Jump to content



Παρουσίαση Asus Commando 965


obijuan1983

Recommended Posts

  • Replies 245
  • Created
  • Last Reply

Γεια σας παιδιά.

Πρόσφατα αγόρασα και εγώ μια Commando, αλλά τα πράγματα δεν είναι και τόσο ωραία όσο τα φανταζόμουν. Από ότι διάβασα φτάνει τα 500ΜΗz με stock τάσεις, σε εμένα όμως δεν πάει πάνω από 480 ούτε με πολλαπλασιαστή στο 6. Επίσης με πολλαπλασιαστή στο 9 δεν κατάφερα να πάω πάνω από 434 και η τάση που ήθελε στο Vcore για να ανάψει ήταν 1,7750!!!!!!! Έχω δοκιμάσει όλους τους συνδυασμούς για όλες τάσεις, αλλά και πάλι τίποτα. Φτάιει ο επεξεργαστής ή η μητρική για αυτή την κατάσταση;

Το σύστημά μου:

ASUS Commando

E6600

Supertalent 800MHz 5-5-5-12

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από pctech00

Γεια σας παιδιά.

Πρόσφατα αγόρασα και εγώ μια Commando, αλλά τα πράγματα δεν είναι και τόσο ωραία όσο τα φανταζόμουν. Από ότι διάβασα φτάνει τα 500ΜΗz με stock τάσεις, σε εμένα όμως δεν πάει πάνω από 480 ούτε με πολλαπλασιαστή στο 6. Επίσης με πολλαπλασιαστή στο 9 δεν κατάφερα να πάω πάνω από 434 και η τάση που ήθελε στο Vcore για να ανάψει ήταν 1,7750!!!!!!! Έχω δοκιμάσει όλους τους συνδυασμούς για όλες τάσεις, αλλά και πάλι τίποτα. Φτάιει ο επεξεργαστής ή η μητρική για αυτή την κατάσταση;

Το σύστημά μου:

ASUS Commando

E6600

Supertalent 800MHz 5-5-5-12

434*9=3906. με τί ψύξη είσαι? λογικά νερό για να δώσεις τόσο vcore... είσαι στα όρια της μπανάνας με αυτά αν απλά μπαίνει...αλλά όχι άσχημα. αν μπεντσάρει κιόλας είσαι απλά φυσιολογικά

για fsb δοκίμασε με 8 μούλτι, όχι μικρότερο...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από pctech00

Γεια σας παιδιά.

Πρόσφατα αγόρασα και εγώ μια Commando, αλλά τα πράγματα δεν είναι και τόσο ωραία όσο τα φανταζόμουν. Από ότι διάβασα φτάνει τα 500ΜΗz με stock τάσεις, σε εμένα όμως δεν πάει πάνω από 480 ούτε με πολλαπλασιαστή στο 6. Επίσης με πολλαπλασιαστή στο 9 δεν κατάφερα να πάω πάνω από 434 και η τάση που ήθελε στο Vcore για να ανάψει ήταν 1,7750!!!!!!! Έχω δοκιμάσει όλους τους συνδυασμούς για όλες τάσεις, αλλά και πάλι τίποτα. Φτάιει ο επεξεργαστής ή η μητρική για αυτή την κατάσταση;

Το σύστημά μου:

ASUS Commando

E6600

Supertalent 800MHz 5-5-5-12

E ποσο θες να πας?

9*434=3906 οπως ειπε και ο απο πανω....

Για 9*500 θες phase change....δεν μπορει να παει το cpu στα 4500 ετσι...:)

Mε τοσο μικροτερο multi overclockαρεις το chipset και σε κοβει χαμηλοτερα...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Voudas

ελπίζω να έχω σήμερα-αύριο τη δικιά μου...

έχοντας 563 στην p5b μαλλον απογοήτευση θα είναι τα 522... με 600 συμβιβάζομαι:p:P

ασε μαν same ****... max spi1m εχω 588x8 στην P5Β αλλα με την commando δεν το ειδα ακομα....

ασε που οι cellshock θελουν +0.05 στα ιδια timings /mhz σε σχεση με την P5Β.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερώ αν αυτό το λινκ έπεσε στα χεριά σας αλλά αναρωτιόμουνα μέχρι που μπορεί να φτάσει το FSB σε αυτήν την μητρική αν κάποιος έχει κάνα άλλο λινκ ας το μοιραστεί μαζί μας παρακαλώ

http://www.iamxtreme.net/andre/Commando-600.JPG

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αρχική απάντηση από pctech00 [11-02-2007 20:23]

Γεια σας παιδιά.

Πρόσφατα αγόρασα και εγώ μια Commando, αλλά τα πράγματα δεν είναι και τόσο ωραία όσο τα φανταζόμουν. Από ότι διάβασα φτάνει τα 500ΜΗz με stock τάσεις, σε εμένα όμως δεν πάει πάνω από 480 ούτε με πολλαπλασιαστή στο 6. Επίσης με πολλαπλασιαστή στο 9 δεν κατάφερα να πάω πάνω από 434 και η τάση που ήθελε στο Vcore για να ανάψει ήταν 1,7750!!!!!!! Έχω δοκιμάσει όλους τους συνδυασμούς για όλες τάσεις, αλλά και πάλι τίποτα. Φτάιει ο επεξεργαστής ή η μητρική για αυτή την κατάσταση;

Το σύστημά μου:

ASUS Commando

E6600

Supertalent 800MHz 5-5-5-12

Μνημες.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.