Jump to content



Need for Speed: Pro Street


BILL5

Recommended Posts

  • Replies 551
  • Created
  • Last Reply

δεν ξέρω μήπως είναι και ιδέα μου

αλλά με όλα low πάει αρκετά καλά

σε ένα D 830,2GB μεgeforce 6600,

πάει στρωτά σε 1650χ1050

αν κάνω το λάθος να ανεβάσω τα πάντα πρέπει να ξεκινάει με υποδιαστολή στα fps

χωρίς πρώτο ψηφίο..... :cry:

εμένα καλό μου φάνηκε αν και κάπως φορτωμένο 795MB για 2 πίστες???

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ghost

Και εγώ που έχω 3500+, 2gb ram,7800gt, vista32 τα έριξα όλα στο low/off στην 1024χ768 για να παίξω την πίστα με τα laps (στην άλλη έπαιζε και με τα settings για το αμάξι στο high) αλλά και πάλι όταν υπάρχουν στην οθόνη πάνω από 2 αμάξια ψιλοκολλάει.

Σε 1680χ1050 ολα τερμα με την 1950xtx, x2 στα 2.8ghz, 2gb ram και vista32... ολα αψογα!

Τα γραφικα ειναι πολυ ομορφα και δεν καταλαβαινω γιατι σε καποιους δεν αρεσαν... δλδ το carbon ειχε καλυτερα? δε νομιζω.

Τωρα για την οδηγηση... θελει τιμονιερα... ειδικα στην πρωτη πιστα.....

Link to comment
Share on other sites

:wall: :wall: Ξέχασα το λινκ http://www.flickr.com/photos/9049974@N03/sets/72157601831380970/

Τα γραφικά είναι αρκετά καλά. Ο χειρισμός όμως μου φάνηκε απαίσιος. Έπαιξα με το χειριστήριο του 360. Και σε racer και σε king μου φάνηκε πολύ μούφα. Για το αν με τιμονιέρα βελτιώνεται δεν ξέρω..

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατέβασα ακόμα το demo αλλά διαβάζω όλες αυτές τις απόψεις και έχω λίγο μπερδευτεί.

Είναι ή δεν είναι ρεαλιστικό? Δεν υπάρχει για μένα το "είναι "λίγο" ρεαλιστικό", υπάρχει το είναι ρεαλιστικό και το δεν είναι ρεαλιστικό.

Δε ζήτησα κανέναν pro simulator αλλά κάτι σαν το Porsche π.χ. που διάβαζα άρθρο του Walter Rohl για το πως οδηγείται μια Carrera RS γρήγορα και η ομοιότητα με το παιχνίδι ήταν απλά απίστευτη.

Εδώ τι έχουμε λοιπόν? Κόσμο που παραπονιέται επειδή η arcadίλα έφυγε και τη θέση της πήρε ο ρεαλισμός ή κόσμο που παραπονιέται επειδή ο χειρισμός είναι τόσο ψεύτικος λες και παίζω Trackmania με δόσεις από F-Zero π.χ.?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gznp [Σήμερα, στις 19:40]

Δεν κατέβασα ακόμα το demo αλλά διαβάζω όλες αυτές τις απόψεις και έχω λίγο μπερδευτεί.

Είναι ή δεν είναι ρεαλιστικό? Δεν υπάρχει για μένα το "είναι "λίγο" ρεαλιστικό", υπάρχει το είναι ρεαλιστικό και το δεν είναι ρεαλιστικό.

Δε ζήτησα κανέναν pro simulator αλλά κάτι σαν το Porsche π.χ. που διάβαζα άρθρο του Walter Rohl για το πως οδηγείται μια Carrera RS γρήγορα και η ομοιότητα με το παιχνίδι ήταν απλά απίστευτη.

Εδώ τι έχουμε λοιπόν? Κόσμο που παραπονιέται επειδή η arcadίλα έφυγε και τη θέση της πήρε ο ρεαλισμός ή κόσμο που παραπονιέται επειδή ο χειρισμός είναι τόσο ψεύτικος λες και παίζω Trackmania με δόσεις από F-Zero π.χ.?

Είναι το δεύτερο που λες με μια μικρή δόση από συγκρουόμενα του luna park. :upside:

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να πω ακομα για το gameplay ...(μιας και παλευω να κανω αλλου ποστ)..

αλλα απο μουσικη ...very nice.

Iδιως το kiss kiss..

(ασχετο ...αλλα το ακουω τωρα και μου τραβηξε την προσοχη...)

Θα επανελθω .

edit

επανηλθα..

Νομιζω ηταν ενα βηματακι μπροστα σε σχεση με τα παλιοτερα nfs οσο αφορα το χειρισμο.

(με τιμονιερα)

Πιο βαρυ απο το dirt ..δεν 8α το λεγα...αδικαιολογητα βαρυ ομως θα το λεγα.

(ιδια fps στα 1680χ1050 με ολα on/high και 2χΑΑ)

Επι τη ευκαιρια....εχει replay??Δεν το προσεξα.

