Jump to content



Let the conroe games begin (updated)


Trooper

Recommended Posts

  • Replies 399
  • Created
  • Last Reply

καλοριζικος τρουπερακο.δεν λεω καλοκλοκαριστος γιατι ηδη φαινεται οτι παει τα κερατα του.:D

ενα superpi32m θελω να δειξεις παραλληλα με ενα speedfan αν γινεται για να δουμε με θερμοκρασιες τι παιζει.:)

Link to comment
Share on other sites

με γειες trooper!Αν εισαι με αερα στα 3900 κατι σταθερος ειναι πολυ ομορφα.

4g για καθε μερα conroe power...αψογα..και με αερα..

Για πες μας πληροφοριες για τις μνημες.

Το cooler της ιντελ εχει αλλαξει?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από unstoppable

Μονο 1ΜΒ βγαζει εκει?

χμμ οχι, εβγαλα και 2Μ (33sec αν θυμαμαι καλα). Θα τρεξω και 32Μ οταν βρω λιγο χρόνο.

Αρχική απάντηση από Nos-Dio

με γειες trooper!Αν εισαι με αερα στα 3900 κατι σταθερος ειναι πολυ ομορφα.

4g για καθε μερα conroe power...αψογα..και με αερα..

Για πες μας πληροφοριες για τις μνημες.

Το cooler της ιντελ εχει αλλαξει?

Οι μνήμες ειναι ΟCZ 6400 Platinum (2x1gb), με timings 4-5-4-15. Εδω παίζουν 3-3-3-10 με 2.2v :)

Το cooler δε το εχω δει ποτε, δεν ηταν boxed το cpu :D

Ειμαι με την Zalman Fatal1ty τωρα, χυμα πανω στο τραπεζι ολα :D

Αρχική απάντηση από hipro5

:confused:Excuse me!.......ΑΚΟΜΑ με τη Zalman είσαι στα 3922MHz..... :confused::blink:

ΦΩΤΙΑ στα σπίτια της INTEL που ΠΑΛΙ παίζει με τα υψηλά MHz με αέρα...... :cool:

Βρε το vapo θα το ξαναβάλω στο ντουλάπι μου φαίνεται :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο λάκο εχει η φάβα , μην νομίζεται πως θα κοροιδεύετε ετσι απλά τον κοσμάκη . Ποιοι ειστε κύριοι ? με 6600 και 4g με άερα. απάτη - ΜΑΓΙΑ - δαμαστές των παραφυσικών δυνάμεων ουυυυ στην πυρά στην πυρά :hehe: . :hehe:

Link to comment
Share on other sites

default 1.244V τάση μου φαίνεται, με αέρα... τι άλλο μας μένει? Και σταθερός να μην είναι θα δώσει λίγη τάση παραπάνω! :devil:

εργαλείο λέμε!

superpi 32MB trooper όποτε μπορέσεις

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Athens2004 [Σήμερα, στις 00:20]

Κάποιο λάκο εχει η φάβα , μην νομίζεται πως θα κοροιδεύετε ετσι απλά τον κοσμάκη . Ποιοι ειστε κύριοι ? με 6600 και 4g με άερα. απάτη - ΜΑΓΙΑ - δαμαστές των παραφυσικών δυνάμεων ουυυυ στην πυρά στην πυρά :hehe: . :hehe:

Α να χαθούνε οι ψεύτες οι Intel-άκηδες........Δεν αισχύνονται που θέλουν να πιστέψουμε ότι ένα DUAL Core 64άρη CPU των 300 Ευρώ έχει τέτοια απόδοση και φτάνει και 4GHz με αέρα?!.......Βρε κάποιο λάκκο έχει η φάβα λέμε!.......Κάνα LN2 θα έχει βάλει πάνω αυτός για να μας ρίξει στάχτη στα μάτια...... :giveup: :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Sol [Σήμερα, στις 00:45]

default 1.244V τάση μου φαίνεται, με αέρα... τι άλλο μας μένει? Και σταθερός να μην είναι θα δώσει λίγη τάση παραπάνω! :devil:

εργαλείο λέμε!

superpi 32MB trooper όποτε μπορέσεις

Δεν πρεπει να μετραει σωστα το cpu-z με την bad axe ...

Link to comment
Share on other sites

πειτε και που μενει ο τρουπερ, και εγω στην Ισλανδια θα μπεντσαρα με αερα στα 4 γιγα και την αρκουδα τη πολικη να μου κλεινει πονηρα το ματι :hehe:

τρουπερ το ΝΒ του σφυριου στα FSB αυτα ποσο ζεστο ειναι ?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από hipro5 [Σήμερα, στις 00:47]

Α να χαθούνε οι ψεύτες οι Intel-άκηδες........Δεν αισχύνονται που θέλουν να πιστέψουμε ότι ένα DUAL Core 64άρη CPU των 300 Ευρώ έχει τέτοια απόδοση και φτάνει και 4GHz με αέρα?!.......Βρε κάποιο λάκκο έχει η φάβα λέμε!.......Κάνα LN2 θα έχει βάλει πάνω αυτός για να μας ρίξει στάχτη στα μάτια...... :giveup: :hehe:

Ε ντάξει καλός είναι αλλά όχι και 300 μόνο... Ανέβαινε :p

Αρχική απάντηση από hipro5 [Χθες, στις 23:12]

:confused:Excuse me!.......ΑΚΟΜΑ με τη Zalman είσαι στα 3922MHz..... :confused::blink:

ΦΩΤΙΑ στα σπίτια της INTEL που ΠΑΛΙ παίζει με τα υψηλά MHz με αέρα...... :cool:

Σωστό το πάλι αλλά αυτή τη φορά τα GHz έχουν και απόδοση.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Trooper [Χθες, στις 10:25]

Thx για τις ευχές guys :) (εστω και αν μερικοι ειναι καχύποπτοι οπως πάντα)

Δεν ειχα και πολύ χρόνο, και απλά ηθελα να δείξω το 21 πι στα default που με αφησε εντυπωσιασμένο. Ελπίζω σήμερα μετά απο μερικά μοντάκια, να βγει κάτι καλό :)

Που να βρεις παιδί μου χρόνο εσύ με τα aq40 και necrop τώρα :p

Btw καλορίζικος ;)

Αρχική απάντηση από hipro5 [Χθες, στις 12:53]

Πουλάω Ε6600 Stepping 5.....500 κομμάτια διαθέσιμα ......για αρχή........ ;):)

Όπως πάει το θέμα έχεις βρει ήδη ακόμα έναν αγοραστή :D

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά πολύ εντυπωσιακά αποτελέσματα. Ειδικά αν πάνε όλοι οι Conroe τόσο ψηλά με μια απλή αερόψυκτρα, απλά έχουμε ένα σαφέστατο νικητή για την ώρα. Πολύ καλά δείγματα, έμεινα λίγο άφωνος αν και τα περίμενα αρκετά δυνατά τα CPU αυτά.

Ένα μπράβο στην Intel λοιπόν. Όσο για τη διαθεσιμότητα και όλα αυτά που έχουν ειπωθεί, ίσως οι μπλε απλά θέλουν να εξαφανιστούν εν ριπή οφθαλμού όλοι οι Conroe από την αγορά. Γιατί με τέτοιες επιδόσεις μια μεγάλη πλειοψηφία θα έτρεχε, πόσο μάλλον όταν ξέρει ότι θα βρίσκεται σε αγώνα δρόμου για το ποιος θα προλάβει... ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.