Jump to content



Πόσα "σκάσατε" για το pc τον τελευταίο χρόνο;


gdp77

Πόσα δώσατε για hardware τον τελευταίο χρόνο; (όχι επαγγελμ  

278 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

το χρόνο που πέρασε έχω δώσει κοντά ή και παραπάνω απ τα 3000

Μόνο η μετάβαση σε conroe που έκανα την άνοιξη πήγε 2000..

Πολλά λεφτά ρε γμτ...αλλά τι να κάνουμε...

Καλά να μαστε(να χουμε την υγεια μας δλδ) να μπορούμε να τα δίνουμε όπου γουστάρουμε και όχι σε τπτ νοσοκομεία...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 182
  • Created
  • Last Reply

πανω απο 2000 κ απο μενα απο περσυ ( τετοια εποχη περιπου) μεχρι τωρα

cpu 6400 : 230E

g.skill pc6400 : 290E

ds4 : 160E

hiper 730W : 145E

8800Gtx : 525E

3 δισκοι : 150E

keyboard : 25E

zalman :55E

LG 226WTQ : 340E

abit p35pro : 149E

external case : 35E

chieftech case: 70Ε

6600gt pcie : 80E

Στο περιπου καπου στο 2400

Δε μου ρχεται κατι αλλο :p

Link to comment
Share on other sites

M'αρέσει που στην αρχή ήμουνα έτοιμος να πω γύρω στα 3χιλιάρικα.... :D αλλα είπα να κάνω κανα υπολογισμό πρώτα.... Εντυπωσιάστηκα πάντως.... 'Nταξ πάντως... εγω τα πηρα και ΟΛΑ απο την αρχή... ουτε βίδα δεν κράτησα απο τον παλιό... και ουσιαστικά έκανα και 1 φορά αναβάθμιση....

Link to comment
Share on other sites

Καλα βλέπω τα ποσά που σκάσατε για τους υπολογιστές και τρελάθηκα :p

και μετά μου φάνηκαν πολλά τα δικά μου 700 !!!!!

Μήπως δεν πρέπει να δίνουμε τόσα πολλά λεφτά για τους υπολογιστές?

Γιατι το καλύτερο τέλος δεν έχει....

Link to comment
Share on other sites

Φιλέ HcR οσον αφορά τα ποσά, ο ΑΝ7 OverClocker το εθεσε με αισθηση χιουμορ...εγώ θα το θέσω διαφορετικά και πιο ρεαλιστικά στην δική μου περίπτωση....

Πέρυσι έδωσα τα 4πλάσια λεφτά απο ότι έχω δώσει μέχρι τώρα σε H/Y για σπουδές... απο την τσέπη μου... και καλά ως επένδυση.... και πήρα τα @@@@ μου....

Φέτος είπα οτι θα ασχολήθώ με το hobby μου επιτέλους και δεν θα κάτσω να σκάσω και πολύ για το κόστος... αρκετά... και σε πληροφορώ οτι χαίρομαι κάθε μέρα με κάθετι που αγοράζω...γιατί ειναι πιο χειροπιαστά αυτά που παίρνω πίσω....

1) Το χαιρομαι σαν μικρό παιδί

2) Δεν εχω hang-over την επόμενη μέρα

3) Δεν εξαρτώμαι απο κανένα φυσικό πρόσωπο για να περάσω καλά πέρα εμού ....

3) Με κρατάει στο σπίτι μου...

4) Με καταλαβαίνει και με ηρεμεί οταν γυρίζω από την δουλειά

5) Ειναι ελάχιστες οι φορές που με απογοητεύει....

6) Με κάνει υπερήφανο...

Ολα ειναι σχετικά, θέμα επιλογών, προτεραιοτήτων, συνθηκών ζωής, προσωπικών αναγκών και timing....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από perp

Φιλέ HcR οσον αφορά τα ποσά, ο ΑΝ7 OverClocker το εθεσε με αισθηση χιουμορ...εγώ θα το θέσω διαφορετικά και πιο ρεαλιστικά στην δική μου περίπτωση....

