Jump to content



The ATi Catalyst Driver thread.


Recommended Posts

Πανο τα FPS φτιάξανε όχι το Crossfire.. Το Crossfire σίγουρα θα πρέπει να περιμένεις για έναν κανονικό παρά BETA..

 

Όσο για τον Driver για κλάματα είναι..

Project CARS από 10-15 FPS που έβγαζε σε χ51 opponent Thunderstorm etc.. όλα μα όλα Ultra..

πηγανε 25-30- είδα και 35 σε κάποια φάση..

 

Στο Witcher έγινε καλή δουλειά..

Πλέον τα πάντα όλα ULTRA εκτός TRIXAWorks εχω 50 FPS πάει και 60 καμια φορά..

 

Με την 290MSI 4G Gaming στα 977/1250..

 

Κριμα βέβαια που θα πάω σε Nvidia σιγά σιγά..

Και κρίμα που θα παίζω Bloodborne :hehe:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

και το προβλημα ειναι παιζω crysis 3 και τωρα που τους εβαλα 15.5 δεν κανει καλο scaling το CF ενω με 14.12 OMEGA ηταν τζετ

Πάνο τζάμπα παλεύεις με τα crossfire, τώρα που θα βγει το νέο fuji ( φουτζιγιάμα- γιαμάχα ξερω γω :p ) πώς θα λέγεται αυτή που θα κοντράρει την Titan πούλα και τις 3 και πήγαινε γι αυτήν

Link to comment
Share on other sites

θυμάμαι κάποτε που έβγαιναν ένας whql κι ένας ή 2 beta το μήνα,

οι πιο πολλοί έκαναν παράπονα γιατί βγαίνουν τόσο συχνά οδηγοί

αφού μια χαρά ήταν οι προηγούμενοι κλπ κλπ. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μην ασχολείστε πλέον με beta drivers... Όποιος θέλει σωστό software support "in time" ξέρει τι πρέπει να κάνει! Ασχοληθείται με το gaming... Όχι με τους drivers!

Ειδικα οι Κέπλερ χρήστες να δεις ποσο σωστο whql software support έχουν in time ε? Μονο με τα παιχνίδια ασχολουντε τόσο καιρό παρα με τους drivers... :hehe:
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ειδικα οι Κέπλερ χρήστες να δεις ποσο σωστο whql software support έχουν in time ε? Μονο με τα παιχνίδια ασχολουντε τόσο καιρό παρα με τους drivers... :hehe:

Λές να μην ξέρω τι γίνεται... :)

Τα kepler τα "θάβει" η Nvidia για προφανείς λόγους (αν και είπε οτι ετοιμάζει driver fix).. Η AMD κοιμάται τον ύπνο του δικαίου.. απο την άλλη τα Maxwell παίζουν κομπλέ! Προσωπικά μέσα σε αυτόν το χαμό... προτιμώ που παίζω με πράσινη. Εάν το fiji έρθει και πλασαριστεί με beta drivers με βλέπω μέχρι το φθινόπωρο να μπαίνω στα hardcore SLi X συστήματα!  (There is no going back this time :hehe:

Έγινε επεξεργασία από Dj_ALeX
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Και εγω που δουλευω την επαγγελματικη σειρα firepro τα ιδια προβληματα αντιμετωπιζω. Καμια σχεση η υποστηριξη απο την nvidia. Επιπλεον ακομα και το site για τους οδηγους ειναι τελειως προχειρο. Οι οδηγοι whql ειναι δυσευρετοι!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια , συγγνωμη για το off topic αλλα χρειαζομαι τη βοηθεια σας. Έκανα πρόσφατα update τους drivers της w7000 που εχω και πλεον η οθονη μου δν αναγνωριζεται οτι υποστηριζει audio. Κανωunistall τους drivers, δουλευει κανονικα , κανω ξανα install και παλι δν δουλει. O catalyst βγαζει μηνυμα οτι η οθονη μου δεν υποστηριζει audio.... η συνδεσμολογια γινεται μεσω ενος DisplayPort to Hdmi adapter . Καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια , συγγνωμη για το off topic αλλα χρειαζομαι τη βοηθεια σας. Έκανα πρόσφατα update τους drivers της w7000 που εχω και πλεον η οθονη μου δν αναγνωριζεται οτι υποστηριζει audio. Κανωunistall τους drivers, δουλευει κανονικα , κανω ξανα install και παλι δν δουλει. O catalyst βγαζει μηνυμα οτι η οθονη μου δεν υποστηριζει audio.... η συνδεσμολογια γινεται μεσω ενος DisplayPort to Hdmi adapter . Καμια ιδεα?

http://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.html

Κατέβασε το. Κανε το extract. Τρέξε το πρόγραμμα. Στην παρότρυνση να επανεκκινησεις σε safe mode πάτα οκ. Με το που επανεκκινησει ο υπολογιστής σου θα τρέξει αυτόματα το πρόγραμμα. Επέλεξε στο Select Graphic Driver : AMD, και στη συνέχεια clean and restart. Όταν εκκινήσει πάλι το μηχάνημα, πέρνα τους κατάλληλους drivers για την κάρτα σου. Αφού τελειώσει η εγκατάσταση κανε ένα τελευταίο restart, και λογικά θα είσαι έτοιμος.

