Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

Μολις τωρα ετρεξα το Mafia II - Public Demo(benchmark) και ενω με τους 10.8 beta 3 εβγαζα 76.2 fps (ολα high με off physx) τωρα με τους 10.8 official εχω 60 fps......(τι παιζει οεο????)

Τελος και σε αλλα benchmarks που ετρεξα πχ lost planet 2 και Heaven Benchmark v2.1 δεν ειδα καμια διαφορα σε αποδοση αναμεσα στους 2 drivers μα μονο στο Mafia 2.....

Το εχει παρατηρησει κανεις?????

Link to comment
Share on other sites

Μολις τωρα ετρεξα το Mafia II - Public Demo(benchmark) και ενω με τους 10.8 beta 3 εβγαζα 76.2 fps (ολα high με off physx) τωρα με τους 10.8 official εχω 60 fps......(τι παιζει οεο????)

Τελος και σε αλλα benchmarks που ετρεξα πχ lost planet 2 και Heaven Benchmark v2.1 δεν ειδα καμια διαφορα σε αποδοση αναμεσα στους 2 drivers μα μονο στο Mafia 2.....

Το εχει παρατηρησει κανεις?????

Εχεις τσεκαρει στο CCC, μετα την εγκατασταση νεων drivers αν υπαρχουν ιδια 3d settings? Εγω παλιοτερα την ειχα πατησει, και νομιζα πως εφταιγαν οι drivers για τις "μειωμενες" επιδοσεις, ενω στην πραξη με καποιο μαγικο τροπο ειχα 8x AA στο CCC μετα την εγκατασταση των νεων.

Link to comment
Share on other sites

Και ομως ολα ειναι ενταξει στο CCC. Μα το ολο θεμα ειναι οτι σε κανενα απο τα benchmark δεν εχει αλλαξει κατι οπως και ανεφερα πιο πανω, ακομα και στα games ολα ειναι οκ..... η μονη διαφορα που παρατηρησα ειναι στο Mafia 2.....

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα του brightness στο MAFIA 2 πως λυνεται; Νομιζω εχει αναφερθει καπου αλλα δε το βρισκω.

Αν εννοεις αυτο που οταν κλεινεις το game ολα ειναι ποιο σκοτεινα! Εγω το ελυσα τυχαια με τον εξης τροπο:

Πανε στην συντομευση του mafia 2 δεχι κλικ ιδιοτητες η properties/καρτελα συμβατοτητα η compatibility/ και τσεκαρε το προτευταιο απ τα settings disable desktop composition στα ελληνικα κατι πρεπει να λεει κατι για συνθεση της επιφανειας εργασιας μετα apply και ok! τρεξε το game μετα βγες και θα δεις οτι δεν θα ειναι σκοτεινη!

Εγω το κανω αυτο σε ολα τα βαρια games για να μην ασχολειτε η καρτα με το aero απο πισω αν και δεν ξερω αν κανει διαφορα αλλα παντος αυτο μου το ελυσε τυχαια!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα προβλημα, εκανα απεγκατασταση τους 10.7 με τον Atiman_Uninstaller_64_32_V.3.3.1 και μετα εγκατασταση τους 10.8

ομως τωρα δεν ανοιγει ο Catalyst Control Center.

Εκανα ξανα και ξανα απεγκαταστασεις και παλι τιποτε, λιγη βοηθεια;

δεν μπορω να ρυθμισω την αναλυση στην tv lcd.

Link to comment
Share on other sites

Ο uninstaller "φανερωνει" προβληματα στο συστημα (απο τον πολυ καλο καθαρισμο) απο παλαιοτερα "λαθη".

Υπευθυνο για το προβλημα ειναι το .ΝΕΤ, το οποιο παρ οτι δεν το πειραζει ο uninstaller σε καποια συστηματα δεν λειτουργει σωστα.

Κανε απεγκατασταση του και εγκατασταση του νεου, συμφωνα με το ποστ 4489.

Link to comment
Share on other sites

εγω ξερω σε θεμα σταθεροτητας κανα-δυο παιχνιδια, μαπα οι "10.8"...ενα λεω ΑΤΙΜΑΝ - official 10.8 Ati = 1 - 0...

oi 10.8 beta 3, σε πολλες περιπτωσεις, ειναι αρκετα καλυτεροι...τι να λεω τωρα...καμια φορα οι εκδοσεις λενε καποια αληθεια...(8.762.0 εναντι 8.763.2)... :) αντε να δουμε και τους αλλους...παλι καλα που εχουμε και τον ΑΤΙΜΑΝ και μας σωζει απο την "επισημη" διαθεση της ΑΤΙ...

:OT:το ερωτημα ειναι, καμια αποψη για τους επομενους που σκεφτεσαι να μας δωσεις, δηλαδη χαρακτηρηστικα σε σχεση με τους 10.8 beta 3, τα χεις απαριθμησει ΑΤΙΜΑΝ..??(οχι τιποτα αλλο, αλλα εχουμε και μια αγωνια):jump1::upside:

Link to comment
Share on other sites

@Atiman thanks

Μα καλα δεν υπαρχει ενα πακετο ολα σε ενα για τα NET Framework;

Edit:εχω τα win 7 x64 και δεν υπαρχουν τα αναλογα net framework για 64 τι να κανω φορματ; λολ!

Έγινε επεξεργασία από strong
Link to comment
Share on other sites

ειναι απαραιτητο καποια στιγμη η ΑΤΙ να βελτιωσει αυτο το catalyst A.I. πολλες φορες δημιουργει, ξεκαρφωτα, ακυρα και διχως λογο προβληματα και δυσλειτουργιες...καλυτερα να χει κανεις δηλαδη μονη gpu ωστε να το κανει "disable"...:fight:

Link to comment
Share on other sites

ειναι απαραιτητο καποια στιγμη η ΑΤΙ να βελτιωσει αυτο το catalyst A.I. πολλες φορες δημιουργει, ξεκαρφωτα, ακυρα και διχως λογο προβληματα και δυσλειτουργιες...καλυτερα να χει κανεις δηλαδη μονη gpu ωστε να το κανει "disable"...:fight:

TO A.I τι προσφέρει ...?

Link to comment
Share on other sites

Μου επιτρεπεις να διαφωνησω μαζι σου?

Η πρώτη από τις HD 6000 series που θα κυκλοφορήσει θα είναι η σειρά HD 6700, στις 13 Οκτωβρίου 2010

Θα είναι 40nm με UVD 3, υποστήριξη HDMI 1.4, DisplayPort 1.2 και το πιο βασικό θα έχει memory bus 256 bit vs 128 bit HD 5700 series

Κατά τα άλλα, παρότι ταχύτερη από την προηγούμενη σειρά (αυτό μας έλειπε), είναι facelift της παρούσας αρχιτεκτονικής (optimizations) και όχι νέα σειρά όπως τα επερχόμενα Northern Islands στα 28nm

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.