Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

είμαστε πολύ σπέσιαλ τελικά στην AMD,μετά από 6μήνες θα βγάλουν driver..

Πιστεύω ότι η r9 280x μου, θα είναι και η τελευταιά κάρτα της ATI που παίρνω,με τέτοιο ''σπέσιαλ'' support που έχει.(ξαναδιαβάζω 2 σελίδες πίσω και βλέπω ότι δεν είμαι ο μόνος που λέει bb στην ΑΤΙ).

A Very Special Edition Driver: AMD Catalyst Omega

(The latest major release of our drivers are available as a free upgrade for AMD customers. In addition to releasing new versions of the system software at regular intervals, AMD today released an AMD Catalyst™ Omega special edition software update that will include enhancements to enrich the user experience.)=μια φορά κάτι δε βλέπω ,ούτε στα extra download με άλλη ημερομηνία :p

*Originally posted by Robert Hallock in AMD Gaming on Dec 8, 2014 10:30:42 PM

εκτός και αν μιλάμε για repost :p

 

Witcher 3 AMD drivers expected this week

Έγινε επεξεργασία από xtrmsnpr
Link to comment
Share on other sites

@xtrmsnpr Μην τρελένεσαι... Για το Witcher 3 πάλι beta θα δώσουν... απο κεί και πέρα... εμένα με έχουν σχεδόν χάσει σαν πελάτη τους λόγου του κάκιστου software support. Με την ησυχία τους... ας βγάλουν του χρόνου πάλι 15.12 WHQL... :hehe: 

Link to comment
Share on other sites

@xtrmsnpr Μην τρελένεσαι... Για το Witcher 3 πάλι beta θα δώσουν... απο κεί και πέρα... εμένα με έχουν σχεδόν χάσει σαν πελάτη τους λόγου του κάκιστου software support. Με την ησυχία τους... ας βγάλουν του χρόνου πάλι 15.12 WHQL... :hehe:

Κάτι ξέρεις,κάτι ξέρεις

http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=399245

Δυστυχώς κάρτα πήρα πριν 7 μήνες, οπότε θα είμαι μαζί τους για 2-3 χρόνια ακόμα.Δεν είναι σοβαρά πράγματα αυτά, με τέτοιο ανύπαρκτο support..αν δεν μπορούσαν να μην εξαγόραζαν την ati..

Αλλά δεν ειναι μονο για το witcher..είναι για το σύνολο!

Έγινε επεξεργασία από xtrmsnpr
Link to comment
Share on other sites

Κάτι ξέρεις,κάτι ξέρεις

http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=399245

Δυστυχώς κάρτα πήρα πριν 7 μήνες, οπότε θα είμαι μαζί τους για 2-3 χρόνια ακόμα.Δεν είναι σοβαρά πράγματα αυτά, με τέτοιο ανύπαρκτο support..αν δεν μπορούσαν να μην εξαγόραζαν την ati..

Αλλά δεν ειναι μονο για το witcher..είναι για το σύνολο!

 

1) Ίσως...

 

2) Ακριβώς όπως το λές είναι.

 

Πάντως WHQL το βλέπω πακέτο με το Fiji... μέχρι τότε δώστε beta στο λαό! :hehe:

Πέρα απο την πλάκα αυτό δείχνει καθαρά τεράστια δυσκολία στην δημιουργία οδηγών για τις GCN κάρτες και ελλιπές ίσως προσωπικό στο τμήμα Catalyst Software της AMD! Ο άλλος απέναντι παίζει Witcher & GTA V και είναι πατέτοιμος για Windows10! Τέλος να σου αναφέρω το γεγονός οτι η πράσινη θα δημιουργήσει ακόμα περισσότερο pressing απο ότι ασκεί ήδη με την Nvidia GameWorks library! Σκέψου κάθε πότε θα βγάζει πλέον WHQL η AMD... κάθε πάσχα και χριστούγεννα!

Έγινε επεξεργασία από Dj_ALeX
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1) Ίσως...

 

2) Ακριβώς όπως το λές είναι.

