Jump to content



Νεα mobo για conroe


yz250

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από mariosalice [Σήμερα, στις 14:55]

Δεν μπορώ να καταλάβω με ποιό τρόπο το 975Χ chipset υποστηρίζει SLI.

Βγήκε στα μουλωχτά νέο revision και δεν το μάθαμε?

Αν παρατηρισες Μαριε,δεν αναφερεται πουθενα επισημα το SLI.Απλα παιζει κανονικα με modded drivers;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 49
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από Athens2004 [Σήμερα, στις 19:02]

Τελικά σε ποιά benchs μενει πίσω ο core 2 duo [και ποια ειναι εξαιρέσεις] ? Στο 3d mark 01 ? οπου οσα βγάζει μια 6800 με εναν core , θες 7900gtx για να την φτάσεις με αμδ :hehe: ? Στο aquamark ? στο 03 - 05 -06 ? Στο Cinebench ?

Να μην πουμε για dvd shrink klp ,,,,,, παει πολυ

Κανε αλλο ενα edit Μαριε γιατι ο Chosen εχει δικιο .

Μα ποιός δεν κάνει λάθη? Όποιος δεν γράφει τίποτα ή γράφει ένα σκέτο LOL και τα συναφή.

Και σιγά τα αυγά. Εδώ τα λάθη διορθώνονται εύκολα. Δoυλεύει και το undo και το edit.

Μόνο μη μας μείνει και λέμε undo και στην πραγματική ζωή... :boxed:

Φωνάζετε για τους Conroe (και σωστά ως ένα βαθμό) αλλά δεν βλέπω το δικό μου 939 να υστερεί στα σύγχρονα benches όπως 3DMark05, 3DMark06 και PCMark05 εδώ στο thelab.

Πού είναι τα δικά σας φοβερά σκορ, αν εξαιρέσουμε κάποιες φωτεινές εξαιρέσεις?

Με το που εμφανίστηκαν οι Conroe, περίμενα να πέσω τουλάχιστον στην τελευταία θέση.

Δε λέω οτι δεν έχει τεράστιες δυνατότητες ο Conroe... το βλέπουμε στο ORB να σπάει όλα τα WR, το είδαμε και στις πρώτες θέσεις εδώ και ξέρουμε τι μπορεί να κάνει στα χέρια σοβαρών overclockers. Στα υπόλοιπα χέρια όμως τι κάνει?

Τι δεν πάει καλά και ένας τόσο δυνατός επεξεργαστής δεν καταφέρνει εδώ να μας πάρει τα βρ...?

Εντάξει, στο SPi χάθηκαν οι 939. Έσβυσαν από το χάρτη. Το SPi όμως, δεν είναι αντιπροσωπευτικό της πλατφόρμας, αλλά του επεξεργαστή και με ερωτηματικά λόγω cache.

Αν μάλιστα τρέξουμε μαζί δύο Spi, που είναι πιό αντιπροσωπευτικό της δύναμης του επεξεργαστή στην πράξη, δεν θα είναι τόσο τεράστια η διαφορά.

Τώρα για τα υπόλοιπα benches, πόσοι ασχολούνται και τι μας λένε?

Μόλις έριξα το γάντι σε όσους έχουν Conroe εδώ μέσα να ασχοληθούν και με σοβαρά benches.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από phil [Σήμερα, στις 20:45]

Αν παρατηρισες Μαριε,δεν αναφερεται πουθενα επισημα το SLI.Απλα παιζει κανονικα με modded drivers;)

Δίκιο έχεις. Όχι quad SLI δεν μπορεί να παίξει (δεν έχει τις απαιτούμενες γραμμές), αλλά ούτε καν SLI με 2Χ16. Το μόνο που ίσως καταφέρει κανείς, είναι να παίξει κουτσά στραβά SLI με 2X8 και με hacked drivers.

Αυτό κατάλαβα τελικά.

Αν κάνω λάθος διορθώστε με.

