Jump to content



Tomb Raider Anniversary


amgamer

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από amgamer

ενα ειναι παντως το κωλοσημειο..εκει που χα κολλησει εγω..μεσα σε ενα μεγαλο δωματιο με 2 κουτια..και 2 μοχλους που κατεβαζεις το νερο..και εχει κ κροκοδειλους κ τετοια..εκει παιδια..για να ανεβεις επρεπε να μαντεψεις οτι υπαρχει ενα σκαλοπατακι μεσα στο νερο...και οτι εκει πρεπει να κανεις αλματα κ μλκς γ να ανεβεις ενω κολυμπας γτ σκαλωνε η λαρα κ εκανε

ΑΧΧΧΧΧΧ

ΑΧΧΧΧΧΧ

ΑΧΧΧΧΧχ

λες κ της εκανα τπτ...τεσπα..

το περασα κ αυτο..κ τωρα..μου μενουν 3 πιστουλες.

Εγώ εκεί μπούχτισα και παράτησα το artifact και έφυγα...Όλα τα άλλα τα έχω βρει ως τώρα, εκείνο μου έσπασε τα νεύρα.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 127
  • Created
  • Last Reply

τα πλαγια και πισω αλματα ειχανε ηδη πει αντιο απο το legend, εμενα μου αρεσει αυτο το gameplay τρεχεις και πηδας αμεσως απεναντι, -οχι σταματας στην ακρη και κανεις 3 βηματα πισω για να κανεις μεγαλο αλμα-,το παιχνιδι παντως ειναι παναλαφρο 1280χ1024 με 3 ετιας καρτα και τρεχει σαν να ειναι pacman... ευγε..

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Galioni [03-06-2007 23:39]

Εγώ τη Λαρα την αγάπησα ακριβώς επειδή από το 2 και μετά δεν ήταν κουλή.

Δεν θα ξεχάσω που έκανε το πλάγιο άλμα έβγαζε τα όπλα στον αέρα και έριχνε... Τι λέμε τώρα... Τέλος πάντων.

Το 1 δεν το είχα παίξει. Το έπαιξα λίγο τώρα αλλά ο χειρισμός του έφτασε τα νεύρα μου στα όρια τους και το παράτησα...

edit: Πιο πολύ δεν θα ξεχάσω το πίσω άλμα που γύρναγε κατεύθυνση στον αέρα. Αν ήθελες έβγαζες και όπλα. Τι θυμήθηκα...

ολα αυτα γινονται και τωρα, αρχισε να πυροβολεις και να πατας το αλμα συνεχεια , πυροβολει και προς το πλαι και προς τα πισω, την κουλαμαρα την ειχε στο angel of darkness το οποιο τερματισα με το ζορι ετσι για να μην σπασει η σειρα

πς στο δυσκολο επιπεδο βγαινειι???γιατι επεσα σε κατι ''κουταβακια'' και εγινα μπριζολα,,,μαλλον θελω warm up

Link to comment
Share on other sites

Όπως και να χει δεν έχω ξαναδεί παιχνίδι χωρίς πλάγια βήματα. Είναι από χρήσιμα έως απαραίτητα.

Αρχική απάντηση από amartolos

-οχι σταματας στην ακρη και κανεις 3 βηματα πισω για να κανεις μεγαλο αλμα-

Τουλάχιστον έτσι ήσουν σίγουρος ότι έχεις πηδήξει όσο πιο μακριά γίνεται ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Galioni [Σήμερα, στις 07:21]

Όπως και να χει δεν έχω ξαναδεί παιχνίδι χωρίς πλάγια βήματα. Είναι από χρήσιμα έως απαραίτητα.

Τουλάχιστον έτσι ήσουν σίγουρος ότι έχεις πηδήξει όσο πιο μακριά γίνεται ;)

urban chaos :p

Link to comment
Share on other sites

great pyramid...

και αρχιζει να μου την δινει παρα πολυ τωρα...

ειμαι σχεδον στο τελος..

για να καταλαβετε..

στις λαβες..εκει που χτυπας το πρωτο στοχο ανοιγει γ λιγο το δαχτυλιδι περνας...

κ μετα στο δεθτερο στοχο ξανα ριχνεισ πεταγονται 2 νυχτεριο***** τα σκοτωνεις πριν σε πεταξουν κατω..και πατας στοχο και σ βγαζει 2 ραμπες γ εναεριες σβουρες...πιανεσαι πας στην αλλη ραμπα κ μετα τα 2 δαχτυλιδια κ ολα αυθτα σε κλασματα γτ κλεινουν ολα κ θελει ξανα να ριξεις στο στοχο.

