Jump to content



Πόσα "σκάσατε" για το pc τον τελευταίο χρόνο;


gdp77

Πόσα δώσατε για hardware τον τελευταίο χρόνο; (όχι επαγγελμ  

278 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Replies 182
  • Created
  • Last Reply

Φέτος μαζεύτηκα αρκετά. Ήθελα όσο το δυνατόν να κρατήσω με αυτά που έχω χωρίς να δώσω τπτ. Μόνο ένα δίσκο άλλαξα και ένα πληκτρολόγιο. Δεν θυμάμαι κάτι άλλο. Σύνολο σίγουρα όχι πάνω απο 200...

Τελικά πάντως δεν είναι και τόσο δύσκολο να κάνεις οικονομία... Προσπαθήστε το! :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από dellman

Συνολικά πάνω από 5 χιλιάρικα

Κατα τα άλλα δεν έχει λεφτα ο λαουτζίκος.....εε ρε που πανε τα ευρά ωρε σύντεκνοι? τα ριαρια ριαρια ριαρια, τα ριαρια πεντολυρα και πούντα.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, για να δίνει ο άλλος τόσα λεφτά (5k - 9k) για να περνάει την ώρα του με κάτι που του αρέσει (γιατί το poll δεν περιλαμβάνει αναβάθμιση για επαγγελματικούς λόγους), συμβαίνει ένα από τα τρία :

1) Φορολογική δήλωση άνω των 30k

2) Τρελή φοροδιαφυγή

3) Τρελή αρρώστια

Οπότε όταν αναφέρετε ότι δώσατε τέτοια ποσά για pc, ας μας αναφέρετε και σε ποια από τις τρεις κατηγορίες ανήκετε...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gdp77

Κοίτα, για να δίνει ο άλλος τόσα λεφτά (5k - 9k) για να περνάει την ώρα του με κάτι που του αρέσει (γιατί το poll δεν περιλαμβάνει αναβάθμιση για επαγγελματικούς λόγους), συμβαίνει ένα από τα τρία :

1) Φορολογική δήλωση άνω των 30k

2) Τρελή φοροδιαφυγή

3) Τρελή αρρώστια

Οπότε όταν αναφέρετε ότι δώσατε τέτοια ποσά για pc, ας μας αναφέρετε και σε ποια από τις τρεις κατηγορίες ανήκετε...

Και εσένα τι σε νοιάζει γιατί ο άλλος έδωσε τόσα λεφτά?ο καθένας έχει τους λόγους του είτε σου αρέσει είτε όχι. Ο καθένας κάνει τις επιλογές του, αν δε σου αρέσουνε αυτά που ακούς δεν είσαι υποχρεωμένος να τα διαβάζεις....

Link to comment
Share on other sites

ηρεμια ρε παιδια! παντως οντως ειναι αρκετα ως πολυ τσιμπιμενα τα 5 χιλιαρικα το χρονο...καπου 400 το μηνα δλδ...ε δεν ειναι και οτι πιο νορμαλ..πρεπει να κανεις γερουτσικη μπαζα καθε μηνα για να δινεις 400 για το πισι σου....εγω με 400 βγαζω το μηνα(χωρις νοικι και λογαριασμουσ) οποτε εμενα μου κανει καπως αλλα σε αλλον οχι...αν δε δουλεβεισ η εχεις μαγαζι με πισι τοτε δε σου κοστιζουν 5000 αλλα αρκετα λιγοτερο

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν τα υπολόγισα καλύτερα χθες είναι γύρω στα 9. 6 χιλιάρικα στο Πλαίσιο και τα άλλα γύρω γύρω.

Ανήκω στην κατηγορία 3 και είμαι καλά πολύ καλά. Όσο για εισοδήματα στην Ελλάδα είμαστε, από την κύρια δουλειά βγάζω λίγα....

Link to comment
Share on other sites

Και εσένα τι σε νοιάζει γιατί ο άλλος έδωσε τόσα λεφτά?ο καθένας έχει τους λόγους του είτε σου αρέσει είτε όχι. Ο καθένας κάνει τις επιλογές του, αν δε σου αρέσουνε αυτά που ακούς δεν είσαι υποχρεωμένος να τα διαβάζεις....

Δεν καταλαβαίνω γιατί αυτό το υφάκι. Μια εκτίμηση έκανα. Δεν επιτέθηκα σε κανένα. Μαγκιά του οποιανού έχει και τα τρώει όπου θέλει. (Αρκεί να μην τα κλέβει)...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gdp77

Δεν καταλαβαίνω γιατί αυτό το υφάκι. Μια εκτίμηση έκανα. Δεν επιτέθηκα σε κανένα. Μαγκιά του οποιανού έχει και τα τρώει όπου θέλει. (Αρκεί να μην τα κλέβει)...