’νθρακες ο θησαυρός λοιπόν.

Που θα στηριχθεί η Conroe πλατφόρμα όταν βγουν τα πολύ απαιτητηκά σε γραφικά Vista?

Στην ΑΤΙ που ανήκει στην AMD ή στις πανάκριβες διπλές κρυφο-SLI κάρτες της Nvidia?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από mariosalice [Χθες, στις 22:14]

Δίκιο έχεις. Όχι quad SLI δεν μπορεί να παίξει (δεν έχει τις απαιτούμενες γραμμές), αλλά ούτε καν SLI με 2Χ16. Το μόνο που ίσως καταφέρει κανείς, είναι να παίξει κουτσά στραβά SLI με 2X8 και με hacked drivers.

Αυτό κατάλαβα τελικά.

Αν κάνω λάθος διορθώστε με.

’νθρακες ο θησαυρός λοιπόν.

Που θα στηριχθεί η Conroe πλατφόρμα όταν βγουν τα πολύ απαιτητηκά σε γραφικά Vista?

Στην ΑΤΙ που ανήκει στην AMD ή στις πανάκριβες διπλές κρυφο-SLI κάρτες της Nvidia?

το μαύρο με το κόκκινο πως ταιριάζει;

Θησαυρός ο άνθρακας μάλλον...:sick:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από mariosalice [Χθες, στις 22:01]

Μα ποιός δεν κάνει λάθη? Όποιος δεν γράφει τίποτα ή γράφει ένα σκέτο LOL και τα συναφή.

Και σιγά τα αυγά. Εδώ τα λάθη διορθώνονται εύκολα. Δoυλεύει και το undo και το edit.

Μόνο μη μας μείνει και λέμε undo και στην πραγματική ζωή... :boxed:

Φωνάζετε για τους Conroe (και σωστά ως ένα βαθμό) αλλά δεν βλέπω το δικό μου 939 να υστερεί στα σύγχρονα benches όπως 3DMark05, 3DMark06 και PCMark05 εδώ στο thelab.

Πού είναι τα δικά σας φοβερά σκορ, αν εξαιρέσουμε κάποιες φωτεινές εξαιρέσεις?

Με το που εμφανίστηκαν οι Conroe, περίμενα να πέσω τουλάχιστον στην τελευταία θέση.

Δε λέω οτι δεν έχει τεράστιες δυνατότητες ο Conroe... το βλέπουμε στο ORB να σπάει όλα τα WR, το είδαμε και στις πρώτες θέσεις εδώ και ξέρουμε τι μπορεί να κάνει στα χέρια σοβαρών overclockers. Στα υπόλοιπα χέρια όμως τι κάνει?

Τι δεν πάει καλά και ένας τόσο δυνατός επεξεργαστής δεν καταφέρνει εδώ να μας πάρει τα βρ...?

Εντάξει, στο SPi χάθηκαν οι 939. Έσβυσαν από το χάρτη. Το SPi όμως, δεν είναι αντιπροσωπευτικό της πλατφόρμας, αλλά του επεξεργαστή και με ερωτηματικά λόγω cache.

Αν μάλιστα τρέξουμε μαζί δύο Spi, που είναι πιό αντιπροσωπευτικό της δύναμης του επεξεργαστή στην πράξη, δεν θα είναι τόσο τεράστια η διαφορά.

Τώρα για τα υπόλοιπα benches, πόσοι ασχολούνται και τι μας λένε?

Μόλις έριξα το γάντι σε όσους έχουν Conroe εδώ μέσα να ασχοληθούν και με σοβαρά benches.

Kαταρχήν μην τρελαινεσαι . Δεν ειπα οτι ολοι ''εμεις'' ειμαστε αλάνθαστοι και εσυ κανεις λάθη ., κατα 2ρον 2κ στο 05 ΕΙΝΑΙ διαφορά , 1000ποντοι στο 06 ΕΙΝΑΙ διαφορά ο μισός [εχεις κάποια αντίρηση οτι στα 3d κανει rampage η Σειρα Conroe?] χρόνος σε dvd encode ΕΙΝΑΙ διαφορά. Το να δουλευεις overclocked 100% με νερο ΕΙΝΑΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ .

