Jump to content



Παρουσίαση Asus Commando 965


obijuan1983

Recommended Posts

  • Replies 245
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από ΑΝ7 OverClocker

Ρε μην τρέχετε ΤΑΤ.....

Γιατι,στον εκαψε τον δικο σου ?:D

Anyway..Ξερεις τον λογο που "καιει" τους επεξεργαστες ; Πως γινεται αυτο δηλαδη ;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από obijuan1983

@ Reaper X είναι εύκολο το mod;

Με μολυβάκι είπες ε,καλό αυτό...Μπορείς να μας δώσεις κανα λινκ να το δώ για να το κάνω;

Nαι με μολύβι..Είναι ίδιο με της P5B del.

Εδώ το λινκ με την P5B:http://oc-x.de/mods/P5BvDroop.jpg

Kαι εδώ έχει μία foto που τράβηξα απ' την commando

http://www.octech.gr/forum/index.php?topic=4635.msg42552#msg42552

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από mortisboy

..ναι οντως ειναι ιδιο με της P5B :)

Nα και μια κοντινή.

"set it to 50K, go into bios, and track voltage change.

you will see the voltage go up slowly... keep lowering resistance until voltage stops going up"

source

Kωστα την πηρες τελικα?

Link to comment
Share on other sites

1ο μου ποστ και αυτό στην Commando (μιλάμε για πολυ ειδικές δυνάμεις :p) :D

Αποτέλεσε και δικιά μου αγορά και μέχρι στιγμής τα αποτελέσματα είναι όντως πολύ καλά!

Δεν το πολυέψαξα για OC καθότι την συνδύασα με μια κάρτα 8800gts της Asus και με τα bundled προγραμματάκια και τους drivers τους, έφαγα γύρω στα 30bsod αλλά χαλάλι τους! Όλα δουλευουν σωστά αν και θα πρέπει να το ψάξω λίγο να πιάσω τα μέγιστα στις 800αρες μνήμες μου γιατί προς το παρών δεν...

P.S. obi σχεδόν το ίδιο puter με το 1ο rig σου φτιάξαμε! Εξαίρεση το cpu που είπα να τα σκάσω να παρς τον qx6700.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από obijuan1983

Επειδή είμαι άσχετος λιγάκι με τα pencil mod...παίρνω ένα μολύβι και ενώνω τις δύο άκρες που μου δείχνετε με κόκκινες βούλες;

Για πείτε...

Με το μολύβι προσπαθείς να ενώσεις τα δύο άκρα.

Το κακό είναι ότι δύσκολα κάθεται και εύκολα φεύγει...:mad:

Link to comment
Share on other sites

Με το μολύβι ακόμα και με τον αέρα φεύγει...

Πρέπει όμως να προσέξετε και τον τύπο μολυβιού όμως παιδιά γιατί κάθε πυκνώτητα έχει και διαφορετική αντίσταση...νομίζω έτσι πρέπει να είναι η σειρά

ΗΒ/2ΗΒ/Β/2Β?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από def [02-02-2007 22:33]

Kωστα την πηρες τελικα?

..yeap μολις τωρα κανω την αλλαγή...:)

Αρχική απάντηση από ΑΝ7 OverClocker [Χθες, στις 01:10]

Με το μολύβι ακόμα και με τον αέρα φεύγει...

Πρέπει όμως να προσέξετε και τον τύπο μολυβιού όμως παιδιά γιατί κάθε πυκνώτητα έχει και διαφορετική αντίσταση...νομίζω έτσι πρέπει να είναι η σειρά

ΗΒ/2ΗΒ/Β/2Β?

