Jump to content



The nVidia ForceWare Driver Thread


Recommended Posts

Μπα δε νομιζω αν και τωρα εχω 16GB system ram και δε παρατηρω fps drops ποτε οπως ισχυριζονται καποια στα heavy physic scenes.

Video Ram τερματιζει σε 1680*1050 με oλα τα φιλτρα 1550 ΜΒ .Oποτε 2GB θα φθανουν λογικα που εχει η gttx 670 μεχρι full hd αναλυση.

Επισης οσοι εχετε nvdia καρτες βαλτε επειγοντως Τimer Resolution εχει τρελη διαφορα σε SLI και ακομα και σε non sli ειμαι 10% πανω σε fps οταν το βαζω max 0.5 ms απο την μανα του εχει αθλια ρυθμιση το game 10ms :tongue:

Timer Resolution ? Που ειναι αυτο ?

Link to comment
Share on other sites

Το συναπτω να δειτε ασπρη μερα ολη σας

Ανοιγετε game- ALT+TAb- τρεξιμο- αλλαγη σε maximum- GG

Βαλτε κανα FPS counter σε static και πειτε μου εντυπωσεις η απο FPS monitor.

Το βαζω και εδω γιατι και αλλα games εχουν χαλια default 10ms π.χ diablo3

Παντως το Battlefield 3 εχει 1ms

TimerResolution.zip

Έγινε επεξεργασία από Helly
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

τα ίδια όπως και με οποιοδήποτε οδηγό μετά τον 314.07.. στο

... μπράβο ρε nvidia... (σε ανύποπτο χρόνο, μπορεί στο 10λεπτο, μπορεί και σε 1ώρα/κλπ)

Και το τραγικό είναι να έχεις Titan ή και 780.. και να μην μπορείς να βάλεις τόσο παλιό οδηγό...

[MENTION=478]sebastian[/MENTION] ...

Έγινε επεξεργασία από papatsonis
Link to comment
Share on other sites

τα ίδια όπως και με οποιοδήποτε οδηγό μετά τον 314.07.. στο
... μπράβο ρε nvidia... (σε ανύποπτο χρόνο, μπορεί στο 10λεπτο, μπορεί και σε 1ώρα/κλπ)

Και το τραγικό είναι να έχεις Titan ή και 780.. και να μην μπορείς να βάλεις τόσο παλιό οδηγό...

[MENTION=478]sebastian[/MENTION] ...

ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ αυτο που λες.

Εχω τοσους φιλους με πρασινες καρτες θα μου το λεγανε. :hehe:

Link to comment
Share on other sites

τα ίδια όπως και με οποιοδήποτε οδηγό μετά τον 314.07.. στο
... μπράβο ρε nvidia... (σε ανύποπτο χρόνο, μπορεί στο 10λεπτο, μπορεί και σε 1ώρα/κλπ)

Και το τραγικό είναι να έχεις Titan ή και 780.. και να μην μπορείς να βάλεις τόσο παλιό οδηγό...

[MENTION=478]sebastian[/MENTION] ...

Μετα την εγκατασταση του τελευταιου οδηγου εχω φαει 2-3 φορες κολλημα στα windows...

Ξαναγυρισα στον 314.07

Link to comment
Share on other sites

Drivers "συνέχεια", Tόσο καιρό όπως και με κάθε οδηγό, 3 πράγματα πειράζω, 1) βάζω forced vsync off στον οδηγό,2) Επιτάχυνση πολλών οθονών ->επίδοση Μονής οθόνης, και 3).... Τρόπος διαχείρισης ισχύος => προτίμηση μεγίστων επιδόσεων... αφού μου έκανε 2 φορές τα γνωστά άρτιφακτς (τη μια φορά μέσα σε 2-3 λεπτά...), είπα να δοκιμάσω με τις προεπιλεγμένες τιμές παντού στον οδηγό, με τα πρώτα σημάδια ενθαρρυντικά (~3 ώρες παιχνιδιού χωρίς πρόβλημα..), επειδή τα πρώτα 2 δεν πιστεύω ότι προκαλούσαν πρόβλημα, είναι αρκετά πιθανό η αλλαγή του τρόπου διαχείρισης ισχύος να προκαλεί αυτά τα προβλήματα.. (θα μου πείς, μα γιατί με τον 314.07 και πίσω δε το κάνει.. δεν ξέρω, only bugVidia knows...)

Link to comment
Share on other sites

Μετα την εγκατασταση του τελευταιου οδηγου εχω φαει 2-3 φορες κολλημα στα windows...

Ξαναγυρισα στον 314.07

Μια απο τα ίδια..

Όχι μόνο 2-3 φορές αλλά περισσότερες..

Περνάω κι εγώ 314.07 κι ελπίζω να είναι απο εκεί και μην τραβιέμαι με hardware..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.