Πέρυσι έδωσα τα 4πλάσια λεφτά απο ότι έχω δώσει μέχρι τώρα σε H/Y για σπουδές... απο την τσέπη μου... και καλά ως επένδυση.... και πήρα τα @@@@ μου....

Φέτος είπα οτι θα ασχολήθώ με το hobby μου επιτέλους και δεν θα κάτσω να σκάσω και πολύ για το κόστος... αρκετά... και σε πληροφορώ οτι χαίρομαι κάθε μέρα με κάθετι που αγοράζω...γιατί ειναι πιο χειροπιαστά αυτά που παίρνω πίσω....

1) Το χαιρομαι σαν μικρό παιδί

2) Δεν εχω hang-over την επόμενη μέρα

3) Δεν εξαρτώμαι απο κανένα φυσικό πρόσωπο για να περάσω καλά πέρα εμού ....

3) Με κρατάει στο σπίτι μου...

4) Με καταλαβαίνει και με ηρεμεί οταν γυρίζω από την δουλειά

5) Ειναι ελάχιστες οι φορές που με απογοητεύει....

6) Με κάνει υπερήφανο...

Ολα ειναι σχετικά, θέμα επιλογών, προτεραιοτήτων, συνθηκών ζωής, προσωπικών αναγκών και timing....

Σωστος :T: :clap:

Link to comment
Share on other sites

κοιτα να δεις πάνο,

Δεν το είπα τελείως χιουμοριστικά.

Απλά όσο πιο μικρός είσαι τόσο λιγότερη σημασία δίνεις σε πράγματα που σε κάνουν να χαλαρώνεις.

Εμένα προσωπικά το αυτοκίνητο και το PC μεχαλαρώνουν απίστευτα...

Σε αντίθεση με τις γυναίκες που με τσιτώνουν αφάνταστα...αλλά είναι γλυκό τσίτωμα :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ΑΝ7 OverClocker [Σήμερα, στις 19:28]

κοιτα να δεις πάνο,

Δεν το είπα τελείως χιουμοριστικά.

Απλά όσο πιο μικρός είσαι τόσο λιγότερη σημασία δίνεις σε πράγματα που σε κάνουν να χαλαρώνεις.

Εμένα προσωπικά το αυτοκίνητο και το PC μεχαλαρώνουν απίστευτα...

Σε αντίθεση με τις γυναίκες που με τσιτώνουν αφάνταστα...αλλά είναι γλυκό τσίτωμα :p

Don't worry σε επιασα man ;) .... Ετσι ειναι ρε Ακη οπως τα λες... οταν εισαι μικρός δεν σε νοιάζουν τέτοια θέματα....οσο μεγαλώνεις αλλάζουν τα πράγματα και αυτό μετά βεβαια εχει να κάνει και στο budget που διαθέτεις για κάτι που σε ευχαριστεί.... Ειπες ακριβώς τα 2 που με χαλαρώνουν και μένα.... :T: Οι γυναίκες ειναι άλλη φάση.... :p

Link to comment
Share on other sites

@perp + AN7

Συμφωνω και επαυξανω

Οσο για το αν ειναι πολλα ή λιγα τα λεφτα που δινει ο καθενας,οποιο χομπι και αν επιλεξετε αν εχετε σκοπο να ασχοληθειτε σοβαρα,θα πρεπει να δωσετε καποια χρηματα για εξοπλισμο,μαθηματα ενδεχομενως,συμμετοχες/συνδομες,μεταφορικα κλπ κλπ.Δεν νομιζω οτι υπαρχει καποιο χομπι που να ειναι οικονομικο απο τη στιγμη που το παιρνεις στα σοβαρα και ασχολεισαι τακτικα με αυτο.

Και μια διαφορα,καλο πχ το ψαροντουφεκο,η ελευθερη πτωση,η ορειβασια,το wind surf,ακομα και το 5Χ5 με τους κολλητους αλλα μπορεις να τα κανεις αυτα καθε μερα μετα τις υποχρεωσεις σου,χειμωνα-καλοκαιρι,μερα-νυχτα??