Tώρα αν περιμένεις να κάνει και καφέ , όχι δεν κάνει . Γαντι δεν χρειάζεται να ρίξεις , μονο μια αναζήτηση στο google με διάφορα υπερσυγκριτικά , .

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δε δέχεσαι απλά ότι η intel έβγαλε ένα καλό επεξεργαστή. Γιατί πρέπει σώνει και ντέ να είσαι ταμπουρωμένος σε κάποιο στρατόπεδο; Ο φανατισμός δεν είναι χαρακτηριστικό ενός συγκροτημένου και ώριμου ανθρώπου. Προσπάθησε να δείς τα πράγματα αντικειμενικά και όχι με πράσινο καλειδοσκόπιο.

Link to comment
Share on other sites

Μάριε, ειλικρινά σε είχα για πολύ πιο αντικειμενικό άνθρωπο. Θα σου πω τα εξής:

Εγώ μόλις απέκτησα έναν 6600, μια P5B Deluxe, μία Corsair XMS2 DDR2 @ 675(4-4-4-12) (μέχρι να έρθουν τα 2x1GB), 2 x 74 GB Raptors (RAID0) και ένα Thermaltake Toughpower 750W. Όλα αυτά πάνω σε μια 6600GT.

Το σύστημα το έχω κλοκάρει στα 674*9=3.04GHz με 4-4-4-12. Ψύξη έχει μια ταπεινή default ψύκτρα της Intel.

1) Ποτέ δεν έχει ανέβει (ως τώρα) πάνω από τους 50 βαθμούς.

2) Εν συγκρίση με τον Opteron 165 στα 2600, το σύστημα ΕΙΝΑΙ πιο γρήγορο. Ενδεικτικά? Δουλεύω καθημερινά το FL Studio 6. Με τον Opteron το πρόγραμμα (καθότι φτιάχνω ΠΟΛΥ βαριά κομμάτια) ΚΟΛΛΟΥΣΕ. Εδώ ΟΥΤΕ 15% στις ίδιες συνθήκες δε χρησιμοποιεί ο επεξεργαστής. Ειλικρινά, δεν το πίστευα όταν άνοιξα τα ίδια αρχεία, στα οποία αναγκαζόμουν να αφαιρέσω εφέ και synthesiser για να παίξουν, όταν τα είδα να παίζουν ΜΕ ΜΕΓΑΛΗ ΑΝΕΣΗ με τον Conroe (ΠΡΙΝ ΤΟΝ ΠΟΥΣΑΡΩ).

3) Τα νορμάλ σκορ της 6600GT ( http://www.xbitlabs.com/articles/video/display/geforce6600g-games_26.html ) στο 3DMARK03 είναι ~7800 στα νορμάλ και πουσαρισμένη ~8700. Εγώ μόλις έτρεξα το πρόγραμμα και έβγαλα πάνω από 9700 με την κάρτα στα DEFAULT και τον CPU στα 3.04

4) Σε καμία περίπτωση δε σου λέω ότι ένας καλός 939 δε φτάνει. ΑΝΤΙΘΕΤΩΣ είναι πολύ δυνατός. Απλά ο Conroe είναι ΠΟΛΥ δυνατότερος.

Link to comment
Share on other sites

Μαριε καλη η πλακα του να εισαι fanboy μιας εταιριας,αλλα πανω απο ολα ειμασται καταναλοτες που κοιταμε το συνφερον μας.Και αυτη τη στηγμη οσο και αν δεν θελεις να το παραδεκτεις,ο Conroe ειναι value for money.

Μολις καταφερουν και οι υπολοιποι να παρουν core 2 duo,θα δεις τα 939 να εξαφανιζονται απο ολες τις λιστες των benchmarks.Το μονο που μενει ειναι να τα βρουν Intel-Nvidia,κατι που θα ειναι καλο για ολους.

