Jump to content



Παρουσίαση Asus Commando 965


obijuan1983

Recommended Posts

  • Replies 245
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από Voudas -> αφού ψοφάει!!!
Ο θεός να αναπάυσει τις ψυχούλες τους, αλλά εγώ σου λέω για το μενού με τις επιλογές από Volts στο ΒΙΟS που κάνουν το γύρω του κόσμου σαν bios screenies :p
Αρχική απάντηση από obijuan1983 -> Mπά, οι μνήμες θα είναι δανεικές και όχι αγύριστες....Και ο 6300 σε λίγο μας αποχαιρετά!
Eεεεεε μα τι σου λέω.... βιάστηκες.
Link to comment
Share on other sites

Έφτασεεεε σήμερα :D

Ερώτηση, μετρήσατε θερμοκρασίες των voltage regulators ακριβώς πάνω από τη θέση του επεξεργαστή?Μήπως να τα γεμίσουμε με τπτ ψυκτράκια?Ακόμη δε την έβαλα πάνω αλλά σύντομα μπαίνειιιιιιιιιιιιιι

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από GoMaR

ergotelis : 6400 δεν εχεις ;

Αν ναι , πες μου εντυπωσεις για να πεταξω την DS4 :D

Παντως σε εναν φιλο μου η DS4 cold boots sta 480mhz ΔΕΝ εχει.....................................................

Eμένα είχε στα 420 κάπου εκεί! :hehe:

6400 έχω, όταν βρω χρόνο(εμείς γράφουμε εξεταστική τώρα) θα κάνω τα τέστ θα ποστάρω και αποτελέσματα με τα μπλοκ!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ergotelis

Έφτασεεεε σήμερα :D

Ερώτηση, μετρήσατε θερμοκρασίες των voltage regulators ακριβώς πάνω από τη θέση του επεξεργαστή?Μήπως να τα γεμίσουμε με τπτ ψυκτράκια?Ακόμη δε την έβαλα πάνω αλλά σύντομα μπαίνειιιιιιιιιιιιιι

Πανω δεξια καιει πολυ...εννοειτε οτι θ το γεμισεις ψυκτρακια...:D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από GoriLLakoS

Πανω δεξια καιει πολυ...εννοειτε οτι θ το γεμισεις ψυκτρακια...:D

Οκ ευχαριστώ πολύ, θα έκανα βέβαια τις μετρήσεις μου, και θα έφτανα στο ίδιο συμπέρασμα υποθέτω,τουλάχιστον το έμαθα μια ώρα νορίτερα.Αλλά γιατί η Asus δε το φρόντισε αυτό?Περίεργο....

Επίσης μάλλον θέλει να βγάλεις τη χάλκινη ψύκτρα να βάλεις τπτ πάστα της προκοπής γιατί δε μου γεμίζουνε το μάτι αυτές οι ταινίες.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ergotelis

Οκ ευχαριστώ πολύ, θα έκανα βέβαια τις μετρήσεις μου, και θα έφτανα στο ίδιο συμπέρασμα υποθέτω,τουλάχιστον το έμαθα μια ώρα νορίτερα.Αλλά γιατί η Asus δε το φρόντισε αυτό?Περίεργο....

Επίσης μάλλον θέλει να βγάλεις τη χάλκινη ψύκτρα να βάλεις τπτ πάστα της προκοπής γιατί δε μου γεμίζουνε το μάτι αυτές οι ταινίες.

Ναι πρεπει...και αν εχεις και καμια ψυκτρα για chipset βαλε την και αυτην...αν και με default chipset cooler+paste και ενας delta 120mm εμενα πιανει-επιασε 530fsb boot - 540fsb via clockgen μεσα απο windows με 1.5vmch...και μεχρι τα 2V δεν ειδα καμια διαφορα....ειτε με αερα στους +50 ειτε στους -97.

Επισης αυτο που παρατηρησα ειναι οτι αμα αφηνεις τα timmings στα default...η μητρικη δεν μπουταρει πανω απο 500....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από GoriLLakoS [Σήμερα, στις 16:29]

Πανω δεξια καιει πολυ...εννοειτε οτι θ το γεμισεις ψυκτρακια...:D

Εννοείς τα κυβάκια γύρω απο την cpu , έτσι;Όχι τα λεπτά γύρω της.

Ζεματάνε όντως πάρα πολύ...

Link to comment
Share on other sites

Μιας και βλεπω οτι ολο και περισσοτεροι την αγοραζουν , βγαζουμε το συμπερασμα οτι θεωρειται η καλυτερη μητρικη για c2d ? Χωρις cold boots και τα αντιστοιχα ; Δηλαδη πραγματικα αξιζει να κανω αυτη την αγορα οταν ξερω οτι ο επεξεργαστης μου αντεχει τουλαχιστον 500χ7 ? Απαντηστε μου σας παρακαλω σε αυτη την ερωτηση...

Μην την παρω και δεν μπορω να bootarw με 500το λιγοτερο fsb.....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ReaperX

’μα βγάλετε το σύστημα ψύξης προσοχή μην παθετε τίποτα βλέποντας πόσο καλά πατάνε οι ψυκτρες...:p

Tα έβγαλα, έπαθα το σοκ(ιδίως στο nb πατούσε η ψύκτρα στο 1/5 βάσει της πάστας) οπότε καθάρισα, πλάκωσα μερικά κιλά ceramique παντού και το γέμισα ψυκτράκια(χμ διψήφιο νούμερο!) και νομίζω είναι έτοιμη να την βιδώσω! :D

Αρχική απάντηση από GoMaR

Μιας και βλεπω οτι ολο και περισσοτεροι την αγοραζουν , βγαζουμε το συμπερασμα οτι θεωρειται η καλυτερη μητρικη για c2d ? Χωρις cold boots και τα αντιστοιχα ; Δηλαδη πραγματικα αξιζει να κανω αυτη την αγορα οταν ξερω οτι ο επεξεργαστης μου αντεχει τουλαχιστον 500χ7 ? Απαντηστε μου σας παρακαλω σε αυτη την ερωτηση...

Μην την παρω και δεν μπορω να bootarw με 500το λιγοτερο fsb.....

Eγώ για αυτό το λόγο τη πήρα! :D

Αλλά νομίζω ότι έχει πολλά άλλα πιο σοβαρά πλεονεκτήματα,πέραν από αυτού(fsb) και από αυτή που είχα(είχες και εσύ σύντομα :p) . Για μένα και μόνο ότι την λένε Asus και όχι gigabyte είναι πλεονέκτημα!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.