Link to comment
Share on other sites

http://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.html

Κατέβασε το. Κανε το extract. Τρέξε το πρόγραμμα. Στην παρότρυνση να επανεκκινησεις σε safe mode πάτα οκ. Με το που επανεκκινησει ο υπολογιστής σου θα τρέξει αυτόματα το πρόγραμμα. Επέλεξε στο Select Graphic Driver : AMD, και στη συνέχεια clean and restart. Όταν εκκινήσει πάλι το μηχάνημα, πέρνα τους κατάλληλους drivers για την κάρτα σου. Αφού τελειώσει η εγκατάσταση κανε ένα τελευταίο restart, και λογικά θα είσαι έτοιμος.

Πώς εξηγείς το γεγονός ότι μετα την απεγκατάσταση των drivers ο ήχος επανέρχεται? 

Link to comment
Share on other sites

Generic Drivers όπου ορθώς πρέπει να έχει  ήχο. Δοκίμασε τη λύση που σου πρότεινα και πες μου αν δούλεψε.

Το έκανα και ξαναπερνώντας τους drivers πάλι δεν είχα ήχο.

 

Τελικά κατέβασα τη προηγούμενη version ISV και όλα δουλεύουν κανονικά.

 

Πραγματικά αυτό το μπέρδεμα με την AMD και τους drivers της είναι απαράδεκτο.

 

Ευχαριστώ για τη βοήθεια amdnikos.

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι φαίνεται η AMD θα δώσει WHQL driver μέσα στον Ιούνιο (κυρίως λογο των νέων καρτών αλλά και των νέων features aka FRTC).
Ένα leak που αφορά νέους οδηγούς για υποστήριξη OpenGL 4.5 για Linux αφήνει ίσως να εννοηθεί οτι μάλλον σύντομα θα πρέπει να περιμένουμε μετά απο 6μήνες beta, WHQL Catalyst! Το ελπίζω για το καλό της AMD! 
 

Footnote number eight reads, "OpenGL 4.5 support available in AMD Catalyst 15.30 WHQL driver." While "WHQL" is in reference to Windows, usually the AMD Windows and Linux drivers share the same OpenGL support level. Given today's hardware announcements, the next Catalyst driver release should be out quite soon.


Τελικά αυτό που είχα πεί εδώ για πλάκα μπορεί και να βγεί αληθινό! :hehe:

Έγινε επεξεργασία από Dj_ALeX
Link to comment
Share on other sites

Είχες πει ότι θα γελάς ένα μήνα; Δε βαριέσαι;;

Τίποτα άλλο να σκεφτεί το μυαλό και να πεί το στόμα δεν γίνεται εεέ???

Εγώ το είχα πεί για πλάκα... Αν θα πέσω μέσα ή όχι δεν με ενδιαφέρει και τόσο αφού για αστείο το είχα πεί τότε (έτσι όπως είχε καταντήσει το πράγμα με τους drivers).

Σκέψου πρίν μιλήσεις!

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα άλλο να σκεφτεί το μυαλό και να πεί το στόμα δεν γίνεται εεέ???

Εγώ το είχα πεί για πλάκα... Αν θα πέσω μέσα ή όχι δεν με ενδιαφέρει και τόσο αφού για αστείο το είχα πεί τότε (έτσι όπως είχε καταντήσει το πράγμα με τους drivers).

Σκέψου πρίν μιλήσεις!

 

Μα κι εγώ κάνω πλάκα προφανώς.. εγώ φταίω που ασχολούμαι μαζί σου..  αλλά τουλάχιστον δεν έχω υφάκι κ δεν είμαι αγενής.. 

Link to comment
Share on other sites

Μα κι εγώ κάνω πλάκα προφανώς.. εγώ φταίω που ασχολούμαι μαζί σου..  αλλά τουλάχιστον δεν έχω υφάκι κ δεν είμαι αγενής.. 

Πλάκα δεν κάνεις γράφοντας "καταφατικά" οτι σου κατέβει!

Εάν αυτό λέγεται χιούμορ για σένα τότε κάπου έχεις κάνει λάθος!

Επίσης σε αυτά που λέω/γράφω είμαι κατά κανόνα συγκεκριμένος.

Εάν θές να μην ασχολείσαι μαζί μου κάνε το μην μου το αναφέρεις.

Ο καθένας μπορεί να γράφει και να λέει οτι θέλει.. το λίγοτερο που έχω όρεξη είναι να απαντώ σε τέτοια προσβλητικά/ειρωνικά πόστ.

:offtopic:  τέλος απο μένα.

Έγινε επεξεργασία από Dj_ALeX
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.