Πιστευω λοιπον οτι για τα χρηματα που δινουμε καλυπτουμε πληρως τον ελευθερο μας χρονο με τα PC,ενω με καποιο αλλο χομπι μπορει να διναμε τα ιδια χρηματα και να μας κραταγε απασχολημενους πχ 5,10...30 ωρες το μηνα

ΥΓ. Μοναδικη εξαιρεση αποτελει το WOW,που απαιτει περιπου 200Ε ετησιως και δεν προλαβαινεις ουτε να κοιμηθεις :tomato:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πρώτη φορά σήμερα είδα το συγκεκριμένο θρετ και σκέφτηκα να μαζέψω αποδιξεις από Πέρσι τέτοιο καιρό περίπου ,το ήξερα οτι το εχω παρακάνει , αλλά το τελικό πόρισμα με άφησε με το στόμα ανοιχτό , η ετυμηγορία είναι μάλλον μου χρειάζεται ψυχίατρος , μόλις πάρω κάτι μου μπαίνει στο μυαλό κάτι άλλο .

Αναλυτικά :

Creative x-fi 105

2 WD 320GB 210

WD Raptor 150 200

WD 500gb 125

CM Stacker 220

Αναβαθμιση C2D ( βλεπε υπογρφη ) 510

8800 GTS 470

HD2900XT 340

Enermax Galaxy 850 210

Οθονη ΕΙΖΟ S2411 1.260

Oθονη LG 19" 330

CPU AMD FX60 + 2GB mem 230

Πραγματακια για την υδροψυξη 125

Πραγματακια για τον Laptop 110

2 DVDRW Sony 60

Mouse G5 65

Πολυμηχανημα HP 140

UPS + πολυμπροζο 90

Modem zyxel ADSL2+ 110

Υχεια Logitec Z 160

Υχεια Creative 60

Υχεια Trust 40

IP phone 30

5 120mm Fan 50

2 μημες CF 4GB 140

Συνολο 5.390 ευρω

Την τηλεόραση Samsung LE40F71B 1080p που είχε 2.800 ευρώ, δεν την μετράω για οθόνη γιατι δεν ειναι συνέχεια συνδεδεμένη .

Link to comment
Share on other sites

Με ψησατε και εμενα να τα ψαξω τις αποδειξεις:p

Εχουμε λοιπον:

Eizo 19" 1931SH-BK <509> :worship: :worship:

Logitech X-540 5.1 <85> :banging:

Crucial 2x1GB DDR2 667 <76>

Avertv Hybrid+Fm Tuner <95>

LG DVDRW-DL <49>

Mic Logitech <11> :p

Laptop Dell Inspiron 6400 <513> (Φοιτητικη Προσφορα FTW:P :p )

Corsair So-Dimm 2x1GB DDR2 667 <78>

Συνολο 1.416 ευρω

F@k, δεν περιμενα να ειναι τοσα πολλα:hehe:

Αρχική απάντηση από angel_f

Συνολο 5.390 ευρω

:o :O :o

Man, ξοδεψες σχεδον οσα οσα ξοδευω εγω ολο το χρονο (νοικια+λογαριασμοι+εξοδα+everything).

That 's kapsimo:)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από angel_f [Σήμερα, στις 01:35]

Συνολο 5.390 ευρω

Την τηλεωραση Samsung LE40F71B 1080p που ειχε 2.800 ευρω, δεν την μετραω για οθονη γιατι δεν ειναι συνεχεια συνδεμενη .

Πω πω νουμερο... :blink:

Ωραίος...

η ετιμηγορια ειναι μαλων μου χρειαζετε ψυχιατρος

Μάλλον χρειάζεσαι ορθογραφικό λεξικό lol :p

"αποδιξεις, περισι, τετιο, ανιχτο, μαλων, χρειαζετε, μπενει, αλο, Αναλιτικα, τηλεωραση"
Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από alexis2044 [Σήμερα, στις 02:22]

Πω πω νουμερο... :blink:

Ωραίος...

Μάλλον χρειάζεσαι ορθογραφικό λεξικό lol :p

Καλά λες , εκτός απο τον ψυχίατρο εχθές το βράδυ μου έλειπε και το λεξικό ( το γ@μ@gmail δεν δούλευε )

Anyway το διόρθωσα σήμερα :p :P :p :P

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.