ναι...εχεις δικιο σε αυτο που λες...και θελει οντως 2ΗΒ :T:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από obijuan1983

Λοιπόν επειδή αύριο θα το κάνω και εγώ αυτό το pencil mod, θέλει να βάλουμε πολλές στρώσεις;κοινώς να το πατήσω αρκετά ή τελος πάντων πόσα περάσματα;

Thx

Έχεις πολύμετρο?Πρέπει να μετράς μέχρι η συνολική αντίσταση να φτάσει τα επιθυμιτά επίπεδα...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από obijuan1983

Πολύμετρο έχω, θα μετράω στα 2 άκρα που δείξαν τα παιδιά παραπάνω και όταν γίνει όσο πρέπει τότε το βάζω ''εμπρός'';

ακριβώς, απλά να προσέχεις, να στο πω άλλη μια φορά, γιατί σίγουρα θα το έχεις ακούσει, να δεις αν φεύγει το μολύβι&αν φεύγει πόσο μειώνεται η αντίσταση!Θεωρητικά πάντως, αν φεύγει το μολύβι, δεν πάει προς το κακό τουλάχιστον,αλλά επανέρχεται στην αρχική κατάσταση.Το παραπάνω είναι που βλάπτει.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από GoMaR

Αφου φευγει με τον αερα το μολυβι , ας περασει σελοτειπ απο πανω να μη το χτυπαει ο αερας.λολ.

Ελπιζω να μη τα πιστευετε αυτα που λεω...; Πωπω το κεφαλι μου...

Σοβαρά αυτό ισχύει, ηλεκτρολογική ταινία η καλύτερη λύση.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκανα μια προσπάθεια με το pencil mod αλλά δεν μου φαίνεται να έκανα κάτι...

Bασικά πριν το βάλετε πόσο σας έδειχνε το πολύμετρο;Εμένα ~82-85 ΚΩ και κατάφερα μέχρι 70 να το πάω...θέλει παραπάνω;

Πάντως όταν δίνω 1.4625 απο Bios στα Windows δίνει 1,42 σε idle και load 1.40...

Mε το pencil mod θα κερδίσω τι; το 1,42 να είναι ίδιο σε idle και load ή θα ένέβει και το 1,42 σε ~1,45 ας πούμε;

Link to comment
Share on other sites

Τι το θες και συ τώρα το pencil mod? Καλά δεν είσαι στα 4Ghz?!? Πόσο να ανέβεις ποια...

Θα το λιώσεις το μηχάνημα... Έχετε δει κάτι βίντεο (τα δημοσίευσε και ένας άλλος χρήστης εδώ στο forum) με υπερχρονισμένους επεξεργαστές να ανατινάζονται? :D :turn:

Αλήθεια τώρα μέχρι πού μπορεί να φτάσει ένας conroe?

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να δω τα max της ASUS...οπότε όποιος μπορεί ας μου πεί...

Λοιπόν από όσο προσπάθησα με το mod δε νομίζω να κατάφερα κάτι.

Τώρα αυτό που παρατήρησα,είναι το εξής

Βάζοντας 1,65 απο Bios στο H/W monitor μου λέει 1,608

Βάζοντας 1,70 απο Bios στο H/W monitor μου λέει 1,648

Βάζοντας 1,71 απο Bios στο H/W monitor μου λέει 1,608:boxed:

Βάζοντας 1,73 απο Bios στο H/W monitor μου λέει 1,608:boxed:

και

Βάζοντας 1,76 απο Bios στο H/W monitor μου λέει 1,73!!!!! !!!!!

Τί παίζει;

Να δοκιμάσω με 1,73 για bench ή θα τα παίξει η cpu?

Link to comment
Share on other sites

λοιπον..μολις διαπιστωσα και γω οτι μεχρι 1.7 απο Bios ειμαι οκ και στα win εχω 1.69 ..μολις βαλω απο βιος 1.7125 τοτε εχω win 1.66 :blink: ..μολις βαλω 1.7250 τοτε εχω win 1.68... θα τεσταρω και για παραπερα σημερα που εχει δροσια :D

...edit..

...με 1.7375 δινει παλι 1.69 και με 1.75 επιτελους 1.7.....damn...τι μαγικα κανανε παλι στην asus ..:mad:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.