Jump to content



8800 στο πλαισιο!!!!!


kaklas13

Recommended Posts

  • Replies 159
  • Created
  • Last Reply

http://www.dailytech.com/article.aspx?newsid=4812

Εγώ απο αυτό που διάβασα κατάλαβα οτι εννοεί όλο το σύστημα οτι ''τραβάει'' τόσα Watt.

Αυτό είναι και το λογικό.Αλλίως με 2 Χ 8800GTX (2 X 300 = 600Watt) και QX6700 χαθήκαμε...

Link to comment
Share on other sites

Οποιος ενδιαφέρετε για την παρακάτω κάρτα μπορεί να την πάρει 50 ευρώ ποιο φτηνά χρησιμοποιώντας τον κωδικό προσφοράς '' 0623 '' στην online παραγγελία.

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.512571

ισχύς προσφοράς μέχρι 2/12/2006

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από stelmaras

Οποιος ενδιαφέρετε για την παρακάτω κάρτα μπορεί να την πάρει 50 ευρώ ποιο φτηνά χρησιμοποιώντας τον κωδικό προσφοράς '' 0623 '' στην online παραγγελία. http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.512571 ισχύς προσφοράς μέχρι 2/12/2006

Δεν είναι άσχημη προσφορά αλλα με 75 ευρώ παραπάνω κάποιος παίρνει 8800GTX

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από aGka8lz [Χθες, στις 21:49]

ολικη?τι ενοεις?η καρτα μονη της τρωει τοσο υποθέτω~~

Τι λέτε ρε παιδιά? Μια κάρτα 280Watt?? Και ψύχεται με αέρα??? Σκεφτείτε λίγο πριν τα γράψετε... Στο δικό μου σύστημα (Ε6600@3200ΜHz, 7900GT 512, 2GΒ μνήμη, 3 δίσκοι, 2 οπτικά κλπ κλπ...) έχω idle 180W και full load γύρω στα 250... ΟΛΟ το σύστημα...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από vdeseris [Σήμερα, στις 11:53]

Τι λέτε ρε παιδιά? Μια κάρτα 280Watt?? Και ψύχεται με αέρα??? Σκεφτείτε λίγο πριν τα γράψετε... Στο δικό μου σύστημα (Ε6600@3200ΜHz, 7900GT 512, 2GΒ μνήμη, 3 δίσκοι, 2 οπτικά κλπ κλπ...) έχω idle 180W και full load γύρω στα 250... ΟΛΟ το σύστημα...

Εξαιτίας της κάρτας άλλαξα τροφοδοτικό........Τι να λέμε τώρα......Υποσταθμό ΔΕΗς θέλει!

Link to comment
Share on other sites

Σε εμενα παντως με Χ2 3800+@2500Mhz (1,42Vcore),2 optical drives,2 sata HDD,4 fans,2 λαμπες UV,LCD panel και το Enermax Liberty 500w κραταει μια χαρα την 8800GTX.

Ακομα και με τη καρτα στα 640core/530 mem.

Το οτι τραβαει ρευμα, τραβαει, αλλα οχι σε τραγικα επιπεδα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Mainframe [Σήμερα, στις 11:57]

Εξαιτίας της κάρτας άλλαξα τροφοδοτικό........Τι να λέμε τώρα......Υποσταθμό ΔΕΗς θέλει!

Σε Enermax 465 με Conroe στα 4 γίγα παίζει μια χαρά πάντως... Έχουμε γίνει λίγο υπερβολικοί με τα τροφοδοτικά... ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από vdeseris [Σήμερα, στις 12:07]

Σε Enermax 465 με Conroe στα 4 γίγα παίζει μια χαρά πάντως... Έχουμε γίνει λίγο υπερβολικοί με τα τροφοδοτικά... ;)

QFT!

Απλά χρειάζεται να αγοράζουμε ποιοτικά τροφοδοτικά.

Link to comment
Share on other sites

To θέμα με τα τροφοδοτικά και τις κάρτες είναι οι 12άρες, τα έχουμε πει 1000 φορές. Αν βγάζει σωστά Αmps η 12άρα, όσα watt και να έχει το PSU, θα σηκώσει την 8800 και κάθε 8800.

Ελπίζω η AMD να έδωσε στην ΑΤι κανά φως όσον αφορά τις καταναλώσεις πάντως, η nV πάντα βγάζει καλή κατανάλωση, το R600 να μη θέλει τα άντερά του, αμαρτία θα είναι.

Link to comment
Share on other sites

Τα ιδια και εδω 8800gtx και 6600 στα 3,8 μαζι με 4*raptor μια χαρα με enermax 600watt noisemaker.

Μαλιστα στο ιδιο setup εβαλα και το thermaltake το 5,25 psu ειδικα για vga και περα απο αναοδο απλα των τασεων του enermax και καπως πιο κρυα το σημειο τροφοδοσιας της καρτας καμια αλλη διαφορα στο oc τουλαχιστον.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.