Επισεις ο μονος λογος που δεν εχουν κατακληστει οι 3D λιστες με Conroe ειναι γιατι δεν εχουν οι περισοτεροι χρηματα να συνδιασουν και καλο CPU και καλη(ες)GPU(s).

Και προς το παρον οι 2Χ8 PCIe ειναι υπεραρκετες;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Vagouridis

Και περιμενεις να χασει ο conroe?

φυσικα και θα χασει , φιλε δε μετρανε τα νουμερα μετραει το νοιωσιμο .

Αλλα ειπαμε , θελουμε σοβαρα bench οχι σουπερ πι και τραχαναδες

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από astrolabos [Σήμερα, στις 02:07]

Γιατί δε δέχεσαι απλά ότι η intel έβγαλε ένα καλό επεξεργαστή. Γιατί πρέπει σώνει και ντέ να είσαι ταμπουρωμένος σε κάποιο στρατόπεδο; Ο φανατισμός δεν είναι χαρακτηριστικό ενός συγκροτημένου και ώριμου ανθρώπου. Προσπάθησε να δείς τα πράγματα αντικειμενικά και όχι με πράσινο καλειδοσκόπιο.

Καλό αστείο είναι αυτό.

Μια ζωή Intel είχα και μόλις πριν ένα χρόνο απέκτησα AMD.

Ότι έχω γράψει είναι η γνώμη μου χωρίς παρωπίδες.

’λλοι τις έχουν φορέσει.

Τώρα που με είπες φανατικό τι κατάλαβες?

Τι προσφέρει στην κουβέντα?

Εγώ τουλάχιστον διαπίστωσα οτι QUAD SLI δεν παίζει με αυτή τη μητρική και ενημέρωσα όσους διαβάζουν αυτό το thread.

Ποιός είναι φανατικός?

Υπενθύμισα και την ύπαρξη νέου Spi για διπλοπύρηνους (πρώτος νομίζω το έγραψε ο Gorillakos), που κατά τη γνώμη μου είναι πολύ πιο αντικειμενικό από το τυπικό Spi.

Ποτέ δεν αμφέβαλα για την ανωτερότητα του Conroe.

Για άλλα πράγματα έχω εκφράσει αντιρρήσεις.

Αυτό δεν είναι φανατισμός.

Φανατισμός είναι να γράφονται ποστ σαν το δικό σου.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από GoriLLakoS [Σήμερα, στις 13:05]

Και με 2χ8lanes.....τα 3dmarks ειναι πολυ καλυτερα απο 2χ16 σε nvidia chipset και amd..

Ε τώρα δεν μας είπες και κάτι καινούργιο.

Αυτό ισχύει ήδη και μέσα στην ίδια πλατφόρμα.

Διαφορά μετρήσιμη ανάμεσα σε 2Χ8 και 2Χ16 δεν υπάρχει.

Quad SLI όμως δεν μπορεί να υποστηρίξει αυτή η μητρική.

Μόνο όσες έχουν 2Χ16.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από phil [Σήμερα, στις 08:17]

Μαριε καλη η πλακα του να εισαι fanboy μιας εταιριας,αλλα πανω απο ολα ειμασται καταναλοτες που κοιταμε το συνφερον μας.Και αυτη τη στηγμη οσο και αν δεν θελεις να το παραδεκτεις,ο Conroe ειναι value for money.

Μολις καταφερουν και οι υπολοιποι να παρουν core 2 duo,θα δεις τα 939 να εξαφανιζονται απο ολες τις λιστες των benchmarks.Το μονο που μενει ειναι να τα βρουν Intel-Nvidia,κατι που θα ειναι καλο για ολους.

Επισεις ο μονος λογος που δεν εχουν κατακληστει οι 3D λιστες με Conroe ειναι γιατι δεν εχουν οι περισοτεροι χρηματα να συνδιασουν και καλο CPU και καλη(ες)GPU(s).

