Jump to content



Need for Speed: Pro Street


BILL5

Recommended Posts

  • Replies 551
  • Created
  • Last Reply

ε τοτε γιατι στον αδερφο μου με 512 πηγαινε ελεινα σπαστα με την 7600 ενω εγω με 8600 ειμαι πολυ καλητερα? ναι οκ δε λεω εχει σελερον αλλα δεν ειναι οτι κοβει την 7600 κατα τα αλλα στη μνημη εχουμε μεγαλη διαφορα σε σχεση με τις καρτες δλδ

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα την 7800gt μου στο pc ενός φίλου μου με A64 6000+ και 4gb ram και οι διαφορές ήταν τεράστιες.Το παιχνίδι έτρεχε σχεδόν με όλα στο full πιο ομαλά από ότι στον δικό μου με όλα στο low (στην ίδια ανάλυση -1024χ768).Μάλλον το παιχνίδι χρειάζεται δυπύρηνο για να τρέξει:cry:Καλά την είχα γλυτώσει τόσα χρόνια την αναβάθμιση του επεξεργαστή αλλά μάλλον ήρθε η ώρα μου φαίνεται...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από GruntGR [Σήμερα, στις 02:14]

Κανε μου την χαρη να δοκιμασεις λιγο την καινουργια καρτα χωρις να αλλαξεις πρωτα cpu, ειμαι περιεργος να δω ποσο πιο αισχρα θα τρεξει :p

Η κάρτα γραφικών είναι το μόνο υποσύστημα που δεν έχω αγοράσει οπότε θα σε απογοητεύσω ! Εχω cpu, mobo, ram. Αυτό γιατί με βασανίζει το δίλημμα 8800GT τώρα ή υπομονή ένα μήνα για να τη συγκρίνω ποιοτικά και οικονομικά με την καινούρια 8800GTS G92 και να επιλέξω ? Και επειδή ένας μήνας δεν είναι τίποτα είπα να περιμένω !

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Jos3ph [Σήμερα, στις 13:06]

Και σε μένα 1440x900 όλα full 60fps ( fraps )... το σύστημα το βλέπετε κάτω ...

Κάτι δεν πάει καλά εδώ. Εγώ δεν μπορώ να δω 60fps@1440x900 με τα μισά options απενεργοποιημένα και εσύ έχεις 60 σε full; Και έχω ένα ζευγάρι απο την κάρτα που λες στο sign σου με ενα C2D@3Ghz.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από tolis86 [Σήμερα, στις 13:46]

ε τοτε γιατι στον αδερφο μου με 512 πηγαινε ελεινα σπαστα με την 7600 ενω εγω με 8600 ειμαι πολυ καλητερα? ναι οκ δε λεω εχει σελερον αλλα δεν ειναι οτι κοβει την 7600 κατα τα αλλα στη μνημη εχουμε μεγαλη διαφορα σε σχεση με τις καρτες δλδ

Οκ σταματα το εκει, ανεξαρτητως καρτας το παιχνιδι πρεπει να θελει τρελη cpu δεν εξηγειται διαφορετικα, παρομοια συστηματα εχουμε με τον jimmyfox και εχουμε φαει και οι 2 τρελη ηττα, παλι καλα που το juiced 2 ειναι πιο φρεσκο,τιγκα στα μωρα και τρεχει κολλημενο στα 30 :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Nik0s [Χθες, στις 21:02]

Κάτι δεν πάει καλά εδώ. Εγώ δεν μπορώ να δω 60fps@1440x900 με τα μισά options απενεργοποιημένα και εσύ έχεις 60 σε full; Και έχω ένα ζευγάρι απο την κάρτα που λες στο sign σου με ενα C2D@3Ghz.

http://img460.imageshack.us/img460/527/screens1if3.jpg

http://www.imageshack.gr/viewer.php?file=o1jzytgwtcznjl4lk2un.jpg

έχεις δίκιο , με όλα τα αυτοκίνητα μέσα στην οθόνη είναι 32 fps , αλλά μετά αυξάνεται στα 40-45 και σε κενή οθόνη είναι 60 ...

Link to comment
Share on other sites

αναθεωρω. σπαει και στον δικο μου. αλλα αυτο που δε καταλαβαινω ειναι οτι το φραπς μου λεει 30-40 περιπου (με ρυθμισεις λοου-μεδιουμ, με χαϊ ειμαι στα 20 περιπου) ΑΛΛΑ εγω βλεπω να σπαει ελεινα και μαλιστα οταν σπαει μου λεει εχω 40 δλδ οταν σπαει τα φραμες γινονται περισοτερα!!! :blink: ?????

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από tolis86 [Σήμερα, στις 10:03]

αναθεωρω. σπαει και στον δικο μου. αλλα αυτο που δε καταλαβαινω ειναι οτι το φραπς μου λεει 30-40 περιπου (με ρυθμισεις λοου-μεδιουμ, με χαϊ ειμαι στα 20 περιπου) ΑΛΛΑ εγω βλεπω να σπαει ελεινα και μαλιστα οταν σπαει μου λεει εχω 40 δλδ οταν σπαει τα φραμες γινονται περισοτερα!!! :blink: ?????

έβγαλες το AA; στις υψηλές αναλύσεις θεωρώ ότι δεν υπάρχει λόγος ...

Εμένα δεν σπάει καθόλου η κίνηση , α είμαι με (s)Vista ...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.