο thread (αυτό για την NEC 20GX2 νομίζω; ) θα δεις κάποια πράγματα περί contrast κλπ.

Για την dell την 20αρα η 24αρα ηταν. ;)

entit.Ποσα ειναι τα μεταφορικα απο mindfactory??

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από FrOsT [Σήμερα, στις 19:26]

Η καινούρια που μου ήρθε εμένα είναι ελαφρός καλύτερη από την παλιά στις γωνίες (ψυλοέντονος φωτισμός)...

Καμμένο πίξελ έχει; Τώρα που τη βλέπω ο φωτισμός στις γωνίες έχει βελτιωθεί αισθητά από πριν... χμ...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.