Και προς το παρον οι 2Χ8 PCIe ειναι υπεραρκετες;)

Μα γιατί έχεις την εντύπωση οτι είμαι fanboy κάποιας εταιρίας?

Όταν δω οτι αξίζει να αναβαθμίσω σε Conroe θα το κάνω.

Core 2 Duo έχουν πάρα πολλοί.

Δες μόνο στο Spi τι γίνεται και θα καταλάβεις.

Η CPU δεν είναι ακριβή.

Οι τιμές των Conroe είναι ικανοποιητικές και πολύ καλύτερες από ότι είδαμε μέχρι σήμερα από άποψη cost effect.

Φαίνεται όμως οτι το συνολικό κόστος για τις super duper επιδόσεις ίσως να είναι δυσβάστακτο, σε αντίθεση με τις 939, ενώ δεν καλύπτεται ικανοποιητικά ο τομέας των γραφικών.

Και κάτι ακόμα. Ποιός θα επενδύσει σε μητρική με Intel-AMD (Intel επεξεργαστή - AMD κάρτα γραφικών)?

Αυτά γράφω και όχι οτι δεν είναι πολύ δυνατός ο Conroe.

Ποτέ δεν είπα, ούτε άφησα να εννοηθεί οτι η AMD έχει αυτή τη στιγμή καλύτερους επεξεργαστές.

Για την Intel όμως σαν εταιρία έχω αντιρρήσεις και τις γράφω εδώ και πολύ καιρό.

Ο Conroe για μένα μέτρησε στα θετικά της εταιρίας και της βγάζω το καπέλο.

Αλλά δεν αρκεί για να με πείσει οτι άλλαξε τακτική.

Θα περιμένω.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gznp [Σήμερα, στις 03:19]

Μάριε, ειλικρινά σε είχα για πολύ πιο αντικειμενικό άνθρωπο. Θα σου πω τα εξής:

Εγώ μόλις απέκτησα έναν 6600, μια P5B Deluxe, μία Corsair XMS2 DDR2 @ 675(4-4-4-12) (μέχρι να έρθουν τα 2x1GB), 2 x 74 GB Raptors (RAID0) και ένα Thermaltake Toughpower 750W. Όλα αυτά πάνω σε μια 6600GT.

Το σύστημα το έχω κλοκάρει στα 674*9=3.04GHz με 4-4-4-12. Ψύξη έχει μια ταπεινή default ψύκτρα της Intel.

1) Ποτέ δεν έχει ανέβει (ως τώρα) πάνω από τους 50 βαθμούς.

2) Εν συγκρίση με τον Opteron 165 στα 2600, το σύστημα ΕΙΝΑΙ πιο γρήγορο. Ενδεικτικά? Δουλεύω καθημερινά το FL Studio 6. Με τον Opteron το πρόγραμμα (καθότι φτιάχνω ΠΟΛΥ βαριά κομμάτια) ΚΟΛΛΟΥΣΕ. Εδώ ΟΥΤΕ 15% στις ίδιες συνθήκες δε χρησιμοποιεί ο επεξεργαστής. Ειλικρινά, δεν το πίστευα όταν άνοιξα τα ίδια αρχεία, στα οποία αναγκαζόμουν να αφαιρέσω εφέ και synthesiser για να παίξουν, όταν τα είδα να παίζουν ΜΕ ΜΕΓΑΛΗ ΑΝΕΣΗ με τον Conroe (ΠΡΙΝ ΤΟΝ ΠΟΥΣΑΡΩ).

3) Τα νορμάλ σκορ της 6600GT ( http://www.xbitlabs.com/articles/video/display/geforce6600g-games_26.html ) στο 3DMARK03 είναι ~7800 στα νορμάλ και πουσαρισμένη ~8700. Εγώ μόλις έτρεξα το πρόγραμμα και έβγαλα πάνω από 9700 με την κάρτα στα DEFAULT και τον CPU στα 3.04

4) Σε καμία περίπτωση δε σου λέω ότι ένας καλός 939 δε φτάνει. ΑΝΤΙΘΕΤΩΣ είναι πολύ δυνατός. Απλά ο Conroe είναι ΠΟΛΥ δυνατότερος.

