Jump to content



Let the conroe games begin (updated)


Trooper

Recommended Posts

  • Replies 399
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από vdeseris

Καμιά φώτο του cpu δεν παίζει?? :D

Θα βαλω νεράκι σύντομα οποτε ναι :)

Αρχική απάντηση από $George Vasil$

Απο θερμοκρασιες πως παει ορε??????

χμμ πρεπει να τσεκάρω :p

Αρχική απάντηση από NoDsl

Τι ωραία που γυαλίζουν και μυρίζουν τα φρέσκα πράγματα... Καλοφάγωτα trooper!!

thank u!!

Αρχική απάντηση από ea6gka

ισως να σε ενδιαφερει http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=104811

:)

Link to comment
Share on other sites

2 FEAR benchmarks.

Δοκιμάζω την μεγαλύτερη ανάλυση που μου αφήνει το παιχνίδι (1600χ1200) και τα options ως εξής :

fear2-options.jpg

Το bench:

fear2.jpg

Ρίχνοντας λίγο τα settings, δηλαδή βγάζοντας το Soft shadows, και ρίχνοντας το Anisotropic σε 8χ,

fear1.jpg

Πειτε μου τι αλλα game benches θελετε να τρέξω :)

Link to comment
Share on other sites

Cpu pic:

cpupic.jpg

Και μια γενική με watercooling που το έστησα χτες:

overall-final-s.jpg

Δυστυχώς χρειάζεται ο ανεμιστήρας που ειναι μεσα στη μέση γιατι αλλιώς βράζει το chipset και η περιοχή γενικότερα.

Επεσα 5-10 βαθμούς σε σχέση με την αερόψυξη, τωρα εχω 60 βαθμούς σε ενα πόλυ ζεστό δωμάτιο ~35 βαθμοί (χωρις A/C). Πριν σε load χτύπαγε 75+. Αν θεωρήσουμε οτι το hardware monitor της intel ειναι σωστό.

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο και ευχαριστουμε για την ενημερωση. Χθες μου ηρθε και εμενα ο δικος μου αλλα δυστυχως δεν εχω μητρικη να τον δοκιμασω:weep: . Παντως αυτη η ζεστη που κανει δεν ειναι για πολλα πειραματα με αεροψυξη εγω προσωπικα θα φοβομουν αν εβλεπα πανω απο 60 βαθμους τον επεξεργαστη.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από geoal

Μπραβο και ευχαριστουμε για την ενημερωση. Χθες μου ηρθε και εμενα ο δικος μου αλλα δυστυχως δεν εχω μητρικη να τον δοκιμασω:weep: . Παντως αυτη η ζεστη που κανει δεν ειναι για πολλα πειραματα με αεροψυξη εγω προσωπικα θα φοβομουν αν εβλεπα πανω απο 60 βαθμους τον επεξεργαστη.

Το intel hardware monitor εχει σαν τιμή επικυνδυνότητας τους 75 βαθμούς. Αλλα με τη ζέστη που κάνει, δε νομίζω να μπορώ να πέσω περισσότερο εκτος αν βάλω το vapo. (δεν έχω κιτ ακόμα)

Αρχική απάντηση από unstoppable

75 βαθμοι μου φαινονται παρα πολλοι. Κερδισες τιποτα με το w/c?

Δεν εχει νόημα με τόση ζέστη...Κερδισα την ησυχία μου :p Παντως αν σκεφτείς οτι default επαιζε γύρω στους 45-49 βαθμους, 60 μου ακούγεται λογικό για την αυξηση του ρευματος που έχω δώσει. Απο 1.22v σε 1.48v. Ισως και να φταίει το ψυγείο, ειναι λιγο μικρούλι, ενα black ice micro 2 (2x80)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από mariosalice

...........

Είναι κομμάτια σειράς ή επιλεγμένα που δίνονται αποκλειστικά σε συγκεκριμένα άτομα?....

Ολοι πανω κατω τοσο φαινετε να πηγαινουν, δεν εχω δει κανεναν να μενει κατω απο τα 3.6.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από mariosalice

Εντυπωσιακοί επεξεργαστές.

Είναι κομμάτια σειράς ή επιλεγμένα που δίνονται αποκλειστικά σε συγκεκριμένα άτομα?

Μήπως θα μπορούσαμε να δούμε και κάποιο PCMark06?

Ειναι ολα stepping 5 οπως και αυτα που θα βγουν στα retail κομματια....

Τα stepping 1 φαινεται να κλοκαραν 300mhz λιγοτερο ενω τα stepping 4 100-150mhz λιγοτερο και με υψηλοτερες θερμοκρασιες..:D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.