Jump to content



The nVidia ForceWare Driver Thread


Recommended Posts

μπορεις να φτιαξεις απλα ενα μονο προφιλ και να δουλευει συνεχεια στο ποσοστο % που επιθυμεις.

περισσοτερα εδω στον ανανεωμενο οδηγο για τις νεες εκδοσεις ,οπου πλεον δεν φτιαχνεις προφιλ με τον παραδοσιακο τροπο...

Ολα κυλουν τοσο ηρεμα....βρηκα την ησυχια μου.:T: ty

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Ποιοι ειναι οι drivers που ενεργοποιουνε το PhysX στις 8800GTS??

Αν υποθεσουμε οτι υποστηριζεται το εν λογω feature.

Δεν υποστηρίζουν PhysX ε?Αυτό το Quantum Physics ή όπως το λένε δεν έχει καμία σχέση?

Link to comment
Share on other sites

Για να δοκιμασει κανεις το physx πρεπει να βαλει τους 177.39 και τους νεοτερους Nvidia Physx drivers, εκτος αν τους περιλαμβανει το instalation των 177.39.

Οπως φαινεται με ενα modded inf δουλευει κανονικα με τις 8800GT/GTS (G92)..

Χωρις το modded inf βγαζει error..

Το θεμα ειναι ομως σε εμενα με το modded inf δεχονται να γινει το installation αλλα στο τελος μου λεει "your system has not been modified" και δεν μπαινουν οι drivers στην ουσια..

8800GT εχω σε SLI..

Φυσικα οι προηγουμενοι drivers εχουν γινει uninstall και καθαρισα με το guru3d sweeper..

Ξερει κανεις γιατι υπαρχει αυτο το problem?

Επισης καπου διαβασα οτι για να δουλεψει το gpu physx στο vantage δεν πρεπει να εγκαταστισουμε αυτα που βαζει το installation του απο ageia ε???

Link to comment
Share on other sites

Βασικα δεν με ενδιαφερει το vantage.

Κανα παιχνιδακι με ενδιεφερε να δω με physX αλλα απο οτι καταλαβα μονο το UT3 κατι κανει. Οποτε μια που τους βαζεις και μια που δεν θα δεις τιποτα σε κανα mass effect π.χ.

Υπεροχα! Αχρηστο προς το παρον.

Αργοτερα βλεπουμε.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ενεργοποιήσει το PhysX εδώ και λίγο καιρό.

Έβαλα (στην GTS 512) τους 177.35 σε Xp + modded inf., και πέρασα το τελευταίο PhysX 5.06.12 .

Μου έδωσε επιλογή να το έχω "enabled", αλλά δυστηχώς δεν είχα που να το τεστάρω, (no vista-no vantage), και το παράτησα.

Μικροβελτιώσεις στις επιδόσεις είδα, αλλά ήταν προφανώς λόγω drivers.

Link to comment
Share on other sites

Βασικα δεν με ενδιαφερει το vantage.

Κανα παιχνιδακι με ενδιεφερε να δω με physX αλλα απο οτι καταλαβα μονο το UT3 κατι κανει. Οποτε μια που τους βαζεις και μια που δεν θα δεις τιποτα σε κανα mass effect π.χ.

Υπεροχα! Αχρηστο προς το παρον.

Αργοτερα βλεπουμε.

To grid racing και devil may cry (δεν ξερω ποιο απο ολα) κερδιζουν 50%++ με physx

Ψαξε το λιγακι και θα βρεις και αλλα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ενεργοποιήσει το PhysX εδώ και λίγο καιρό.

Έβαλα (στην GTS 512) τους 177.35 σε Xp + modded inf., και πέρασα το τελευταίο PhysX 5.06.12 .

Μου έδωσε επιλογή να το έχω "enabled", αλλά δυστηχώς δεν είχα που να το τεστάρω, (no vista-no vantage), και το παράτησα.

Μικροβελτιώσεις στις επιδόσεις είδα, αλλά ήταν προφανώς λόγω drivers.

Το έκανα αυτό..Μια κουτή ερώτηση.Πώς καταλαβαίνω οτι είναι ενεργοποιημένη η επεξεργασία physics?Αν λειτουργεί ο driver δηλαδη.. :o

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ναι τους χρησιμοποιώ εγώ!! Πάρα πολύ καλοί, δουλεύει και το GPU Physx σε συνδυασμό με το τελευταίο Nvidia Physx ;)

Στο vantage εβγαλα Performance πανω απο 12000 marks με το PC της υπογραφης μου.. Βασικα βγηκε φοβερο score καθως βγηκα πρωτος για αναλογο setup!! :D (Q6600, 8800GT sli)

Link to comment
Share on other sites

Και εδώ μια χαρά δουλεύουν οι 177.66 + physx 8.6.12

Kαι δεν λέω μόνο για benchmarks... η nvidia έχει βελτιώσει πάρα πολύ τους drivers - και το SLI ΔΟΥΛΕΥΕΙ full όπου και να το δοκίμασα, ακόμα και το crysis σε 1680*1050 με όλα very high παίζει χαβαλέ, σπάνια βλέπω κάτω από 40fps..

Για τα υπόλοιπα games δεν το συζητάμε καν..

Παρεπιπτόντως κατέβασα και τους 177.73

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.