Jump to content



Παρουσίαση Asus Commando 965


obijuan1983

Recommended Posts

  • Replies 245
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από obijuan1983

Αυτό όχι δεν συμβαίνει...απλά άμα ζοριστει πολύ και κολλήσει τότε θέλει Clear Cmos...

Εντάξει, αν το παρακάνεις όλες το κάνουνε αυτό, ακόμη και οι DFI. Όσον αφορά το oc, σε παρόμοιες τάσεις πας καθόλου πιο ψηλά?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από greekfragma

Ok.....παω να παρω μια commando......ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ DS4 λεεμεεεεεεεεε.....ενα μοντακι δηλαδη μονο για το vcore και ολα καλα........χοχοχοχο:D

κατσε βρε να τη δεις καλα την mobo :p

να δουμε γενικοτερα πως θα παει

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Borg

κατσε βρε να τη δεις καλα την mobo :p

να δουμε γενικοτερα πως θα παει

Χειρότερα από την ds4 δεν υπάρχει, πιάσαμε πάτο λέμεεεεε! :hehe:

Εγώ πάντως θα περιμένω 1-2 μέρες να ολοκληρωθούν οι παρουσιάσεις! :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Borg

γιατι βρε κακε εσυ? :p

καλα με παει εμενα, τι εννοεισ πατο ? :)

πάνω από 400άρι δε λέει να πάει ενώ στα windows πάει 500άρικο, coldboots, μπλε οθόνες, δε παίζει τις μνήμες καλά(ανάλογα το bios), χαλάει τα χρώματα της ΑΤι μου, μου σβήνει στα καλά καθούμενα τους σκληρούς(χ..στηκα 2 φορές νόμιζα ότι μου τους έκαψε), συνεχή restart επειδή δε δέχεται τις ρυθμίσεις και τέλος, μου χάλασε και μια φορά την εγκατάσταση των windows, που σίγουρα έφταιγε αυτή γιατί τότε το μόνο που πείραζα ήτανε η oc σταθερότητα χωρίς να μπαίνω windows και έκανε restarts.Δε ξέρω αν ξέχασα κάτι,φτάνουνε αυτά για να την πετάξω?BTw μέχρι τα 400 παίζει μια χαρά,από εκεί και πέρα...χμ... άστο δράμα.....Θέλω Commandooooooo

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ergotelis

πάνω από 400άρι δε λέει να πάει ενώ στα windows πάει 500άρικο, coldboots, μπλε οθόνες, δε παίζει τις μνήμες καλά(ανάλογα το bios), χαλάει τα χρώματα της ΑΤι μου, μου σβήνει στα καλά καθούμενα τους σκληρούς(χ..στηκα 2 φορές νόμιζα ότι μου τους έκαψε), συνεχή restart επειδή δε δέχεται τις ρυθμίσεις και τέλος, μου χάλασε και μια φορά την εγκατάσταση των windows, που σίγουρα έφταιγε αυτή γιατί τότε το μόνο που πείραζα ήτανε η oc σταθερότητα χωρίς να μπαίνω windows και έκανε restarts.Δε ξέρω αν ξέχασα κάτι,φτάνουνε αυτά για να την πετάξω?BTw μέχρι τα 400 παίζει μια χαρά,από εκεί και πέρα...χμ... άστο δράμα.....Θέλω Commandooooooo

εισαι ασχετος γιαυτο :D (φιλικα)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Borg [Σήμερα, στις 15:11]

Με γειες

Με θέμα το cold boot εμένα με είχε μαμησει το HD και μετά από 5 μέρες επανήλθε η health του HD (ds4)

..για αυτο το cold boot μιλαω εγω...γιατι με πιανει η καρδια μου να ακουω τους δισκους να χτυπανε...ασε που χτες παραλιγο να χασω τον καινουριο μου 400ρι Samsung..:mad:

....και γενικα λεω για την φαση που οταν αλλαζεις ρυθμισεις απο bios ...σβηνει και ξανα αναβει για κανει post κανονικα!!

Link to comment
Share on other sites

Οχι παιδιά δεν συμβαίνει αυτό...πριν 3 μέρες που είχα ξαναπάρει την DS4...πάλι αναβόσβηνε και μου σπασε τα νεύρα...

(είχα DS4 και την πούλησα, πήρα EVGA 680i αλλά προσωπικά δεν με πήγαινε,δοκίμασα ABit AW9D-Max αλλά FSB τέλος στα 375,ξανάέδωσα ευκαιρία στο rev2.0 της DS4 όπου ξανααναβόσβηνε και την γύρισα και τελικά κατέληξα Commando...ουφ τελειωσα...!)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από obijuan1983 (είχα DS4 και την πούλησα, πήρα EVGA 680i αλλά προσωπικά δεν με πήγαινε,δοκίμασα ABit AW9D-Max αλλά FSB τέλος στα 375,ξανάέδωσα ευκαιρία στο rev2.0 της DS4 όπου ξανααναβόσβηνε και την γύρισα και τελικά κατέληξα Commando...ουφ τελειωσα...!)
Σχεδόν .... :D :D :D τελείωσες, Θέλει VDrop mod αν πρόκειτε να κάνεις extreme O/C.
Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από obijuan1983 [Σήμερα, στις 18:12]

Οχι παιδιά δεν συμβαίνει αυτό...πριν 3 μέρες που είχα ξαναπάρει την DS4...πάλι αναβόσβηνε και μου σπασε τα νεύρα...

...you make my day..:D :D

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν υπάρχει το εξής θέμα.

Μέχρι τα 400X9=3600 όλα είναι καλά σε σταθερότητα και bench.

Απο εκει και μετά πχ. 411x9=3700 ενώ είναι σταθερό, μόνο στο 32Μ εμφανίζεται πιο αργό...

Τι λέτε;

Εχω boοtάρει μέχρι τα 4GHz και πάλι το ίδιο το 1M πάει κανονικά ~12,6sec ενώ το 32Μ δεν είναι εκεί που θα έπρεπε...

Βέβαια δεν έχω ψάξει αρκετά στο BIOS...παίζει κάτι με Straps και τέτοια;

Αν μπορεί να βοηθήσει κάποιος με μνήμες τις έχω 4-4-4-12 και τα άλλα ως εξής:

DRAM Write Recovery 6

DRAM TRFC 42

DRAM TRRD 10

Read Write to Read 10

Read to Precharged Delay 10

Write to Precharged Delay 10

Για πείτε...!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Yz250

Καλοριζικη και απο εμενα...:)

βαλε κανα διεραιτη στοις μνημες και χαμηλο multi για να δουμε κανα max fsb.....:):):):)

intel είναι guys δεν είναι ούτε rd600 ούτε ι680......Xωρίς καλές μνήμες δε βλέπουμε max fsb!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.