Nαι αλλά να προσέχεις και εσύ τι γράφεις, έτσι πως τα γράφεις ουσιαστικά προσβάλεις όσους έχουνε δώσει κάποια χρήματα, γιατί απαραίτητα να ανήκουνε σε μια από τις 3 κατηγορίες που έθεσες?Εμένα δε με αφορά βέβαια, αλλά να ξέρεις ότι πρώτος με τον τρόπο που τα γραψες προκάλεσες...

Link to comment
Share on other sites

@ ergotelis

Nαι αλλά να προσέχεις και εσύ τι γράφεις, έτσι πως τα γράφεις ουσιαστικά προσβάλεις όσους έχουνε δώσει κάποια χρήματα, γιατί απαραίτητα να ανήκουνε σε μια από τις 3 κατηγορίες που έθεσες

Ok. Ή εγώ δεν καταλαβαίνω τι γράφω πλέον, ή οι άλλοι έχουν πρόβλημα να καταλάβουν ελληνικά. Γράψε μου ΤΩΡΑ πού είναι το προσβλητικό σχόλιο.

Όσο για τις τρεις κατηγορίες, δεν είδα κανέναν άλλο να διαμαρτύρεται.... Θεωρείς ότι υπάρχει και άλλη κατηγορία; Γράψε τη τότε. ΚΑΝΕ ΈΝΑ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΟ σχόλιο και σταμάτα να spam-άρεις.

@ astrolabos

Και να τα κλέβει και να στο πεί, τι θα κάνεις;

Δεν είναι δουλειά μου να κάνω τίποτα. Έγραψα :

Μαγκιά του οποιανού έχει και τα τρώει όπου θέλει. (Αρκεί να μην τα κλέβει)...

Εννοώ ότι αναγνωρίζω ως μάγκα όποιον τα έχει και τα τρώει. Έβαλα και την παρένθεση για να εξαιρέσω τους κλέφτες, τους οποίους σαφώς δεν αναγνωρίζω ως μάγκες, αλλά ως απατεώνες που πρέπει να μπουν φυλακή. Διαφωνείς σε κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gdp77

Ok. Ή εγώ δεν καταλαβαίνω τι γράφω πλέον, ή οι άλλοι έχουν πρόβλημα να καταλάβουν ελληνικά. Γράψε μου ΤΩΡΑ πού είναι το προσβλητικό σχόλιο.

Όσοι δε κάνουνε φορολογική δήλωση πάνω από 30000 ευρώ δε σημαίνει ότι είναι φοροφυγάδες ή τρελλά άρρωστοι που δώσανε τόσα λεφτά....

Είναι άσχετη επί του θέματος η κουβέντα,δε θα τη συνεχίσω, ωστόσο ξεκίνησες με το να πας να κατηγοριοποιήσιες κάποιους που έχουνε δώσει πολλά επειδή έτσι γουστάρουνε, σε κατηγορίες προσβλητικές.

Και τέλος εσύ κάνεις κατηγοριοποίησεις, δε θα προσθέσω και άλλη κατηγορία στο πόστ σου γιατί το θεωρώ ανούσιο.

Link to comment
Share on other sites

1η κατηγορία : Φορολογική δήλωση πάνω από 30k . Πού είναι η προσβολή;

2η κατηγορία : Φοροδιαφυγή. Δηλαδή έχεις τρελά λεφτά, δεν ανήκεις όμως στην κατηγορία 1 γιατί δεν τα δηλώνεις. Πού είναι η προσβολή; ( Και μη μου πει κανένας ότι εγώ δηλώνω 29k... εντάξει ,τα "30k" ένα στρογγυλό νούμερο είναι)...

3η κατηγορία : Πώς λέμε "κολλημένος με την μπάλα"; Ε, "κολλημένος με τα pc"... Προτιμάς το pc σου να είναι state of the art και να πεινάς ή να μην έχεις ρούχα να βάλεις... Πού είναι η προσβολή;

Link to comment
Share on other sites

O καθένας κάνει τις επιλογές του και τα χαλάει όπου θέλει...

Το θέμα απο οτι κατάλαβα είχε χαρακτήρα δημοσκόπησης και όχι εντυπωσιασμού.

Σίγουρα κάποιοι θα ενοχληθούν απο τα ποσά που λέγονται...

Αν θέλεις φιλε gdp77 πες μας εσύ πόσα χάλασες για pc (όπως μας είπες 750) και το θέμα τελειώνει.

Τι σε νοιάζει πόσα χάλασε ο καθένας και με τι τρόπο , τα χάλασε , τελος.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.