’φησα να απαντήσω τελευταίο το δικό σου ποστ γιατί γράφεις την προσωπική σου εμπειρία με Conroe και όχι λιβελογράφημα.

Στο θέμα έλλειψης αντικειμενικότητας εκ μέρους μου, θα ήθελα να μου αναφέρεις κάποιες περιπτώσεις όπου κατά τη γνώμη σου δεν ήμουν αντικειμενικός.

Ποτέ δεν αμφέβαλα οτι ο Conroe είναι δυνατότερος επεξεργαστής.

Ανέφερες το FL Studio. Λοιπόν, το κατέβασα (46MB) το εγκατέστησα και το έτρεξα στο δικό μου μηχάνημα αφού αφαίρεσα τον υπερχρονισμό.

Δεν το ξέρω το πρόγραμμα, αλλά το demo αρχείο που έχει μου άρεσε και το άφησα να παίζει όσο έγραφα αυτό το ποστ.

Αν θέλεις στείλε μου ένα δικό σου βαρύ αρχείο να καταλάβω τι εννοείς.

Ή καλύτερα φέρε τα από εδώ να τα επεξεργαστείς στο δικό μου μηχάνημα.

Αμφιβάλλω αν θα δεις διαφορά με το δικό σου Conroe.

Για τις θερμοκρασίες που αναπτύσσουν οι δύο επεξεργαστές δεν νομίζω οτι υπάρχει αξιόλογη διαφορά, ούτε θέμα συζήτησης. Είναι εντάξει.

Θεωρείς το 03 κριτήριο για τα σύγχρονα παιχνίδια. Καλά ...

Τρέξε 05 και σύγκρινε το με το προηγούμενο σύστημα σου. Ξέχασες όμως να μας πεις τι είχες.

Για να εκτιμήσουμε τα γραφικά γράφουμε την αίσθηση που μας αφήνουν τα παιχνίδια.

Γράφεις πως "ο Conroe είναι ΠΟΛΥ δυνατότερος".

Αμφιβάλω για το ΠΟΛΥ, αλλά και δεν με ενδιαφέρει ένας επεξεργαστής μόνος του τι κάνει.

Ο "υπολογιστής" με ενδιαφέρει τι κάνει, πόσο καλά, πόσο γρήγορα και πόσο αξιόπιστα, σε ένα δεδομένο κόστος.

Πιστεύεις οτι ένας "υπολογιστής" βασισμένος στον Conroe είναι ΠΟΛΥ δυνατότερος από έναν 939?

Προσωπικά δεν το ξέρω γιατί δεν έχω κάτσει σε ένα υπολογιστή με Conroe.

Προφανώς προσπαθώ να μάθω από τη δική σου εμπειρία.

Μόνο που θα ήθελα να είναι πιό πειστική.

Με την παρούσα θεωρητική γνώση μου για τους Conroe, αν ήταν να αγοράσω νέο υπολογιστή, θα αγόραζα Conroe.

Αλλά ... μόνο αν ήμουν υποχρεωμένος.

Σε όλες τις άλλες περιπτώσεις θα περίμενα.

Για τους παραπάνω λόγους, δεν πείστηκα από την εμπειρία σου που μας έγραψες εδώ.

Καταγράφηκε όμως στα συν της Conroe πλατφόρμας, όπως και κάθε άλλη θετική γνώμη.

Τίποτα δεν πάει χαμένο.

post-2226-1416072790,6564_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από mariosalice [Σήμερα, στις 14:52]

Μα γιατί έχεις την εντύπωση οτι είμαι fanboy κάποιας εταιρίας?