το θεμα δεν ειναι οτι δεν υπαρχει σκιλλ απο την πλευρα μου..αλλα δεν βοηθαει η γαμοκαμερα!!!!

και δεν παιζει με τπτ να το περασω...κανεις που να τα καταφερε??μπας κ παρω θαρρος?

να κ η λυση..δες τε μια το βιντεο..

νταξει πιστευω ειναι πολυ λιγος ο χρονος και μονο ετσι περνιετε ...καταργεις τις ραμπες..δλδ αν ειναι δυνατον...

Link to comment
Share on other sites

Eίχε γίνει μια κουβεντούλα για το HDR και Next Gen....

Το Anniversary τελικά δεν έχει τίποτα απο τα 2..Έχει όμως Bloom + Βlur που το κάνει όμορφο σε μερικές περιπτώσεις,και γρήγορο. (φωτο αριστερά).

Το legend με Next Gen φαίνεται πιο εντυπωσιακό σε άλλες (κατά την γνώμη μου), ειδικά όπου υπάρχουν Light beams. (φωτο δεξιά).

post-4508-1416073131,0233_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

παιδια ομορφο ειναι οτι κ να λεμε τωρα...

ισως δεν θελανε να κανουν τρελη μεταμορφωση στα γραφικα..

γιατι ηδη ειναι μεγαλη η αλλαγη απο το 1 στο 10 :p

και αλλος ενας λογος ηταν οτι επειδη ειναι εορταστικη εκδοση...θα επρεπε να παιζει σε ολους μας ελαφρια..αυτα.

(εχει ομως κατι κωλωσημεια..οπως αυτο που ειπα πιο πανω..που δεν περνιετε με τον σωστο τροπο..αλλα με τον τροπο της λυσης..αντε τωρα να το βρει ο αλλος..)

Link to comment
Share on other sites

πολυ ωραίο παιχνιδακι ..

ειχα να το πιασω απο το chronicle ...

εχει διαφορετικες κινήσεις .. και μου την σπάει λιγο .. και θέλει και το ποντίκι..

το εβαλα στο laptop και παίζει τελεια με full αναλυση..

Link to comment
Share on other sites

οσοι εχουν hatred...πως ρε παιδια βαζω τα saves 100%????

ειχα τοτε την προηγουμενη εκδοση...και μου ληξαν τα saves στο τελος..στη ΝΑΤΛΑ αρχηγο..

και πηγα το νοικιασα να το τερματισω...αλλα δεν μπορω να βαλω saves...καμια ιδεα???

Link to comment
Share on other sites

Eνώ χθες επαιζα κανονικά στην Ελλαδα στο τάφου ενός μακαρίτη, σήμερα τα saves είχαν χαθεί και το autosave έγραφε ότι ήταν damaged.... Δημιουργησα καινούργιο profile, μετέφερα τα saves εκεί αλλά το πρόβλημα δεν λύθηκε ... Καμμιά λύση ρε παιδιά γιατι είναι κουραστικό και βαρετο να το ξαναπαίξω και να φθασω ως εκει....

Link to comment
Share on other sites

βρηκα ενα αρχειο που παιζουν τα saves..αλλα δεν εχει ουτε τα οπλα που ειχα,ουτε τα μυστικα που τα χα βρει ολα..ουτε τπτ...

και πρεπει να τα ξαναπαιζω ολα απο την αρχη.

επισης με εχει στο τελικο με 2 φαρμακεια και τα οπλακια..αν ειναι!

εχει κανεις να μου δωσει τα saves του?οχι απο το R55!!!απο το αυθεντικο ...

h hatred εκδοση????

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από amgamer [Σήμερα, στις 22:03]

βρηκα ενα αρχειο που παιζουν τα saves..αλλα δεν εχει ουτε τα οπλα που ειχα,ουτε τα μυστικα που τα χα βρει ολα..ουτε τπτ...

και πρεπει να τα ξαναπαιζω ολα απο την αρχη.

επισης με εχει στο τελικο με 2 φαρμακεια και τα οπλακια..αν ειναι!

εχει κανεις να μου δωσει τα saves του?οχι απο το R55!!!απο το αυθεντικο ...

h hatred εκδοση????

Μια :OT: ερώτηση... τί διαφορά υπάρχει ανάμεσα στο R55 και στο αυθεντικό παιχνίδι?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.