 

Πάντως WHQL το βλέπω πακέτο με το Fiji... μέχρι τότε δώστε beta στο λαό! :hehe:

Πέρα απο την πλάκα αυτό δείχνει καθαρά τεράστια δυσκολία στην δημιουργία οδηγών για τις GCN κάρτες και ελλιπές ίσως προσωπικό στο τμήμα Catalyst Software της AMD! Ο άλλος απέναντι παίζει Witcher & GTA V και είναι πατέτοιμος για Windows10! Τέλος να σου αναφέρω το γεγονός οτι η πράσινη θα δημιουργήσει ακόμα περισσότερο pressing απο ότι ασκεί ήδη με την Nvidia GameWorks library! Σκέψου κάθε πότε θα βγάζει πλέον WHQL η AMD... κάθε πάσχα και χριστούγεννα!

ε,όπως είπαμε λοιπόν,σε 3 χρόναι θα την κάνω..και ας βγάζουν κάρτα κάθε χρόνο μετά :p

Link to comment
Share on other sites

@xtrmsnpr

 

Και πρίν ΓΕΛΑΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ... δείτε απλά τι ποστάρισα εχθές στο thread του Witcher 3 Wild Hunt για το εν λόγω θέμα... Link

Το πράγμα είναι όπως ακριβώς το ανέφερα παραπάνω... Υπάρχει σοβαρότατη δυσκολία/αδυναμία για δημιουργία σωστών οδηγών απο πλευράς AMD. Οι λόγοι είναι πολλοί και για όσους παρακολουθούν τις εξελίξεις γνωστοί! Προσωπικά ΔΕΝ περιμένω WHQL driver με το Fiji launch! 

Έγινε επεξεργασία από Dj_ALeX
Link to comment
Share on other sites

γιατί σκούζετε για το Beta βρε παιδιά ο τρόπος τις αρχιτεκτονικής των amd καρτών γραφικών δεν αλλάζει σχεδόν καθόλου οπότε δεν χρειάζεται να βγάζει κάθε μήνα driver βγάζει όποτε χρειάζεται απλά κολάει ένα Beta γιατί ρυθμίζουν και άλλους παραμέτρους που κανένας μας δεν βλέπει !

support τις κλπ μια χαρά είναι, επίσης εξακολουθώ να πιστεύω ότι 2015 που έχουμε φτάσει οι drivers της AMD είναι καλύτεροι από τις παπάτζες τις Nvidia

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

support τις κλπ μια χαρά είναι, επίσης εξακολουθώ να πιστεύω ότι 2015 που έχουμε φτάσει οι drivers της AMD είναι καλύτεροι από τις παπάτζες τις Nvidia

let the riot begin!!!!

Link to comment
Share on other sites

επίσης εξακολουθώ να πιστεύω ότι 2015 που έχουμε φτάσει οι drivers της AMD είναι καλύτεροι από τις παπάτζες τις Nvidia

Αν μας κανει την τιμη να βγαλει driver η αμδ εντoς 2015 το συζηταμε, σωστο driver εχει να δωσει απο το 2014(οmega) οι Beta που δινει ειναι ο ενας χειροτερος απο τον αλλον :hehe:  :hehe:

Έγινε επεξεργασία από 9000+rpm
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αν μας κανει την τιμη να βγαλει driver η αμδ εντoς 2015 το συζηταμε, σωστο driver εχει να δωσει απο το 2014(οmega) οι Beta που δινει ειναι ο ενας χειροτερος απο τον αλλον :hehe:  :hehe:

 

Εγώ του @ARMAGEDDON δεν του απάντησα γιατί τον αγαπώ :D και δεν θέλω να τον στεναχωρήσω!

Εσύ γιατί μας λές ψέματα τώρα δεν ντρέπεσαι?? :hehe: :hehe: :haha:

Έγινε επεξεργασία από Dj_ALeX
Link to comment
Share on other sites

Καινούριοι- modded οδηγοί από τα 10ρια, μόνο για x64 από Vista και μετα.

Υποστηρίζει VSR σε HD7000 series

 

http://forums.guru3d...ad.php?t=399312

Τον  δοκιμασα για την ωρα ολα καλα, καλυτερα απο τους βετα που στο βατλεφιλντ καναν τρελα αρτιφακτ και ναι στην 280 χ εχω VSR και λειτουργει.

Έγινε επεξεργασία από spyros 007
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.