Link to comment
Share on other sites

O χειρισμός είναι όντως λίγο περίεργος. Με τιμονάκι όμως παλεύεται αν το συνηθίσεις.

Τα γραφικά πολύ όμρφα αλλά αδικαιολόγητα βαρύ. Πιο βαρύ από το DiRT μου φάνηκε ενώ δεν έχει καλύτερα γραφικά. Το ΑΑ το σκοτώνει. Στα 1600x1200 τα fps μειώθηκαν στο μισό με ΑΑ. Το λες "playable" αλλά καλύτερα μπόλικα fps χωρίς AA παρά ΑΑ και μισά frames.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να πω. Καλο ειναι για demo. Οντως ειναι πολυ μεγαλο σε μεγεθος μονο για 2 πιστες - αγωνες. Και για την καρτα που εχω τωρα, μια χαρα το ετρεξα. Ο χειρισμος θα συμφωνησω με τους περισσοτερους που λενε οτι ειναι περιεργος. Ισως γιατι εχουμε συνηθισει τα προηγουμενα NFS και γι' αυτο. Μου μοιαζει με simulation (αν μπορω να το πω αυτο). Ο πρωτος αγωνας ειναι λιγακι ζορικος η αληθεια ειναι αλλα ισως συμβαλλει και η BMW. Ενω η δευτερη μοιαζει να ειναι πιο ευκολη λογω του GT-R.

Link to comment
Share on other sites

To μέγεθος έχει να κάνει με την μηχανή απεικόνισης και όχι με τις 2 πίστες ...

Οντως ο χειρισμός στο πληκτρολόγιο είναι περίεργος ...

Τώρα τιμόνι , ακόμα αγοράζω ...

Link to comment
Share on other sites

Τα έχω βάλει όλα φουλ @1280χ1024 και τρέχει νεράκι. Με το φραπς δεν μέτρησα, θα ποστάρω όμως ασαπ. Αν το παρατηρήσατε, το παιχνίδι κάνει πολύ καλή χρήση των δύο πυρήνων. Πάντα χρησιμοποιεί τον επεξεργαστή 100%, ακόμα και στα μενού:confused:

Link to comment
Share on other sites

Κατι συμβαινει με τους amd, ΔΕΝ εξηγειται διαφορετικα, εχω εντελως ελεεινα fps σε 1600*1200 και 1280, επρεπε να τα βαλω ολα low για να νιωσει, απτην αλλοι οι κατοχοι c2d με την ιδια καρτα παιζουν σε high και 1920 wtf

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από GruntGR [Σήμερα, στις 01:56]

Κατι συμβαινει με τους amd, ΔΕΝ εξηγειται διαφορετικα, εχω εντελως ελεεινα fps σε 1600*1200 και 1280, επρεπε να τα βαλω ολα low για να νιωσει, απτην αλλοι οι κατοχοι c2d με την ιδια καρτα παιζουν σε high και 1920 wtf

ΛΕΩ και εγώ, γιατί στο τέλος θα τραβήξω τα βυζιά μου :hehe: Oλοι λένε ότι τους τρέχει νεράκι και εμένα είτε βάλω 1280χ1024 όλα full είτε βάλω 800χ600 (ναι 800χ600 !!) όλα low πάει με κολλημένα 15-20 fps το καταραμένο, τη στιγμή που το crysis πιάνει στην 1280χ1024 όλα low εκτός απο 3 medium (που δεν θυμάμαι ποια είναι :p ) ~25 fps !!

Το σύστημα είναι AMD 3500+ , 2GB DDR400, 7800GT.

Βέβαια εγώ έχω quad μαζί με τα παρελκόμενα στις κούτες τους απλά δεν έχω βρει χρόνο να τον στήσω με τη σχολή ! :p :P

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από JohnG85 [Σήμερα, στις 00:04]

ΛΕΩ και εγώ, γιατί στο τέλος θα τραβήξω τα βυζιά μου :hehe: Oλοι λένε ότι τους τρέχει νεράκι και εμένα είτε βάλω 1280χ1024 όλα full είτε βάλω 800χ600 (ναι 800χ600 !!) όλα low πάει με κολλημένα 15-20 fps το καταραμένο, τη στιγμή που το crysis πιάνει στην 1280χ1024 όλα low εκτός απο 3 medium (που δεν θυμάμαι ποια είναι :p ) ~25 fps !!

Το σύστημα είναι AMD 3500+ , 2GB DDR400, 7800GT.

Βέβαια εγώ έχω quad μαζί με τα παρελκόμενα στις κούτες τους απλά δεν έχω βρει χρόνο να τον στήσω με τη σχολή ! :p :P

Κανε μου την χαρη να δοκιμασεις λιγο την καινουργια καρτα χωρις να αλλαξεις πρωτα cpu, ειμαι περιεργος να δω ποσο πιο αισχρα θα τρεξει :p

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.