Με τον τροπο που γραφεις,δεν ειμαι ο μονος που εχει αυτη την εντυπωση

:rolleyes:

Αρχική απάντηση από mariosalice [Σήμερα, στις 14:52]

Core 2 Duo έχουν πάρα πολλοί.

Δες μόνο στο Spi τι γίνεται και θα καταλάβεις.

Σπανια χανω τις εξελιξεις στο spi εδω και σχεδoν 3 χρονια που ειμαι μελος στο lab:D

Και παλι ερχεσαι στα λογια μου αφου αν ολοι αυτοι ειχαν την δινατοτητα να τρεξουν 3D τοτε θα ηταν και εκει διαφορετικα τα αποτελεσματα.

Αρχική απάντηση από mariosalice [Σήμερα, στις 14:52]

Και κάτι ακόμα. Ποιός θα B]επενδύσει σε μητρική με Intel-AMD (Intel επεξεργαστή - AMD κάρτα γραφικών)?

Χαχαχα...καλο...μαλον νομιζες οτι μιλαμε για χρηματιστηριο....αλλα και ετσι να το δεις,σιγουρα περισοτεροι θα "επενδυσουν"σε Conroe platform παρα στο AM2 που ειναι το νεο 754.Βεβαια θα μου πεις "εγω μιλαω για το 939 το οποιο μου κανει την δουλεια μου μια χαρα"αλλα και εγω εχω ενα φιλο που σερφαρει μια χαρα στο net με ενα P3 450 :cool:

Link to comment
Share on other sites

Μάριε, θα σου στείλω με την πρώτη ευκαιρία ένα σχετικά βαρύ κομμάτι να μου πεις εντυπώσεις. Πάντως, για το 2003, δεν είναι καθόλου λίγο να σου δώσει +2000 πόντους από μόνο τον Επεξεργαστή (άσε που δεν έχω και DualDDR, δεν ξέρω πόσο θα μου ανεβάσει και αυτό). Θα τρέξω και το 2005 αλλά θέλω βοήθεια, βρες μου σκορ της 6600GT στο 2005 για να συγκρίνουμε ;)

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω phil οτι ο Conroe είναι Θεός?

Είναι. Όλοι το ξέρουμε.

Γιατί όμως στο 3DMark05 έχεις ακόμα εκείνο το παλιό ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ σκορ με τις gt?

Χάθηκε να μας έδινε η Intel και ένα chipset της προκοπής?

Ξέρεις τι θέλω να πω.

Για το θέμα "χρηματιστήριο", ουσιαστικά τα ίδια λέμε αν το καλοσκεφτείς.

Απλά αλλάζει ο χρονικός ορίζοντας. Προσπαθώ να ανιχνεύσω το μέλλον.

Αυτή τη στιγμή είναι τόσο καλός ο Conroe, που σηκώνει στην πλάτη του και απαλύνει κάθε σαχλαμάρα και ανοργανωσιά στα θέματα μητρική - RAID - γραφικά.

Μέχρι πότε όμως? Για έξη μήνες ακόμα?

Κάτι θα πρέπει να αλλάξει μετά.

Ε θα περιμένω αυτή την αλλαγή από όπου και αν προέρχεται.

Η αλλαγή πλατφόρμας προυποθέτει κόπο, έξοδα, νέο ψάξιμο και διάβασμα.

Γιατί να το κάνω όταν βλέπω ένα θολό μέλλον?

Πιστεύω λοιπόν οτι με τον 939 κάνω τη δουλειά μου, όποια και νάναι αυτή.

Εκτός και αν μιλάμε για υπερχρονισμό επιπέδου.

Και όταν με το καλό ξεκαθαρίσουν τα πράγματα, θάχω κρατήσει και πέντε φράγκα στην άκρη για μια πλατφόρμα ώριμη, που να αξίζει πραγματικά.

Με είδες ποτέ να γράφω για AM2?

Γιατί να ασχοληθώ?

Ασχολούμαι με όποιον και ότι αξίζει.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.