Jump to content



Need for Speed: Pro Street


BILL5

Recommended Posts

  • Replies 551
  • Created
  • Last Reply

MINIMUM SYSTEM REQUIREMENTS

===========================

Windows XP and VISTA with latest service pack installed

Intel Pentium 4 (or equivalent) CPU running at 2.8GHz or higher (3.0GHz if running Windows Vista)

128Mb DirectX compliant video card with Pixel shader 2.0 or above (AGP and PCIe only) using a

supported chipset (see below)

512MB RAM (1GB if running Windows Vista)

DirectX compatible sound card

7.6 GB of HD space required to install game

8X or faster DVD Drive

DirectX 9.0c June 2007 edition (included)

αλλα δε παιζει με τιποτα σε τετοιο μηχανημα....στο δικο μου(υπογραφη) και παιζω καπου με 20-30 στα low-off....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από tolis86

MINIMUM SYSTEM REQUIREMENTS

===========================

Windows XP and VISTA with latest service pack installed

Intel Pentium 4 (or equivalent) CPU running at 2.8GHz or higher (3.0GHz if running Windows Vista)

128Mb DirectX compliant video card with Pixel shader 2.0 or above (AGP and PCIe only) using a

supported chipset (see below)

512MB RAM (1GB if running Windows Vista)

DirectX compatible sound card

7.6 GB of HD space required to install game

8X or faster DVD Drive

DirectX 9.0c June 2007 edition (included)

αλλα δε παιζει με τιποτα σε τετοιο μηχανημα....στο δικο μου(υπογραφη) και παιζω καπου με 20-30 στα low-off....

’ρα δεν το είπες σωστά, γιατί το πρόβλημα δεν είναι στο ότι είναι Northwood αλλά στη συχνότητα...

Με το σύστημα της υπογραφής, χωρίς να είναι πουσαρισμένο στα όριά του, παίζω με περίπου 30-35 fps @ 1024x768 @ High Details, χωρίς AA...

Link to comment
Share on other sites

:OT:

Αρχική απάντηση από DJD

χαχαχα καλά σε πειράζω.. να σου πω.. στον άλλο φάκελο με την κατάληψη τι έχεις; υπόπτους μήπως; :hehe:

:OT: :o

ε, πραμα για καταληψεις...

αιτηματα και τετοιες βλακιουλες.

Αρχική απάντηση από tolis86

@sakis

ρε σακη τι καρτα εχεις και αποπιραθηκες να παιξεις προ στητ με το νορθγουντ ρε συ?

Νvidia 6200 :p

MINIMUM SYSTEM REQUIREMENTS

===========================

Windows XP and VISTA with latest service pack installed (XP SP2 εδω)

Intel Pentium 4 (or equivalent) CPU running at 2.8GHz or higher (ε για αυτο τον εκανα o/c στα 2,8! )

128Mb DirectX compliant video card with Pixel shader 2.0 or above (AGP and PCIe only) using a supported chipset (see below) (η 6200 ειναι η μικροτερη καρτα που υποστιριζεται! )

512MB RAM (1GB if running Windows Vista) (1GB Dual Channel)

DirectX compatible sound card ( καλη ειναι και η on -board)

7.6 GB of HD space required to install game (το χω)

[8X or faster DVD Drive (το χω)

[DirectX 9.0c June 2007 edition (included) (το χω)

μεσα δεν ειμαι στα requirements?

γιατι να μην παιζει??? :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Johnnymous [19-11-2007 17:58]

και όμως όχι...

σήμερα πήρα gamepad για το pro:D και με αυτό παέι πιο αριστερά από ότι με το πληκτρολόγιο...

Δεν βρήκα τπτ στο internet πάνω σε αυτό το πρόβλημα...

Κανείς άλλος δεν το έχει πάθει

:help: :help: :help: :help:

εκει που ξεκιναει το παιχνιδι και μπαινει το χειριστηριο σε λειτουργια(οχι δηλαδη στο μενου),κανε τον αναλογικο μοχλο του χειριστηριου απαλα αριστερα η δεξια και αφησε τον αμεσως....εμενα ετσι μου λυνοταν τουλαχιστον

(εφοσον χρησιμοποιεις τον αναλογικο μοχλο για αριστερα δεξια)

Link to comment
Share on other sites

Απότι είδα στο guru3d και σε άλλα forums το game έχει περίεργη συμπεριφορά στις κάρτες 7χχχ και σε κάποιες της σειράς 8χχχ. Πιο συγκεκριμένα ότι ανάλυση και να βάλω έχω 18-20fps και σπασίματα. Τα settings διορθώνουν λίγο το πρόβλημα. Θα μπορούσα να πώ ότι φταίει η cpu αλλά και στους c2d υπάρχει το ίδιο πρόβλημα. Drivers είναι οι τελευταίοι έβαλα και τους beta (169.χχ) και τα ίδια.

Link to comment
Share on other sites

αυτά τα ABS , SM και TC δουλεύουν συνέχεια τα ρημάδια , ούτε μία στροφή δεν σε αφήνει να φύγεις ... Χωρίς αυτά χρειάζεσαι τιμονιέρα , δεν παίζεται με πληκτρολόγιο ...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Jos3ph

αυτά τα ABS , SM και TC δουλεύουν συνέχεια τα ρημάδια , ούτε μία στροφή δεν σε αφήνει να φύγεις ... Χωρίς αυτά χρειάζεσαι τιμονιέρα , δεν παίζεται με πληκτρολόγιο ...

Ναι καταντάει σπαστικό μερικές φορές, να τρέχεις με 280 και ενω δίνεις γκάζι αυτό κατεβάζει ταχύτητα επειδή φτάνεις σε στροφή...

Δε σαφήνει να το σμπαραλιάσεις στον τοίχο.

Για drift ποιό αμάξι και με τι ρυθμίσεις προτείνετε;

Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχετε τις βοηθειες ενεργοποιημενες και κοβει ταχυτητα πριν τις στροφες?Εμενα δεν μου το κανει αυτο...Drift εγω κανω με το 350Ζ αλλα δεν εχω δοκιμασει κανενα αλλο. LOL

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από icy20 [Σήμερα, στις 21:28]

Μηπως εχετε τις βοηθειες ενεργοποιημενες και κοβει ταχυτητα πριν τις στροφες?Εμενα δεν μου το κανει αυτο...Drift εγω κανω με το 350Ζ αλλα δεν εχω δοκιμασει κανενα αλλο. LOL

Δεν ξέρω, μάλλον, έτσι το βρήκα.

Πώς απενεργοποιούνται;

Το 350Ζ το έχω για αγώνες, γίνετε να το κάνω για drift? Η πρέπει να αγοράσω καινούριο;

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.