Jump to content



64bit Games


mariosalice

Recommended Posts

Με τα Windows XP και τα Vista στα 64-bit, θα έχουμε αύξηση της ταχύτητας εκτέλεσης των παιχνιδιών που έχουν 64-bit κώδικα.

Ποιά όμως είναι αυτά τα παιχνίδια?

64-bit παιχνίδια συμβατά με Windows XP 64 και Vista 64.

  1. Command & Conquer Tiberian Sun
  2. Dark Age of Camelot (Darkness Rising Client) v1.84
  3. Far Cry
  4. FEAR
  5. FEAR Combat
  6. Final Fantasy XI
  7. Guild Wars
  8. Half-Life 2 (Η Steam φορτώνει την 64bit έκδοση του HL2 σε x64)
  9. Indiana Jones and the Emperor's Tomb v1.01
  10. Lego Star Wars
  11. Lego Star Wars ΙΙ
  12. Nexus: The Kingdom of the Winds
  13. Rogue Trooper
    [/list=1]
Link to comment
Share on other sites

64bit to Farcry??? τελικα αυτο το παιχνίδι ήταν πολύ μπροστα απο την εποχή του!!! Μπραβο σε αυτους που φτιαξανε παιχνιδι με @@ και δεν αρκεστικανε μόνο στο promotion(doom3) στα γραφικα κτλ κτλ. All time clasic θα γινει και έρχεται και το Crysis!!! Αρε τι έχει να γίνει...... όλη η βιομηχανια των ηλεκτρονικων υπολογιστών θα περασει τρελή κρίση....κάτι ξερανε αυτοι και το ονομασανε έτσι!!!!:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Αν δεις το Far Cry σε 64bit θα χαζέψεις... Έχουν βάλει τεράστιο LOD, πολύ περισσότερη βλάστηση, περισσότερα ζώα-έντομα-οργανισμούς, καλύτερα textures παντού, είναι υπέροχο. Τώρα που έχω 2ο δίσκο ψήνομαι να βάλω τα 64bit μόνο και μόνο για αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gznp [Σήμερα, στις 18:06]

Αν δεις το Far Cry σε 64bit θα χαζέψεις... Έχουν βάλει τεράστιο LOD, πολύ περισσότερη βλάστηση, περισσότερα ζώα-έντομα-οργανισμούς, καλύτερα textures παντού, είναι υπέροχο. Τώρα που έχω 2ο δίσκο ψήνομαι να βάλω τα 64bit μόνο και μόνο για αυτό...

Έχεις παίξει FarCry σε 64bit??? Ρωτάω γιατί είμαι αρρωστάκι του FC και μ ενδιαφέρει ιδιαίτερα.

Να φανταστείς παίζω online καθημερινά επί ένα χρόνο και μου είναι δύσκολο να ασχοληθώ με άλλο παιχνίδι!!!

Link to comment
Share on other sites

Είμαι εδώ και μια βδομάδα με τα Windows XP Pro x64.

Τα έβαλα δοκιμαστικά μέχρι να έρθουν τα Χ64 Vista, ώστε να έχω μια ιδέα από τα 64μπιτα παιχνίδια και τα προγράμματα.

Η αίσθηση είναι άλλο πράγμα.

Είναι σαν να αγόρασα καινούργιο υπολογιστή.

Link to comment
Share on other sites

Kαιρος να κανω μια χαζη ερωτηση:Με ενα παιχνιδι που εχει το πατς για 64μπιτ θα εχουμε δηλαδης καλυτερη ποιοτητα γραφικων με την ιδια ταχυτητα και την ιδια καρτα γραφικων?

Link to comment
Share on other sites

από τι έχω καταλάβει σε windows 64bit μερικά games έχουνε διαφορές. ίσως καλύτερες επιδόσεις. ίσως καλύτερη υλοποίηση γραφικών κτλ αλλά ίσως και τίποτα, ή ακόμη και χειρότερα μπορεί να είναι. Δέ ξέρω δεν έχω δοκιμάσει, αλλά θα βάλς άλλο 1 σκλερό στο μηχάνημα να το κάνω Dual-Boot να δοκιμάσω.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έκανα.

Τα έβαλα σε ένα παλιό σκληρό που είχα.

Ο σκληρός αυτός δεν πιάνει με τίποτα την ταχύτητα του Raid-0, όπου έχω τα Χ32 Windows XP, αλλά το Half Life 2 πετάει. Θα δοκιμάσω και το battlefield.

@ SlotKiller

Το μηχάνημα που έχεις είναι περίπου ίδιο με το δικό μου.

Δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα.

Εμένα πάει σφαίρα, ότι και να κάνω.

Μήπως έχεις παραφορτώσει τη registry με απίστευτα buggy προγράμματα?

Έχω το Avast για ιούς. Εσύ ποιό έχεις στα 64 bit?

Link to comment
Share on other sites

Το μηχανημα δεν ειναι ακριβως της υπογραφης :o

Πρεπει καποια στιγμη να κανω ενα update.

Opteron 165 στα 2800 με 2gb μνημη ειναι και παλι σερνονται.. απλα θελει φορματ και βαριεμαι ελεινα.

AV το nod32

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.