Jump to content



The nVidia ForceWare Driver Thread


Recommended Posts

Vista 32bit and 8800GT SLI ηταν το συστημα.. Ναι ειχα περασμενο το τελευταιο Physx.. Αλλα ακομα και οταν τα ειχα απεγκαταστησει τα παντα, προηγουμενους, Physx κλπ τα ιδια εκανε!!

Link to comment
Share on other sites

Στα Vista πρέπει να γίνει ξανά και ξανά απεγκατάσταση των οδηγών μέχρι να σταματήσει να δείχνει ότι υπάρχουν Nvidia forceware drivers και να εγκαταστήσει VGA.

Επίσης ποτέ δεν κατεβάζουμε τους οδηγούς με download manager.

Τέλος, πάντα σταματάμε το antivirus, όταν κάνουμε εγκατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα, αυτό κάτι λέει.. Δηλαδή οι οδηγοί που βάζουμε μέχρι τώρα που δεν τροποιοπήσαν το σύστημα μετά έχουν προβλήματα?? Σε προγράμματα άλλα τυος δείχνει να έχουν εγκατασταθεί.. Βέβαια πολλές φορές έχω παρατηρήσει να κρασάρει ο οδηγός ενώ πιέζονται οι κάρτες.. Μαλλον στην κακή εγκάσταση οφείλεται..?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδια μια ερωτηση στα γρηγορα...επειδη εχω χασει τις εξελιξεις...

διαβασα και στα γρηγορα τις προηγουμενες σελιδες αλλα δεν εβγαλα ακρη.

εχω τους 178.13 το PhysX ενεργοποιειται οπου χρειαζεται μονο του?

γιατι εγω δεν βλέπω καποια αλλαγη στο control panel π.χ ενεργοποιησης/απενεργοποιησης.

Neurmancer μπορεις να το κανεις αυτο.. Απο το PhysX control panel επιλεγεις no acceleration

αυτο που λέει ο φιλος παραπάνω που ειναι ρε παιδια?

πρεπει να κατεβασω και κανα PhysX System Software?

EDIT : ΕΝΤΑΞΕΙ καταλαβα δεν χρειαζεται τιποτα παραπανω ΕΚΤΟΣ απο τους 178.13.

Adds support for NVIDIA PhysX acceleration on all GeForce 8-series, 9-series and 200-series GPUs with a minimum of 256MB dedicated graphics memory (this driver package installs NVIDIA PhysX System Software v8.09.04).

.

Έγινε επεξεργασία από Dem
Link to comment
Share on other sites

και μενα 27-30 με 8800GTX

μπορει να ειναι περιπλοκοι οι υπολογισμοί το καταλαβαινω

αλλα το οπτικο αποτελεσμα δεν τους δικαιολογει να μπουν τετοια στοιχεια

σε games....και σερνονται τζαμπα τα παντα μεσα....

Έγινε επεξεργασία από Dem
Link to comment
Share on other sites

βασικα εμενα ειναι 30 με τις σφαιρες, αμα βαλω νερο παει στα 25 σταθερα.αναλυση fullscreen σχεδον 1920χ1200

1920χ1200 fullscreen παει 30fps με τις σφαιρες.

σε κανονικο render κατεβαινει κατω απο 25...22-23 στα 1920χ1200 fullscreen.

Link to comment
Share on other sites

Ολονων ενταξει ειναι. Δουλευει κανονικα. Aσχετα αν εμενα μου φαινεται αχρηστο.

2-3 πανω κατω δεν εχει νοημα να το βλέπουμε...

έχουμε και πολυ διαφορετικους cpu...εγω ειμαι Ε6600 default "the common one" :p

.

Έγινε επεξεργασία από Dem
Link to comment
Share on other sites

178,13 σε win XP pro X64 Sp2 παιζουν ολα ΤΕΛΕΙΑ. physx , badaboom εχω παθει πλακα ειδικα με το τελευταιο

Ακριβώς. Όπως είδαμε σε παρουσίαση της AMD (κάπου στι δικές μας ειδήσεις εδώ), το 2009 προβλέπουν ότι θα είναι η χρονιά των CUDA εφαρμογών. Να θυμίσω ότι και η Adobe ανακοίνωσε ότι επιταχύνει τη σουίτα της (που περιλαμβάνει το Photoshop) με CUDA. Η Nvidia έχει αυτό το κάλό, ότι συνεργάζεται με τους κατασκευαστές λογισμικού - παιχνιδιών και προωθεί τα προιόντα της. Βέβαια από την άλλη μπήκε στο μάτι της Intel, γιατί της τρώει μερίδιο από το δικό της χώρο αφού χρησιμοποιεί τις GPU της ως επεξεργαστές. Είδαμε τα αποτελέσματα της διαμάχης, που κόπασε λίγο τελευταία. Πάντως οι ιατρικές εφαρμογές έχουν πολύ ψωμί και χρήμα. Εκεί στρέφεται σε μεγάλο βαθμό το CUDA.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς. Όπως είδαμε σε παρουσίαση της AMD (κάπου στι δικές μας ειδήσεις εδώ), το 2009 προβλέπουν ότι θα είναι η χρονιά των CUDA εφαρμογών. Να θυμίσω ότι και η Adobe ανακοίνωσε ότι επιταχύνει τη σουίτα της (που περιλαμβάνει το Photoshop) με CUDA. Η Nvidia έχει αυτό το κάλό, ότι συνεργάζεται με τους κατασκευαστές λογισμικού - παιχνιδιών και προωθεί τα προιόντα της. Βέβαια από την άλλη μπήκε στο μάτι της Intel, γιατί της τρώει μερίδιο από το δικό της χώρο αφού χρησιμοποιεί τις GPU της ως επεξεργαστές. Είδαμε τα αποτελέσματα της διαμάχης, που κόπασε λίγο τελευταία. Πάντως οι ιατρικές εφαρμογές έχουν πολύ ψωμί και χρήμα. Εκεί στρέφεται σε μεγάλο βαθμό το CUDA.

Τελικα το Photoshop CS4 με OpenGL θα δουλευει...

178,13 σε win XP pro X64 Sp2 παιζουν ολα ΤΕΛΕΙΑ. physx , badaboom εχω παθει πλακα ειδικα με το τελευταιο

και σε βαζουν να πληρωσεις για κατι που επρεπε να εχεις δωρεαν....:TD:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.